Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ҳ̸̸ мєттσχιη - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Standart enduro önerisi için saygı değer abilerin yardımına ihtiyacım var

hemen konuya girmek istiyorum
    öncelikle k.bakmayın fromda yenıyım yanlış bişey yaptıysam affola

abilerim kardeslerim öncelikle sölemek isterim F 650 gs hastasıyım ama bütçem kısıtlı taş çatlasın 7000 tl o da 7000 tlye alınacak f 650 gs dende açıkcası korkuyorum.

Yaklaşık 2 ay sürer motoru almam şuan çalışmıorum ve toparlanman hemen hemen 2 ayı alıcak kredi çekecegım için maaşımı felan ucu ucuna yetiştirecem hani bana bi arıza çıkarsa belki taksitim bitene kadar bile yaptıramayabılırım.

tek korkum o

tecrübeli abilerin çok oldugu bu fromda sizlere tanışmak istedim.

sizden ricam aradıgım kriterlere göre bana uygun enduro motor seçmimde yardımcı olmanız

veya F 650 gs de kalmalımıyım

1.sele yüksekliği malum kısa olması gerekio

2.yakıtı bnm için çok önemli taksite girecegim için

3.göruntu olarak ilgi çekici bi makina olması

4.öle pek araziye çıkmam tabi toprak köy yolları gibi yerlerde hiç affetmem
    ( irlandadan kardeşim gelince inş. beraber istanbul antalya yapıcaz allah izin verirse )
    5.crosslar a benzemesi pek hoşuma gitmio bazı enduroların

6. 6,000 tl max. ise 7000 tl olması

7. pegoso kullanan abiler de bilgilendirmesini isterim ( yakıt , performans , sele yüksekliği , yedek parça sıkıntısı vs. vs. )

8. % 80 şehir içi kullanıcam

aklıma gelen bu kadar eğer bi yanlışım olduysa affola

tekrar belirtmek isterım formda yeniyim inş bi yanlışım olmamıştır

değerli yorumlarınız için sımdıden teşekkür ederim

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

1.Selesi yüksek olmayan enduro yok gibi.

2.Ne alırsan al 15 kuruştan az yaktıramassın 15 krş ile 20 krş arası değişir kilometrede

3. 7.000 tl en fazla olan bütçe ile ilgi çekecek bir motor biraz zor gibi, kaldıki bu enduro olursa zaten merak etme kimsenin bizede baktığı yok.

4.Öyle pek araziye çıkmam tabi toprak köy yolları gibi yerlerde hiç affetmem
    ( irlandadan kardeşim gelince inş. beraber istanbul antalya yapıcaz allah izin verirse ) İnşallah...
    5.Enduroların en azından piyasada enduro adıyla geçen motorların çoğu zaten turing enduro sınıfı crossla alakaları olmaz.İstesede olmaz

6. 6,000 tl max. ise 7000 tl olması...Buna yazıcak bişeyim yok..Bence honda falcon uygundur ama alçak değildir.

7. Pegoso kullanan abiler de bilgilendirmesini isterim ( yakıt , performans , sele yüksekliği , yedek parça sıkıntısı vs. vs. )..

8. % 80 şehir içi kullanıcam..Bence enduro bakma derim...İyi güzel şeyler yazmak isterdim ama elimden aklımdan geçenler bunlardı umarım istediğin motoru alırsın...

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Selesi yüksek olmayan enduro yok gibi.

2.Ne alırsan al 15 kuruştan az yaktıramassın 15 krş ile 20 krş arası değişir kilometrede

3. 7.000 tl en fazla olan bütçe ile ilgi çekecek bir motor biraz zor gibi, kaldıki bu enduro olursa zaten merak etme kimsenin bizede baktığı yok.

4.Öyle pek araziye çıkmam tabi toprak köy yolları gibi yerlerde hiç affetmem
    ( irlandadan kardeşim gelince inş. beraber istanbul antalya yapıcaz allah izin verirse ) İnşallah...
    5.Enduroların en azından piyasada enduro adıyla geçen motorların çoğu zaten turing enduro sınıfı crossla alakaları olmaz.İstesede olmaz

6. 6,000 tl max. ise 7000 tl olması...Buna yazıcak bişeyim yok..Bence honda falcon uygundur ama alçak değildir.

7. Pegoso kullanan abiler de bilgilendirmesini isterim ( yakıt , performans , sele yüksekliği , yedek parça sıkıntısı vs. vs. )..

8. % 80 şehir içi kullanıcam..Bence enduro bakma derim...İyi güzel şeyler yazmak isterdim ama elimden aklımdan geçenler bunlardı umarım istediğin motoru alırsın...
    yardımın için teşşekrler abi

gece gece endurodan soğuttun beni

gerçekler acıdır diye boşuna dememısler

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

bence o paralara alacağın en iyi makina suziki freevind XF650dir sahibinden comda var antalyada 98 model cok ta iyi görünüyor 98 model ama temiz bir makina 4500 tl diyor hemen bak istersen.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

murat cok guzel demıs... honda nx4 falcon ya da bıraz daha butceyle kle500... kle500 kullanmıs bırı olarak soyluyorum baslangıc ıcın en ıdeal makına fıyat acısından cıft sılındır sehır ıcı arazı suruslerı keyıflı ... ve de daşş gıbı makına.. amma herzaman soylerım uzun yolu cok zordur hele artçıyla beraber zulüm gibi olur...ayrıca z motor cok pahalı servıs ve yedekparca demek...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Şimdi hem bütçe kısıtlı hem motoru işletmeye de para olmayabilir diyorsan ; sabredeceksin paranı 2 3 bin lire kadar biriktirip sonra kredi çekip motorunu alacaksın. Neden ? Çünkü ; motoru alacaksın alır almaz yağ yağ filtresi hava filtresi buji vs .. değiştirip bir bakım yapmak , alım-satım işleri ile uğraşmak durumunda kalacaksın ki bu da ayrı bir maliyet. Belki gün gelecek motorun seni yolda bırakacak ve tamir için parada bulamayacaksın.

En azından kenarda motorun için 1-2 bin lira kenarda tutmalısın ki motoruna rahat rahat binebilesin. Ben sıkıntısını çok çektim , hiç te güzel olmuyor o yüzden uyarıyorum seni. %80 şehiriçi için neden 650 CC makine düşünüyorsun ki ?

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat cok guzel demıs... honda nx4 falcon ya da bıraz daha butceyle kle500... kle500 kullanmıs bırı olarak soyluyorum baslangıc ıcın en ıdeal makına fıyat acısından cıft sılındır sehır ıcı arazı suruslerı keyıflı ... ve de daşş gıbı makına.. amma herzaman soylerım uzun yolu cok zordur hele artçıyla beraber zulüm gibi olur...ayrıca z motor cok pahalı servıs ve yedekparca demek...
    kle 500 ün tipide hoşuma gitmio :S
    allah kaza bela vermesse istanbuldan antalyaya kadar yolumuz var

allahın izniyle tabi bi aksilik çıkmassa kesin kararlıyım

şuan endurolar arasında hoşuma giden 3 4 tane model var

pegasso 650 ( bu motorada güvenemıorum açıkcası )

F 650 gs ( 2000 model bile beni tedirgin ediyo hele 7 bin tlye alınacak olması )

transalp 600 ( bundada korkuyorum çok yakini bi abim almıştı 7,500 e bi ton masraf yaptı sekron ayarı bozuk diye ve hiç bi usta yapamamıstı tekrar elden çıkardı o yüzden tedirginim biraz )

F 650 gs ye resmen aşığım ama masraf çıkarır diye korkuyorum hani bi 500 tl lik masraf çıkarsa motor bitti artık 1 sene garajda yatar

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

şimdi motorun tipinden once kullanılabılırlığıne bakmalısın bu butceyle... ne kadar yakıyo sarf malıyetlerı ne kadar vs vs. enduroların tıpını beğenmıyorsan baska tarzlara da bak bence. o paraya guzel bır naked alabılırsın .

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    murat akar
    Motosiklet
    XT660Z TENERE abs
    Marka
    Yamaha

Ucuz etin ve F650'nin yahnisi çoook yavan oluyor. bilgine...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Metin orijine iyi bak, gerekirse yardımcı olalım görelim atı. Yoksa Şorjin çıkartır başına iş alırsın. Biliyorsun hipodromda bazı atlar ya çok ucuz olur ya da hediye olarak verilir masrafından kurtulmak için.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu