Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye İsmail ASİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Asil
    Marka
    Ducati

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor kotu birsey sat onu evladım. Sen kendi cocuguna bindirir misin?
    ufak kardeşimi şimdiden alıştırıyorum. Eğer evlenirsem de çocuğum olursa bebek arabası almicam ki
    Alıntı made_in_izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimsetemedik .
    Benimsetebilmeli
    Artık benim de dönen bir çift tekerim var

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benim arızalı olduğumu bildikleri için annem babam seslerini çıkaramadı fakat hanım biraz mızldandı sonra baktı fayda yok bide 2.ye gebeydi karnı burnunda bunu kullanmaya kalktı hani 2. oluyor bak çoluk çocuk heyyttt dedimbe yeter alıcam ulen

Abı yıkıldım,harıkasın valla

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Dayımın motosiklet tamircisi olması nedeniyle yağlı el ve üst başa çocuk yaşlarda başladım.Okul çıkışı mutlaka dayımın yanına uğrardım.Rahmetli babamında motor sevdası bizi motordan uzun süreli ayırmada.Kısa aralıklarla hep aile motorumuz oldu.Hatta sıfırı bile.Evlendikten sonra da sıkıntım olmadı.1990 yılına kadar 1959 model BMW R 26 nın keyfini sürdük hemde 2 çocukla birlikte.Büyük olan depo üzerinde benim önümde, küçük olan annesiyle benim aramda çok gezdik.Güzel günlerdi.Emekli olduktan sonra eşimle yine başladık motor gezilerine.Motor konusunda sıkıntı yaşamadım hiç .Rahmetli babam da sağ olsaydı bu günleri görseydi.Hiç sevmezdi yağ damlatan motoru.Ama o günkü imkanlar onu gerektiriyordu.Şimdiki marş kolu olmayan tertemiz motorlara sahip olduğumuzu hiç göremedi.Allah Rahmet eylesin,bizi motordan ayırmadın baba.

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Bende anlatem bare

Bundan uzunnn yıllar önceydı(1996)ahh ahh daha dün gibi hatırlarım abımın sımsıyah mz 301'i dükkanın önüne çektiğini
    Ozamanlar bırakın bızımkılerı,kımsenın motosıklet hakkında bılgısı yoktu,öyyle bısıklet gıbı bırşey olarak algılanırdı,abimede kendıne örnek aldığı bır zat tarafından özenle bulaştırılmıştı motor sevdası,halıyle bızımkılerı motor alma konusunda pekte ıkna etme çabamız olmadı ozamanlar
    İlk öncelerı bana vermezdı motoru,o ve ortanca abım tarzan mısalı rüzgarın esıntısıne bırakırlardı kendılerını,bazende yere
    Sonra tabı ısrarlarıma dayanamayıp verırdı,turlardım inceden.
    Zamanla kardeşlerımın vukuatları artmaya ve bızımkilerın endışelıri çoğalmaya başlamıştı ve malum son,motor satıldı

Dile kolay aradan 13 sene geçtigençlikti,askerlikti,hayat şartlarıydı derken motosıklete karşı olan duygularımı,isteğimi bastırmıştım;
    Taakı yıl 2009 olana dek,yine hayatın önüme serdiği renklerle(aşk)boğuşurken
    bir anda kendımı motosiklet mağazasında buldum,kimselerin haberı yoktu,biriktirdiğim param vardı hemen aldım motoru(tvs apache 150 cc)tabı gizli gizli ehliyeti,ekipmanlarıda.
    İlk 7 ay arkadaşımın kömürlüğünde sakladım,gizli gizli ufak ufak gezmeler derken seyehat aşkıyla vurdum kendımı yollara,Ege Akdeniz derken zaten gerısı geldı
    Gızlıde olsa mutluydum motorumla ama uzun sürmeyeceği belliydi,arkadaşımın ailesi artık bu duruma yavaş yavaş karşı çıkmaya başlamıştı,sonuçta gizli kapaklı bir işti yaptığımız
    Ne yapım ne edım derken hızır yatişti,Annemle Babam Hacca gidiceklerdi,yoğun hazırlıklar vardı evdedüşündüm,düşündüm bundan ıyı fırsat olamazdı,sonra gidecekleri günü bekledım 1 ay vardı gıtmelerıne,offf anlatamam o 1 ayı,bıtmek bılmedı.
    Ve sonunda geldı çattı o gün,daha doğrusu gıdeceklerı gunun arefesı.
    Annemın yanına yaklaştım ve bombayı patlattım,Anne ben motor aldım
    Aman allahım düşündüğüm gibi olmadı,kıyametler kopuyor,Babam bı yandan Annem bır yandan bağırıyor,hemen satıcaksın,hemmeennn
    Ya anneciğim zaten ucuza aldım satmak için aldım,para kazanıcam,yalanın bını bın para
    Neyse sonrasında derın bır sessızlık ve hazırlıklara devam,yarın Hac yolcusular,yolda giderken annem ''aman oğlum kurban olım sat onu,git araba al''gıbı lafarla dua ede ede hava lımanına vardık.

Sonuç nemı?valla bolca dua etmişler ama değişen birşey yok,haala ''sat olum sana en ıyı arabayı alalım''der dururlar

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Anne,Baba:''Alma alma''
    Ben:''sessizlik''
    Anne,Baba
    Ben:''Sürpriiz''
    Anne,Baba:'' (( ''

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Geçen annem bişey olsada mesela çalınsa felan dedi motor benim hanım hemen atladı boş yere maddi kayıp olur anne dedi hemen yenisini alır atilla diyince olayın farkına dahabi vardılar şimdi aşk bu aşk be...Bide motorun üstünden inmiyorum hiç araba kullanmayı unuttum nerdeyse
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen annem bişey olsada mesela çalınsa felan dedi motor benim hanım hemen atladı boş yere maddi kayıp olur anne dedi hemen yenisini alır atilla diyince olayın farkına dahabi vardılar şimdi aşk bu aşk be...Bide motorun üstünden inmiyorum hiç araba kullanmayı unuttum nerdeyse
    Aynen valla.Sadece garajda motorla yerini değiştiriyorum onun dışında pek bindiğim yok.Uzun bir aradan sonra kullanınca da yabancılık çekiyorum.
    Artık kışın seve seve bineriz tomofile!

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

motor çok fena bi şey.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Enduroist Üye Volkan Gençoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Gençoğlu
    Motosiklet
    dl650
    Marka
    Suzuki

ilk aldığımda bikaç hafta onlara göstermeden kömürlükte sakladım ara ara gizli gizli çıkardım, sorduklarında küçük bişi süs olsun diye aldım çok bineceğimden değilya işte öylesine aldım dedim babam madem o kadar küçük niye boşa para verdin diyince fırsat bu fırsat deyip çıkarıverdim makineyi ininden ve al işte paran boşa gitmesin diyeceğinizi bildiğim için büyüğünü aldım dedim ve kurtuldum
    3 sene böyle gitti ve düğün zamanı geldi çattı bende malum sıkışık durumlar bide evleniyoruz hani hanım tarafı kızı kime veriyoruz demesinler diye makineyi sattım. düğünden 2 ay sonra dayanamadım hanımın altınları, birazda kenardan para gittim kle500 ü aldım. hanımada kenarda altın olarak durunca hiçbir zevk vermiyor bari motor alalım da beraberce usul usul binip gezelim dedim, sağolsun ikilemedi bile ve ben onsuz hiç uzun yola çıkmadım. burdan ona kocccaman bir alkışşşş

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Alıntı QUASAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anne,Baba:''Alma alma''
    Ben:''sessizlik''
    Anne,Baba
    Ben:''Sürpriiz''
    Anne,Baba:'' (( ''

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu