Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye aybars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aybars Kara
    Motosiklet
    R1150GS ADV
    Marka
    Bmw

Exclamation 1150 gs adv Hall Effect sensor

Slamlar arkadaşlar,

Motorumu en son geçen buluşmada kullandım hic bir sorun yoktu fakat sali günü beni yolda bıraktı.

flitrelerim, bujiler vesaire 2000km önce değişti genede açıp hepsini kontrol ettim ve sorun yok hala yeni gibiler.

internette biraz araştırma yaptım ve ayni olayı aynı modelde yaşamış birisini buldum. motorun çalışmaması için görünen hic bir sorun yok akü ok bujiler vesaire ok motoru çalıştırmaya çalıştığımda asla çalışmıyor, "hall effect sensor" bazı durumlarda çalışmayınca motoru kilitleyebiliyormuş tabi ben bu sensor e nasil müdahele edileceğini bilmiyorum.

teçrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. ne yapmaliyim? ve ya alternatif önerileriniz var mi?

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

BMW = SENSÖR Sensörler konusunda dili yanan biriki arkadaşımız var sitemizde.Kaan bey başlığı görünce değerlendiricektir.Geçmiş olsun

Isim
    Aybars Kara
    Motosiklet
    R1150GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW = SENSÖR Sensörler konusunda dili yanan biriki arkadaşımız var sitemizde.Kaan bey başlığı görünce değerlendiricektir.Geçmiş olsun
    Teşekkürler,

Kaan bey ile son toplantıda biraz sohbet ettik kendileri hakkaten bir ordinaryus.! : )

kt
    Guest

öncelikle yapman gereken krank sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol etmen.ön plastik kapağı aç kayış kasnağını uygun anahtarla çevir.bu arada kontak açık olsun.kasnağı çevirerek motora tur yaptır.her tur çevirdiğinde deponun içindeki pompanın vızıldamasını duyman lazım.daha sonra bujilerden birini sök ve buji başına takılıyken marşa basıp ateşleme yapıp yapmadığına bak.eğer bu dediklerimin ikiside yoksa büyük ihtimal krank sensörün arızalanmıştır.genelde sensör arızalanmaz.ama çakal bir ustaya düşersen sana arızalandı der.motorları yıkatma sevdasından birde sıcaklıktan dolayı sensörün kabloları aşınır.dışarıdan bakınca sağlammış gibi durur ama içini açıp inceliyince çatlamış olduğu görülür.bu kabloların değişiminin yapılmasıyla durum büyük ihtimal düzelir.senin herşeyden önce bujinin ateleme yapıp yapmadığını kontrol edip arızayı kesinleştirmen lazım.lazım olursa diye numaramı yazıyorum.
    tel:0212 249 8960
    gsm:0534 984 9944 yanlız cep telefonumu evde unutmuşum.

5. kt, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

kvarhan (09-08-2013)

Isim
    Aybars Kara
    Motosiklet
    R1150GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı gsg-9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle yapman gereken krank sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol etmen.ön plastik kapağı aç kayış kasnağını uygun anahtarla çevir.bu arada kontak açık olsun.kasnağı çevirerek motora tur yaptır.her tur çevirdiğinde deponun içindeki pompanın vızıldamasını duyman lazım.daha sonra bujilerden birini sök ve buji başına takılıyken marşa basıp ateşleme yapıp yapmadığına bak.eğer bu dediklerimin ikiside yoksa büyük ihtimal krank sensörün arızalanmıştır.genelde sensör arızalanmaz.ama çakal bir ustaya düşersen sana arızalandı der.motorları yıkatma sevdasından birde sıcaklıktan dolayı sensörün kabloları aşınır.dışarıdan bakınca sağlammış gibi durur ama içini açıp inceliyince çatlamış olduğu görülür.bu kabloların değişiminin yapılmasıyla durum büyük ihtimal düzelir.senin herşeyden önce bujinin ateleme yapıp yapmadığını kontrol edip arızayı kesinleştirmen lazım.lazım olursa diye numaramı yazıyorum.
    tel:0212 249 8960
    gsm:0534 984 9944 yanlız cep telefonumu evde unutmuşum.
    roger roger..!

yarin deneyip gelismelerdn haberdar ederim akabinde cok tessekkur ederim.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

cok gecmısolsun ... krank sensoru basa gelen en onemlı arıza bızım makınelerde merakla sonucu beklıyoruz

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok gecmısolsun ... krank sensoru basa gelen en onemlı arıza bızım makınelerde merakla sonucu beklıyoruz
    allah yardımcın olsun.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Bu krank dene sensör beni de yarı yolda bırakmıştı. BMW'den nefret etmeme sebeplerden biridir. Fakat ; pazar günü kıltuğ'un F800'ü kullandım yok böyle bir enduro inanılmaz güçlü bir makine.

Aybars geçmiş olsun kardeşim. Sen kağan'la irtibatını koparma , bu mevzudan en az yara ile onun sayesinde kurtulabilirsin. Dikkat etmen gereken şey şu ; doğru zamanda doğru adamlarla işini yapmalısın yoksa BMW piyasası ciddi çakallarla dolu aman diyeyim ...

Isim
    Aybars Kara
    Motosiklet
    R1150GS ADV
    Marka
    Bmw

Kagan Beyin direktifleri üzerine sensorun çalıştıgını fark ettim ve benzin pompasına/hortumlarına yöneldim sorun benzin pompamizmiş.

ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. : ) 160tl ye hallettik. : )

kt
    Guest

geçmiş olsun.pompayı hallettikten sonra filtreyide değiştirmeyi ihmal etmeseydin.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu