Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye cihangir aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Standart İlk motor için bi' yardım

herkese tekrar merhabalar.yakın zamanda ilk motorumu alacağım.aklımda birkaç tane model var fakat işte istediğim şudur demek gerçekten çok zor. o yüzden siz, bu konuda tecrübeli abilerime sorayım da doğruyu birlikte bulalım istiyorum. Bütçe en yüksek 6000TL. ve bu benim başlangıç motorum olacak. Daha önce motosiklet kullanmadım.

Aklımda olan modeller NX4-Falcon,BMW f 650 ve Kawasaki KLE500. internetten bir kaç araştırma yaptım ve bodrumda annemlere bakmaları için bir nx4 söyledim.onlar da gittiler baktılar motosiklete, tanıdıkları bir honda servisindeki abiye de sormuşlar. Adam bu motorlar 40.000 km'den sonra sorun çıkartır. Sürekli servis işi olur demiş. Acaba aramızda NX4-Falcon'u kullanan arkadaşlar var mıdır? Varsa bu söylenenin aslı astarı var mıdır bir yardımcı olursa çok sevinirim. Ve diğer modeller hakkında kullananlar veya tanıdıkları kullanan birileri varsa birkaç tavsiye verilirse çok mutlu olurum.

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Heh iyi başlık bende motor baktığım için yararlanacağım senin başlık üzerinden
    Bakalım neye karar kılacağız
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Öncelikle ne alırsan al hayırlı uğurlu olsun
    Yaklaşık iki ay önce iki arkadas ikimizde honda falcon aldık ikimizinkide 2005 model benimki 21,000 km de diğeri 24,000 km de idi ben yaklaşık 2200 km yaptım diğer arkadaşımda bir o kadar başlanğıç motoru olarak gayet kullanışlı ve rahat 400 cc olmasına rağmen 5500 devre kadar vibrasyonsuz çalışan bir motosiklet çok amaçlı orta karar bir motosiklettirdir falcon şehir içinde kıvrak şehirler arası uzun yolda saatte 100-110 km hızla yormadan yol alabilir ve off road da bir çok yerde takılmadan gçip gidebilirsiniz sonuç olarak 6.000 tl bütçede bu kadar modelli 2005 model başka bir enduro yok.Motorun klasik bir arızası yoktur yağını kontrol edip gereken bakımları eksiltmediğiniz sürece gönül rahatlığıyla uzun süre binebilirsiniz.
    Hatta bir öneri size ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41802525/detay
    Km'si doğruysa hiç kaçırmayın derim.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Çok teşekkür ederim Murat usta.Zaten mesaj attım ilanı yollayan kişiye. Km orjinal değildir ama büyük ihtimalle. 2005 modelin o km'de olmaması için hiç binmemesi lazım alanın. Gerçi kullanmıyorum diye belirtmiş ama gelecek cevaba göre ben de irtibata geçeceğim mal sahibiyle.

Bu arada anladığım kadarıyla bir problem yaşamamışsın motorunda peki diğer NX4 kullanıcıları acaba sorun yaşadılar mı motorlarıyla ?

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

nx 4 falkon kle 500 veya bmw f 650 baslangıc motoru değildir.... dikkat edilmesi gereken bir konu... öneri yaparken biraz daha dikkat ...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben F650 ile başlamıştım. Memnundum fakat f650 alırsan 1999 ve aşağısı olacak ama nx4 alırsan 2005 civarı alırsın. Hani bana sorarsan yeni motor daha iyidir derim ama bilemedim açıkçası. Kırlangıcın bahsettiği olay daha küçük bir cc ile başlamak gerektiği fakat enduro motorlarda bu mümkün olmuyor. Anca commuter tarzı bir motor olabilir.

KLE 500 kullanmadım ama sanki konuşulanlara göre parça sıkıntısı çok oluyormuş diye duymuştum. Zaten F650 de alsan KLE 500 de alsan ustaya götüreceksin çünkü servis olayın olmayacak.

İstersen de burda üye olan Bypink in motoru satılık fikir olsun dersen gelip bir bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...39101216/detay

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Forumda topu topu iki kişiyiz falcon kullanıcısı bu arada ben ilk motor olduğunu atlamışım daha önceden başka motosikletiniz olmadı ise honda cbf 150 veya yamaha ybr 125 veya honda xl 2oo ile başlamanız daha doğru olucaktır.Çünki baktığınız motorların en düşük beygirlisi 29 hp ve bu ilk alışma zamanlarında yaşanıcak ufak bir sıkıntı ilerdeki motosikletten alıcağınız bütün keyfin kaçmasına belki motor kullanmakdan vazgeçmenize sebep olucaktır.Önce küçük cc li bir commuter ile kendiniz ölçüp tartın bu sürede zaten diğer motor için yeteri kadar düşünmüş olursunuz.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Bu başlangıç motoru mevzusu kafamı kurcalıyordu zaten.Sonuçta hiç motor tecrübem yok. O yüzden cc'si daha düşük olduğu için falcon'u düşünüyordum ama honda servisindeki elemanın 40.000 muhabbeti de moralimi bozdu.bir de başlangıç motoru değil yorumları geldi üzerine. kafam iyice allak bullak oldu.
    Konu cihangir aksoy tarafından (08-02-2011 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye memed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET KÜÇÜK
    Motosiklet
    1200 gs
    Marka
    Bmw

raskolnıkov yaslı bır tefecı kadın bılıyorum )))) baltanı kap gel

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

şimdiden hayırlı olsun. bu topicde birçok enduroist başlangıç için düşük cc.li motor almanın daha doğru olacağını söyleyecek. ben de aynı düşünceyi paylaşıyorum. Bu tavsiyenin boş yere söylenmediğini aklından hiçbir zaman çıkarma. düşük cc.li motor kontorlü daha kolay ve riski (yeni başlayan biri için) yüksek cc.li bir makineye göre daha azdır. motor alırken boyun, kilon, yaşın da önemli unsurlar. üzerinde kendini rahat hissedeceğin, rahatlıkla kontrol edebileceğin bir motor tercih etmen sana bu işten gerçek anlamda keyif almanı sağlayacaktır. kafandaki düşünce "cbf 150 alsam 4-5 ay sonra sıkılıp satarım, yüksk cc alırım, onun yerine kafadan yüksek cc alayım" ise, en güzeli saydığın motorlardan herhangi birini ve cbf 150'yi (ybr de olur, başka marka model de olur.) dene ve hangisinden nasıl keyif aldığını bir gör. belki de yüksek cc.li bir motora geçmeyi istemeyeceksin bile. yürümeden koşmaya çalışmak hem seni hem de sevdiklerini üzmesin.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu