Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Bence önce bir eğitim alıp, sonra F 650 GS yi düşünmek lazım. 650 cc ve 50 hp. küçümsenmeyecek bir güç. (Bir atı yelesinden tutup, ona ne kadar hakim olabiliriz ki? Bunda 50 tane var)
    Fiziki şartlara bakınca 250 cc. lik temiz bir klx 250 iyi gözüküyor. Hem yeni model ve de hem 2. eli şu sıralar 8,500 a kadar düştü. Aranırsa belki daha ucuza da bulunabilir. (%80 şehir içi olacağı için küçük makine olsun diye)

İlle de 650 de ısrar var ise, bu da bir seçenek... (Fiyat, fayda...)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31105265/detay
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Enduroist Üye HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    H.Tarık BAYDAR
    Marka
    Aprillia

Ben pegaso kullanıcısıyım. Sınıfındaki en rahat makinalardan biridir. F650gs ile falan mukayese edilmez rahatlığı, hele ki 2 kişi uzun yol için... Yakıtı 4-6 litre arasıdır, kullanıma göre. Benimki 6-7 yakıyordu, hava filtresini yenileyince 4-6 aralığına düştü. Ha ben 80-90 giderim ani hızlanmam yoktur dersen daha da düşer... Parça konusu çok problem değil çoğu parçası http://www.wemoto.com/ sitesinde bulunabiliyor. 2-3 gün içinde bayağı ekonomik olarak elinde oluyor. Daha komplike parçalar ise http://apriliagenuineparts.co.uk/ sitesinden. En azından seri numarasını buradan bulup internetten aratılabilir. Kaldı ki birçok motorun birçok parçası birbirine oluyor. Düzgün bir usta bulursan olay çözülüyor.

Sele yüksekliği oldukça düşüktür pegasonun. Yalnız altının alçak olması sebebiyle oturuş pozisyonu oldukça rahattır (enduro kullanımını zorlaştırır bu durum, zira altını yere vurmak kolaydır).

Birçok büyük enduroyu denememe rağmen daha rahat etmemiştim. Capanorda binene kadar rahatlığından bir şikayetim yoktu.

Çeşitli önyargılar yüzünden 2. eli pek fiyatlı değildir. Bu kötü motor olduğunu göstermez.

"Aciliyetten fiyatı düşük" olan motorlara dikkat etmek lazım, sonra astarı, yüzünden pahalıya çıkmasın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...z-pegaso/detay

Bu benim motorumun ilanı. Önceki seyahatimde arkadaşlarımın dükkanına bırakmıştım. İlan verdirdim. (gerçi sonra ege turu için geri aldım, sonra da tekrar bırakma şansım olmadı, kilometresi de 45000 civarı oldu sanırım. Fiyatı benim verdiğim fiyattır. Motorumun temizliğine ve problemsizliğine çok güvendiğimden ve biraz gönülsüz satıcı olduğumdan pek fiyat düşme düşüncem yok. Tabi makul bir miktar enduroist indirimi yapabilirim. ilgilenirsen benimle doğrudan iletişime geçebilirsin (05425842765) (24 eylülden sonra bir iki hafta kadar Türkiyedeyim).

Sadece şehir içinde kullanacaksan, 250lik falan bir motor daha rahat olabilir sana. Twister falan bakabilirsin. Uzun yol da yapar tek kişi olmak kaydıyla. Hem bütçeni de sarsmadan alabilirsin. Ya da bir maxi scooter bak. Bir arkadaşın piaggio x9 500ü vardı uzun yolu oldukça rahattı. Şehir içinde de oldukça başarılı. 250likleri bile gayet başarılı.

Benim söyleyeceklerim bunlar. Karar senin, umarım vereceğin karar seni mutlu edecek bir motor aldırır.
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."
    +905425842765

Enduroist Üye ҳ̸̸ мєттσχιη - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metin orijine iyi bak, gerekirse yardımcı olalım görelim atı. Yoksa Şorjin çıkartır başına iş alırsın. Biliyorsun hipodromda bazı atlar ya çok ucuz olur ya da hediye olarak verilir masrafından kurtulmak için.
    haklısın abi güzel yorumun için teşşekür ederim

ama yanlış anlamassan size bişi sormak isterım üye oldugumdan beri kafama takıldı

merakımı maruz görun lütfen ama şimdiye kadar bu meslekte olmayıpta şorjini bilen kimseye raslamadım

acaba mesleğiniz nedir hani simanız da pek yapancı gelmio desem yeridir yani
    Konu ҳ̸̸ мєттσχιη tarafından (21-09-2010 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı RED FALCON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence önce bir eğitim alıp, sonra F 650 GS yi düşünmek lazım. 650 cc ve 50 hp. küçümsenmeyecek bir güç. (Bir atı yelesinden tutup, ona ne kadar hakim olabiliriz ki? Bunda 50 tane var)
    Fiziki şartlara bakınca 250 cc. lik temiz bir klx 250 iyi gözüküyor. Hem yeni model ve de hem 2. eli şu sıralar 8,500 a kadar düştü. Aranırsa belki daha ucuza da bulunabilir. (%80 şehir içi olacağı için küçük makine olsun diye)

İlle de 650 de ısrar var ise, bu da bir seçenek... (Fiyat, fayda...)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31105265/detay
    güzel yorumun için teşekkür ederim abi

hız merakım yok çünkü en ufak bi sakatlık işlerimin bozulmasına neden olabılır ama artık 250 lik makinada yetmıor (hızla alakalı deil ) beyygir gücü torku uzun yolda rahatlığı çok fark edıyo klx 250 alırsam pişmanlık duyucağımı biliorum ama pegoso 650 şuan aklımda biraz araştırdıkdan sonra tercihimi pegasodan yana kullanabılırm duruşu kalıbı beni F 650 gs den daha çok etkilio

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı HTBAYDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pegaso kullanıcısıyım. Sınıfındaki en rahat makinalardan biridir. F650gs ile falan mukayese edilmez rahatlığı, hele ki 2 kişi uzun yol için... Yakıtı 4-6 litre arasıdır, kullanıma göre. Benimki 6-7 yakıyordu, hava filtresini yenileyince 4-6 aralığına düştü. Ha ben 80-90 giderim ani hızlanmam yoktur dersen daha da düşer... Parça konusu çok problem değil çoğu parçası http://www.wemoto.com/ sitesinde bulunabiliyor. 2-3 gün içinde bayağı ekonomik olarak elinde oluyor. Daha komplike parçalar ise http://apriliagenuineparts.co.uk/ sitesinden. En azından seri numarasını buradan bulup internetten aratılabilir. Kaldı ki birçok motorun birçok parçası birbirine oluyor. Düzgün bir usta bulursan olay çözülüyor.

Sele yüksekliği oldukça düşüktür pegasonun. Yalnız altının alçak olması sebebiyle oturuş pozisyonu oldukça rahattır (enduro kullanımını zorlaştırır bu durum, zira altını yere vurmak kolaydır).

Birçok büyük enduroyu denememe rağmen daha rahat etmemiştim. Capanorda binene kadar rahatlığından bir şikayetim yoktu.

Çeşitli önyargılar yüzünden 2. eli pek fiyatlı değildir. Bu kötü motor olduğunu göstermez.

"Aciliyetten fiyatı düşük" olan motorlara dikkat etmek lazım, sonra astarı, yüzünden pahalıya çıkmasın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...z-pegaso/detay

Bu benim motorumun ilanı. Önceki seyahatimde arkadaşlarımın dükkanına bırakmıştım. İlan verdirdim. (gerçi sonra ege turu için geri aldım, sonra da tekrar bırakma şansım olmadı, kilometresi de 45000 civarı oldu sanırım. Fiyatı benim verdiğim fiyattır. Motorumun temizliğine ve problemsizliğine çok güvendiğimden ve biraz gönülsüz satıcı olduğumdan pek fiyat düşme düşüncem yok. Tabi makul bir miktar enduroist indirimi yapabilirim. ilgilenirsen benimle doğrudan iletişime geçebilirsin (05425842765) (24 eylülden sonra bir iki hafta kadar Türkiyedeyim).

Sadece şehir içinde kullanacaksan, 250lik falan bir motor daha rahat olabilir sana. Twister falan bakabilirsin. Uzun yol da yapar tek kişi olmak kaydıyla. Hem bütçeni de sarsmadan alabilirsin. Ya da bir maxi scooter bak. Bir arkadaşın piaggio x9 500ü vardı uzun yolu oldukça rahattı. Şehir içinde de oldukça başarılı. 250likleri bile gayet başarılı.

