Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Standart Ah şu motosikletçiler

2 ay gibi bir süredir yollardayım. Otoyolda, D100 karayolunda, emniyet şeridinde ve her yerde karşılaştığım bir durumu aktarayım. Hızım yavaşta olsa hızlı da olsa fark etmiyor, aynalarıma bakıyorum sağım solum boş, 1-2 saniye sonra bi bakıyorum motorun teki vın diye sağımdan, solumdan ya geçiyor ya da geçmek üzere. Yahu ben aynayı düzgün kontrol etmesem çarpışacağız. Yolda arabalardan ziyade motosikletlilere daha çok dikkat etmek ihtiyacı hissediyorum.

Aynı şekilde trafikte kural tanımayan araba ve motosikletler bence hepimizin hayatını tehlikeye sokuyorlar.

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

selamlar,ben bu tip motorları şehir içinde kullanmanın zevkli olmadığını düşünüyorum ve kullanmamaya özen gösteriyorum şehir dışı yollar çok zevkli ve az tehlikeli bence.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Kesinlikle haklısınız. İlk başta ben de Ortaköy, Tarabya arasında hem pratik yapayım hem de gezeyim diye dolaşıyordum. Sıkışık trafik artık bana pek cazip gelmiyor. En son Beşiktaş, Ortaköy arasında çok sıcak bir günde dur kalk ile yol aldıktan sonra asla gitmem diyorum.

Yalnız şöyle bir durum var: İstanbul dışına çıkmak ortalama 1 saat alıyor. Bu arada da her türlü ortamı yaşıyoruz.

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

benm işyeri güzelyalı pendik e-5 üzeri hemen otoyola oradanda ömerli şile veya eski istanbul yoluna çıkabiliyorum çok zevkli yollar buralar.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Siz kuryelerden ve racing motor kullananlardan rahatsizlik duymuyor musunuz?

Enduroist Kadim Üye Ömer Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    KTM 690 R
    Marka
    Ktm

Çok iyi bir tespit ve uyarı aynen katılıyorum.
    _____

Enduroist Üye
    Isim
    cem özkan
    Marka
    Bmw

bizler motosikletseverlere tahammül gösteremez, onlara karşı empati kuramaz isek; 4 veya üstü tekerli sürücülerin bunu yapacağını hiç sanmıyorum.

bu dayanışma bir gün bize de lazım olabilir.

Enduroist Kadim Üye İsmail ASİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Asil
    Marka
    Ducati

Alıntı beaconsfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz kuryelerden ve racing motor kullananlardan rahatsizlik duymuyor musunuz?
    Ben kuryelerden inanılmaz rahatsızım ve birgün birinin üzerine çıkıcam hiç affetmem! Köprü üzerinde metrobüsün sağ veya sol çaprazından gidiyorum, hem kuryeden hemde metrobüsten hızlıyım ama gelip araya giriyor geçmeye çalışıyor. Aynı hareketi bende kendisine yapıyorum bu sefer kuduroyur!

Racing kullanıcılarına gelince, tek rahatsızlığım, kasklarını kolunda gezdirmeleri.
    Alıntı Ömer Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bir tespit ve uyarı aynen katılıyorum.
    Aynen Ömer, bende katılıyorum... Bazen bizde aynı hataları illaki yapıyoruzdur ruh halimize bağlı olarak ama bunun tekrarının olmaması ve farkında olmamız önemli.
    Artık benim de dönen bir çift tekerim var

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Cemil bey dayanisma guzel sey tabiki. Yalniz soyle bir durum var; arabalar motosikletlerden sikayetci, zig zag cizerek kural tanimadan cok hizli gidiyorlar diye. Motosikletciler diger araclardan sikayetci bizi dikkate almiyorlar, uzerimize dogru suruyorlar vs. diye.

Yani elimizin altinda cok hizli makineler var. Gaza gelmeyip uslu uslu trafikte seyretmek guclu irade gerektiriyor. Kurallara mmkun oldugunca uyarsak yollarda bizlere gereken saygi gosterilecektir.

Kural tanimadan trafikte seyredenin, araba uzerime dogru geldi nerdeyse carpacakti, yol gecis hakki benimdi araba onume cikti vs. yakinmalarda bulunmamasi gerekir. Ya da benim icin sorun degil, ben kendi havama bakarim diyen varsa Allah simdiden taksiratini affetsin.

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Kimse kusura bakmasın ama beni tehlikeye sokan, kamu düzenini bozan babamın oğlu olsa yine de uyuz olurum.
    Aynı şeyden kesinlikle ben de şikayetçiyim. O kadar dikkat ederim özellikle aynaları devamlı kontrol ederim ona rağmen anlamıyorum nereden çıkıyor bunlar. Ayrıca efendi efendi de gitmezler sanki bilinçli olarak tam aynaların kör noktasına geçerler.
    Efendi efendi gidenleri tenzih ediyorum ama şu kasksız montsuz motora binip egzostlarından cayır cayır ses çıkanlardan bahsediyorum...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu