Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Standart İmam vaazı kaskla verdi!

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde, cami imamı 25 yaşındaki Muhammed Yunusoğlu, son zamanlarda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına dikkat çekmek için, vaaza kask ve eldivenle çıktı. Motosiklet kazalarına farklı bir yöntemle dikkat çekmeyi amaçladığını söyleyen imam Yunusoğlu vaazında, "Allah ayetinde, ’kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın’ buyuruyor. Allah’ın bize emanet verdiği bu cana sahip çıkalım. Motosiklete binerken kask ve eldivenlerimizi mutlaka takalım" dedi.

Kendisi de motosiklet kullanan İbrahim Güneş Cami İmamı Muhammed Yunusoğlu, son günlerde ilçede meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına ilginç bir yöntemle dikkat çekti. İmam Yunusoğlu, cuma namazı için camide toplanan cemaatin şaşkın bakışları arasında başında kask, elinde eldiven ile vaaz verdi.

Motosiklet kazalarında kask, eldiven gibi koruyucu unsurların kullanılmadığı için son bir haftada ilçede 2 gencin öldüğünü ve yaklaşan bayram öncesi ailelerini yasa boğduğunu söyleyen Yunusoğlu, vaazında şöyle konuştu:
    "Allah ayette, ’siz kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın’ diye buyuruyor. İlçemizde son bir haftada 2 ölümlü kaza meydana geldi. Allah canımızı bize emanet olarak vermiş. Bizim bu emanete sahip çıkmamız lazım. Annelerimiz ve sevdiklerimizi ağlatmaya hakkımız yoktur. Gençlerimizin bu yaşta ailelerini yasa boğmaya hakları yoktur. 50 ile 100 lira arasında değişen kask fiyatı bir insanın ölümüne sebep olmamalı. Aşırı hız yapanların akıbetleri sürekli göz önünde bulundurulmalıdır. Artık taziyelere yetişemez olduk. Her gün ölümlü kazalar ile karşı karşıya kalıyoruz. Artık hiçbir genç bayramı ailesine zehir etmesin ve kullanacak ise hız yapmadan ve kasklarını takarak motosikletlerini kullansınlar."

Kasklı motosiklet kullanımına ilginç bir yöntem ile dikkat çeken Yunusoğlu’nun kıldırdığı namaz sonrası camiden ayrılan vatandaşlar da, genç imama teşekkür etti.

http://haber.gazetevatan.com/imam-va...96587/1/Manset

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Saygıyla Alkışlıyorum.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

İmam güzel bir iş yapmış ama bildiğim kadarıyla Cuma hutbesi müftülük tarafından belirlenen konu üzerinde verilir. Resmi incelediğimde klasik cami mimarisinin dışında bir balkon gibi yerde imam bir şeyler söylüyor, eğer vaaz ise bulunduğu yer doğru olabilir; eğer hutbe ise mimber üzerinde olmalı. Son zamanlarda cami mimari anlayışını pek kavrayamaz hale geldim yurdum insanı değişik tazda bir şeyler yapıp duruyor, şahsen cemaatin yardımlarıyla denetimsiz yapılan hiç bir üslup ve tarz içermeyen camilerden rahatsızım.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

Helal olsun imama bravo
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

İmamı alkışlıyorum...
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Üye okanguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    okanguler
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

imama

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Bence her Motorsıklet klübüne bu arakadaş gibi gerçekten duyarlı bir üye gerekli

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

9 aydır viranşehirdeyim, yaklaşık 5 aydır da viranşehirde motosikletle geziyorum. 100000 nüfusu ve binlerce motosikletin olduğu ilçede bugüne kadar kask takan (benle beraber) dört taş çatlasa beş kişi gördüm. mont, eldiven, dizlik, bot hak getire! bu son kaza ne yazık ki ilk değildi ve son da olmayacak!

bilmiş tavırları ve tepeden bakmacı(!) bir yaklaşımı sevmem (yazdıklarım biraz öyleymiş gibi duruyor, kusuruma bakmayın) ama aylar önce kıyafet seçimi için soru sorduğum bir konuda şöyle yazmışım:
    viranşehirde motosiklet çok yaygın bir araç. ancak bırakın tam koruma giymeyi, kafasına kask takan insan sayısı birkaçı geçmiyor. bu nedenle insanlardan "deli" "bu sıcakta bunlar giyilir mi" "acemisin sen herhalde" gibi laflar duymayı göze alarak (yaşamım, duyacağım saçmalıklardan önemli olduğu için!) adam gibi giyinmeden motosikletin üstüne çıkmaya hiç niyetim yok. hem kimbilir belki "öğretmen"liğimiz bir işe yarar da insanlar, motosiklet sürerken neler giyilmesi gerekir, bir iki şey öğrenirler!

hayır öğrenmiyorlar! en yakınımdaki abilerime, kardeşlerime, öğrencilerime hatta bütün gün motosikletin üzerinde servis yapan kardeşlerime bile kask taktırmayı başaramadım. (kimse de başaramıyor ne yazık ki!)

umarım, imamın söyledikleri bir nebze olsun işe yarar, tüm kalbimle bunu istiyorum ve diliyorum...

not: benim TA ile 40-50 km hızla gittiğim yerde (şehir içinde), benimle mobilet ile yarışmaya çalışan ya da yanımdan 60-70 le geçip giden gençlere zaten söyleyecek bir şey bulamıyorum (bulmam lazım biliyorum ama bulamıyorum!).
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (30-08-2011 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.
    - "eksiklik kendi özümde..."