Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Sürücü kurslarında verilen motosiklet eğitimi malum, kendini geliştirmek isteyenlerin başucu kitabı olacak eserinizi merakla bekliyoruz, teşekkürler.

Enduroist Üye erhanay14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Resmi kitap satılmayacak,sivil halinin hazırlandıktan sonra ki aşamasında yani kitaba ulaşılmasında ana prensibimiz ücretinin çok düşük tutulacak olması.Ve bunun amacı; eğitimin & bilginin (her alanda) herkes tarafından ulaşılabilir ve ucuz olması gerektiği yönünde aldığımız karar.Ancak bir de korkumuz var.Kitabın sivil hali çıktıktan sonra çok sayıda eğitici türeyecek olması.Buna bir önlem arıyor olsakta henüz bulabilmiş değiliz.
    Hali hazırda resmi olan kitap içeriğinin hepsini enduroistte tek sayfa altında paylaşmayı düşünmeme rağmen hem çok uzun işlem hemde karmaşık gözükeceğinden kitabın hepsini bir başlık altında paylaşamıyorum çünkü çok sayfa.Ama forum bölümünde tartışılan veya başlık olarak açılan konuların altına kitap içeriğini faydalanılmak üzere ekliyorum / ekleyeceğim.Mesela Sürüş Teknikleri ve Dökümanlar kısmında Artçılı Sürüş Kısmına kitap içeriğinde artçı eğitimi ile ilgili yazdığımız ve sabit olarak uyguladığımız bölümü özetleyerek ekledim.Yalnız resim ekleyerek bilgileri görsel olarak ta desteklemek istememe rağmen resim ekleme işlemini halledemedim.Saygıyla.
    Konu erhanay14 tarafından (29-07-2011 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

bir kaç konu hakkında sürüş teknikleri bölümündeki yazılara yine kendi eğitim uygulamalarımızı yazacaktım.sürüş teknikleri bölümünü incelediğimde örnek olarak frenleme ile ilgili 2009 yılında bölüm açıldığını gördüm ve devam eden bir kaç yorum.ve o yorumlarda o yıllarda yapılmış.yani frenleme kadar önemli bir konu hakkında fikir paylaşımı azlığı aslında teknikleri paylaşayımmı diye kendi kendime sormama neden olsada,varsın kimse bakmasın bir gün gelirde biri bakarda ve okudukları sebebiyle de karşılaşacağı riskleri pasifize ederse diye düşündüm ve bundan mutluluk duymamak elde olmadığı için frenleme ile ilgili çalışma metodumuzu ilgili yere yazıyorum.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Erhan böyle emek verilmiş bir çalışma kanaatimce görsel anlamda uygulama ile ilgili fotoğraflar, şema, çizim ile desteklenirse daha verimli olur. Bildiğim kadar ile word formatındaki yazılar ve görseller PDF formatında hazırlanabiliyor ya da çevrilebiliyor bu konuda teknik destek alınabilir üyelerimizden konuya vakıf arkadaşlarımız ilgilenebilirlerse çok iyi olur en azından yardımcı olmaları güzel olur.

Erhan böyle emek verilmiş bir çalışma kanaatimce görsel anlamda uygulama ile ilgili fotoğraflar, şema, çizim ile desteklenirse daha verimli olur. Bildiğim kadar ile word formatındaki yazılar ve görseller PDF formatında hazırlanabiliyor ya da çevrilebiliyor bu konuda teknik destek alınabilir üyelerimizden konuya vakıf arkadaşlarımız ilgilenebilirlerse çok iyi olur en azından yardımcı olmaları güzel olur.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Yusuf abi,kitap zaten pdf olarak var elimde.ancak o halini yayınlayamam.bu süreçte metin ve grafik düzenleme,sayfa tasarımı,yazım metodu gibi kitap yazımı ve derleme alanında da hem eğitim aldık hemde bu çalışma ile kendimizi bu alanda da geliştirdik.
    forumun sürüş eğitimi bölümünde açılan başlıkları sıkça karıştırıyor ve okuyorum,paylaşmam da yarar görülen çalışmaları altına özetleyerek eklemeye çalışacağım.benim tek halledemediğim konu sizinde dediğniz gibi paylaşımlarımı resimle desteklemek.ama başka bir siteye resimlerin yüklenmesi ve buraya linklerin yapıştırılması ile hallediliyor sanırım upload işi ama ben bir türlü başarılı olamadım.facebook ta olduğu gibi resim yükleme için tıklayacağımız bir yer olsa ve bilgisayarımızdan resmin veya videonun yerini göstererek yükleme yapsak bu daha kolay olurdu ve sanırım herkesin bildiği bir işlem.
    Konu erhanay14 tarafından (29-07-2011 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

basligi simdi gordum.. o yuzden boyle bir teklif icin gec kalmis olabilirim ama ngilizce yabanci kaynak varsa seve seve cevirebilecegimi soylemek istedim.. corbada tuz olayi..
    kitabin editoru var mi bilmiyorum ancak en azindan yazim imla vs gibi duzeltmeler acisindan da yardimci olabiliriö..
    Alman yapmış...

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

yardım teklifi için teşekkürler.kitap editörü bir üniversitenin eğitim bilimleri uzmanı olan prof.hocamızdır.dolayısı ile içerik hem akademisyen bazında hemde 3 yıl aralıksız devam eden çalışmamız ile bilimsel olarak hazırlandı.yine içeriğin resimleri ve grafik tasarımı bitmiştir.alıntı yaptığımız kaynak yoktur.sadece alpaslan abi (alfa) yakından takip ettiğimiz bilgi ve çevirilerini kendi bilgi ve tecrübelerimiz ile kıyas yöntemi kullanarak değerlendirdiğimiz ve özellikle trafik sürüş eğitiminde bilgilerinden yine değerlendirme yaparak şahsen istifade ettiğimiz ve şahsen görüştüğüm bir ağabeyimdir.ayrıca bazı kitapların okunmasında yarar gördüğümüz için kitapların sadece isimlerini belirtmek üzere izinleri alınmış ve kitapların isimlerine "okunmasında yarar görülen kaynaklar" bölümünde yer verilmiştir,bu kaynaklara alpaslan abinin sitesi de dahil olup yine bilgisi dahilindedir.farklı ülke polis birimlerininde yararlanması için kitabın 2 dilde çevirisi ayrıca yapılacaktır.kitap tamamiyle bitmiştir.
    kitap çevirisi ile ilgili elimizde ingilizce ve almanca olan pdf formatında dökümünlar bulunmaktadır.çoğunluğu güvenlik ekipmanları ve yol sürüşü ile ilgilidir.istasyon çalışmalarının olduğu alan eğitimi istasyon çalışmalarına dair zaten hiç bir ülkenin veya kişi ve kuruluşların sürücülerin hizmetine sunduğu ve dağıttıkları yazılı eser yoktur,3 yıllık süreçte biz edinemedik,elinde olan varsa yararlanmak istediğimi de buradan belirteyim.bu bir gizlilik ise eğer, gizliliğin nedeni de belki kazanç politikalarıdır.
    trafik kazalarını en aza indirmek,trafik alanında can ve mal güvenliğini sağlamak eğitimle mümkündür.sürücülükte geçirilen zaman veya yapılan kilometrelerin sürücü yeteneklerinin gelişmesine katkı sağladığı bir gerçektir ama asıl gerçek olan ve sürücüler ile diğer 3.şahısları koruyacak olan doğru metodların güvenilir ellerde öğrenilmesi ile mümkündür.gelişen teknoloji, trafik yoğunluğu ve kazalar sürücülük yeteneklerimizi geliştirmenin ve kazalardan korunma ile bilinçli sürücülüğün temel nedenidir.bu bilinçle tüm sürücülerin duyarlı olmasının önemini de vurgulamak isterim.
    Konu erhanay14 tarafından (29-07-2011 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Alıntı Karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basligi (başlığı) simdi (şimdi) gordum (gördüm).. o yuzden (yüzden) boyle (böyle) bir teklif icin (için) gec kalmis olabilirim ama ngilizce (ingilizce) yabanci kaynak varsa seve seve cevirebilecegimi soylemek istedim.. corbada tuz olayi..
    kitabin editoru var mi bilmiyorum ancak en azindan yazim imla vs gibi duzeltmeler acisindan da yardimci olabiliriö..
    sivil hali için yardım isteyeceğim ancak bu arkadaşları henüz belirlemedim,yalnız imla kuralları,yazım denetimi hususunda yazdığın gibi bir düzenleme yapacaksan bana başka birini tavsiye etmeni isterim. çünkü yazında ünlü harfler ile ilgili yazım kurallarına uyumsuzluk var.bunların bir kaçını senin yazılarının yanına parantez içinde ekledim.(not:karşında ki kişiye bedava bile iş yapacak olsan ve o işin en iyisi sen olsan mutlaka senin yaptığın işin örneklerine bakılacak ve iş yapan adına işin yaptırılıp yaptırılmayacağı hususunda bir karar alınmasını sağlayacaktır.mutlaka bir meslek sahibisindir ve eğer bana yardımda bulunacağın hususlarda bir meslek icra ediyorsan çok kazanmak için dikkat etmeni isterim,arkadaşça bir bilgilendirmedir lütfen beni yanlış anlama.)ama seninle mutlaka görüşeceğim,inanıyorum ki bana çok yardımın olacaktır.
    Konu erhanay14 tarafından (29-07-2011 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

hata olarak nitelendirdiklerin su an itibariyle ingilizce klavye kullanmakta oldugum icindir.. dikkat edersen post ettigim cogu mesajda da (eger copy paste yapmamissam) turkce karakter yoktur..

teklifimi yaparken de herhangi bir kazanc elde etmeyi dusunmedim.. netice itibariyle burasi tamamen amator hislerle hareket edilen bir yer.. en azindan ben bu sekilde dusunuyorum.. sonucta gelistirilmesinde katkim olacak bir seyden gelir elde edilecek olsa bile, bu seyden amator insanlarin faydalanacagini dusunerek karsilik beklemeksizin katkida bulunurum ben.. yeter ki bunun maliyeti azalsin ve ulasacagi kitleye ek masraf yaratmasin diye.. sonucta o kitle yine bizim icinde yer alacagimiz kitledir.. cok acik soyleyeyim bu sekilde dusunmen oldukca kiriciydi..

mesleki durum hata vs olaylarina gelince.. ben cevirmenim.. turkceye yapilan cevirilerde bu bahsettigin seylere benim yaptigim meslekte zaten "had safhada" dikkat edilir.. bu teklifi yapmis olmamin sebebi de girmis oldugun postlarda gordugum yazim hatalariydi.. en basit ornekleri vermek gerekirse; son mesajinda bitisik yazilmasi gereken "ki" yi ayri yazmani, veya onceki mesajlarda gozume carpanlari saymak gerekirse ayri yazilan -de'lerin (ismin hali olan -de) aslinda bitisik olmasi gerektigini veya ayri yazilmasi gereken ancak unsuz sertlesmesine tabi olmayan "de, da" eklerinin "te, ta" olarak yazilmasini veya nokta virgul gibi noktalama isaretlerinden sonra bosluk verilmesi gerektigini sayabiliriz.. cok acik bir sekilde soyleyebilirim ki, ben kolay kolay - kasitli bir sekilde yaptiklarim ve/veya el surcmesine kurban goturduklerim disinda - yazim ve/veya imla hatasi yapmam.. ben de dostca bir bilgilendirmede bulunmak istedim.. umarim yanlis anlamazsin..

ha bu arada ben su anda monitorumde hali hazirda yabanci kaynakli 3 tane motosiklet istasyon egitimi pdf kitapcigina bakmaktayim.. bizimkine benzer bir cok yabanci forum sitelerinde bu tarz kaynaklara rastlanabiliyor.. oralara goz atmaniz durumunda fayda saglanacaktir diye dusunuyorum..

yalniz soyle bir gelisme var ki, islerimin bugun itibariyle yogunluk kazanmis olmasi ve yetismesi gereken tercumelerin bir anda kumelenmesi nedeniyle uzulerek yapmis oldugum teklifi geri cekiyorum..

kitap icin iyi satislar ve bol kazanclar diliyorum..

sevgiler..
    Alman yapmış...

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu