Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı Sekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında kimse elini sürmez yine makineleri geliştirip makinelere yaptırırlar..
    cok enteresan, uretimin tum asamasi aslinda otomasyon haline getirilebilir (ki bazi yerlerde robotlari nasil kullandiklarini gormussunuzdur).... ama japonlar' da (elektromekanik (robot) ustalari) almanlar' da (mekanik ustalari) kasklari elle yapiyorlar. kesin vardir bir bildikleri.
    Konu BY tarafından (31-01-2011 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı bypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok enteresan, uretimin tum asamasi aslinda otomasyon haline getirilebilir (ki bazi yerlerde robotlari nasil kullandiklarini gormussunuzdur).... ama japonlar' da (elektromekanik (robot) ustalari) almanlar' da (mekanik ustalari) kasklari elle yapiyorlar. kesin vardir bir bildikleri.

Bir mühendis bakış açısı böyle olur tabii ki ..

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Elin yaptığını en iyi makinalar da yapamaz ( ürüne göre değişir tabii ama örnek verecek olursam: en iyi fabrikasyon müzik aleti el yapımından iyi olamaz). Bir yerde insan eli değmeli. Kontrol vs. bir çok nedeni vardır. Hepsi tek tek elden geçiyor. Önemli bir nokta.
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

benim anlyamadığım tarafı en alt kısımda yazan japonca yazılar.tercüme edince yazıları şu okunuyor.takacaksan kafana.şhoe alacaksan altına KAVASAKİ.

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Alıntı bypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak el ile yapılan işler (çinde yapılmıyorsa) daha da maliyetlidir. Know-how isteğine ve malzemeye bağlı olarak sörf, snowboard, hokey sopası vb ürünler örnek verilebilir.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

valla imalat cinde degil, ona gayet eminim kalite kontrol prosedurlerinide elle yapmak durumunda degilsin. onlarida otomasyona sokabilirsin, mitotoyo ve fanuc' un gayet guzel sistemleri var.

belkide bu sistemleri kumak icin ilk yatirim maliyeti cok yuksektir ve amcalari yillik uretim ve satis adedi boyle bir sistem icin buyuk geliyordur.

dedigim gibi, yapmiyorlarsa vardir bir bildikleri.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Paylaşıma açılalı çok olmuş ama eklemeden edemedim: güvenlikle ilgili hiçbirşey anlatmıyor bu videa bana. Yanlış anladıysam özür dilerim ama neticede bu izlediğim şeyler shoei nin diğer markalara göre daha güvenli olduğunu anlatır hiçbirşey sunmadı bana. Ne yani bu muymuş dedim içimden sadece, el emeği desenin ve cilanın beni daha iyi koruyacağını düşünmedim. Açıkcası beklentim büyüktü galiba ondan hayal kırıklığım. Bekledim ki sayısız katman kullanacaklar, bu katmanların herbirinin bir dayanımı ve esneme skalası var falan filan. Ama göremedim o yüzden Ls2 nin kaskını niye değiştireyim ben, Japon el emeğini göklere çıkarıp ekonomisini finanse etmek içinmi ? NEticede el işçiliği göreceli bana göre, Hindistan da da bütün motorlu araçları tablo gibi süslüyorlar ama bu onları daha güvenli yapmıyor. El emeğiyse yurdumda her işi el emeğiyle yapan yüzlerce sektör var ve hiçde pahalı değil doğrusu. Onlarda el emeği ve değerli olan şey bizde primitif ve ucuz olarak algılanıyor.
    Yanlışsam affola

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12