Benim söyleyeceklerim bunlar. Karar senin, umarım vereceğin karar seni mutlu edecek bir motor aldırır.

çok güzel bi açıklama olmuş ellerine sağlık abi
    pegosoya gelince ilgimi çekio büyük ihtimal pegasoda karar kılacam ama bmw de hiç aklımdan çıkmıo

twistera gelince bnm çok yakini bi abinin motoru çok sürdüm twisterıda
    çok güzel bi makine heleki yol tutuşuna hastayım kaygan zeminde hiç korkmadan basabilirim onunla ama gönlüm ona gitmio nedense bilmiorum
    tabi twisterı bu motorlara göre çok daha uygun fıyata bulma sansım var
    3bin tl gibi bi fiyata alma sansım var ama o motoru alırsam abi gönlüm endurolarda kalacak biliorum

scooterlardan bahsetmek bile istemiorum nefret bile ediyorum diyebilirim

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı sonavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence o paralara alacağın en iyi makina suziki freevind XF650dir sahibinden comda var antalyada 98 model cok ta iyi görünüyor 98 model ama temiz bir makina 4500 tl diyor hemen bak istersen.
    tmm abi onuda seçeneklerım arasına koydum zaten .
    Konu ҳ̸̸ мєттσχιη tarafından (21-09-2010 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Metin ben eski atçıyım şu an bindiğim arabanın bedeli tjk tarfından ödenmiştir. Yaklaşık 1 yıldır uzak kaldım işlerim dolayısyla oynayamıyorum. Camiadan at sahibi, antrenör vs. bir çok tanıdığım vardır fakat hiçbirinden tüyo almam. Riskli ufak kuponlarla ufak tefek birşeyler aldım çok büyük devirlik altılıları farori attan kaçırdım, tek tek misli kuponlarla iyi paralar aldım. Hiçbir zaman kumara dönüştürmedim kaçırdıklarıma da üzülmedim. Hayatımda at yarışından daha büyük şans oyunu tanımam, çünkü altıda hergün milyar var kimse kimseyi tutmuyor yaz al parayı. Sadece dikkatli takip ve sistemli çalışma yeter.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metin ben eski atçıyım şu an bindiğim arabanın bedeli tjk tarfından ödenmiştir. Yaklaşık 1 yıldır uzak kaldım işlerim dolayısyla oynayamıyorum. Camiadan at sahibi, antrenör vs. bir çok tanıdığım vardır fakat hiçbirinden tüyo almam. Riskli ufak kuponlarla ufak tefek birşeyler aldım çok büyük devirlik altılıları farori attan kaçırdım, tek tek misli kuponlarla iyi paralar aldım. Hiçbir zaman kumara dönüştürmedim kaçırdıklarıma da üzülmedim. Hayatımda at yarışından daha büyük şans oyunu tanımam, çünkü altıda hergün milyar var kimse kimseyi tutmuyor yaz al parayı. Sadece dikkatli takip ve sistemli çalışma yeter.
    anlamıstım abi zaten
    çünkü bu kadar atçılık ile ilgili terimleri duymak beni şaşırtmıştı

6lı konusuna gelınce abi valla ne sölesem yalan olur

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Falcon al 400 cc sele boyu yüksektir ama alçak enduroda enduro olmaz zaten hem %80 şehir içi % 20 köy yollarında kullanıcaksan naked bak hem yakışıklıdır seside vardır tipide güzel trafik ışıkların iki gaz açınca kızların etekleri havalanır iyidir naked candır.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Isim
    metin uğuş
    Marka
    Aprillia

Alıntı muratersahins Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Falcon al 400 cc sele boyu yüksektir ama alçak enduroda enduro olmaz zaten hem %80 şehir içi % 20 köy yollarında kullanıcaksan naked bak hem yakışıklıdır seside vardır tipide güzel trafik ışıkların iki gaz açınca kızların etekleri havalanır iyidir naked candır.
    abi naked hiç ilgimi çekmio enduro delisi oldum zaten valla enduro alır alaz bu oranlar deişebilir zaten motorda amacımız kızların dikkatini çekmek değil benım gözüme güzel gözükmedikden sonra

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu