Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

1.cisini balıkesir - çanakkale yolu arasında düz yolda atlattım , hızım yüksek olduğu için yoldan dışarı cıkmadan , çıkabileceğim kadar yolun kenarına çıkıp öyle atlattım , bu durumda soğuk kanlı olabilmekten başka yapılcak başka birşey yok ..
    2.cisini ramazan bayramından 5-6 gün sonra yaşadım ,
    lastiklerim sağolsun hep överim yol tutuşu çok iyidir
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Enduroist Üye CashCRosneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kenan KOÇ
    Motosiklet
    XT 660Z
    Marka
    Yamaha

1.videodaki elemanın yerinde olduğumuzda heyecanlanmamayı diliyorum.

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

ikisi de başıma gelmedi (henüz) çok şükür. ikincisine kafayı takdım ama. sağolsun tecrübeli arkadaşlar, abiler neden olabileceği konusunda fikirlerini yazmışlar. ancak cidden merak etmekteyim neden motosiklet bu tepkiyi verdi diye. buna benzer motosikletin arkasının tabiri caizse dalgalanma yapıp üstündekini attığı birçok vidyo var(muhtemelen farklı nedenlerle). nedenleri nelerdir diye bir sorsam, genel olarak bir cevaplasanız, bilmeyen arkadaşlar bilgi sahibi olsa ne güzel olur diyorum...

bir de bunlara baktıkça "full koruma" denilen alet edevatın kıymeti harbiyesi daha bir çıkıyor ortaya ve çırılçıplak motosiklet sürenlere daha da bir şaşırıyorum...
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (11-03-2011 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.
    - "eksiklik kendi özümde..."

Enduroist Üye onlyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Soner Tezal
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Her iki durumu da pek çok kere yaşadım ancak çok şükür düşmedim bugüne kadar. İkinci videodaki bildik bir highside durumu. Özetle viraj içerisindeysen arka tekerlek yol tutuşunu kaynediyor. Pek çok sebebi olmakla beraber (kaygan zemin, yıpranmış lastik vs.) benim gördüğüm kadarıyla virajda gazı kontrolsüz açmaktan kaynaklanıyor. Böyle bir durumda arka tekerlek yol tutuşunu kaybeder ve merkezcil kuvvetin etkisiyle viraj dışına kaymaya başlar oysa bu sırada ön teker henüz yol tutuşunu kaybetmediği için motosiklet gidon ekseninde dönmeye başlar. Bu dönüşe esnasında arka teker gidiş yönüne neredeyse 90 derece dik konuma gelir ki bu da fren etkisi yaratır. Fren etkisiyle motosiklet hızla yatık pozisyondan dik konuma gelir ve bu saliseler içinde olduğu için sürücünün bu hareket karşısında motosikletin üzerinde durma imkanı kalmaz havaya fırlar. High side dan kurtulmanın tek yolu kaymanın başladığı ilk anda durumu hissedip fren yapmadan gaz kesmektir.

Güvenli sürüşler dileğimle...

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Allah hepimizi böyle tehlikelerden korusun, sevdiklerimize bağışlasın.

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

1. başıma gelmedi, allah korusun hepimizi

2. biraz daha hafifi başıma geldi, ışıklardan çıkıp sağa dönecektim, hafif sağa yatık gaza gelip gazı fazla verdim (tork yüksek xt660), çıktığım zemin ıslak, arka teker sola kaymaya başlayınca gazı kestim düzeldi neyseki, bir anlık bi olay, mazallah dikkat edelim

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

1.video da ki şoförü durdurup eşşek sudan gelene kadar,gelsede bi 5 dk. zevk için dövmek lazım.gerizekalı virajda araba solluyor.birde otobüs yani....
    2.için bir anlık dikkatsizlikmi diyelim???
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

1. video daki olay Zonguldak Yunuslarda iken başıma geldi ALLAH'tan şöför ben değildim yoksa kurtulamazdık çünkü daha 2 aylık kullanıcıydım. geri dönüp şöförü Eşşek sudan gelinceye kadar dövmeye niyetlendik Okul servisi olan aracı yakalayıp şöförü indirdik. Servis Şöförü bize ceza yazmamamız için RÜŞVET TEKLİF ETTİ Allah'ım sana geliyorum dedim.ama benden tecrübeli abilerim engel oldu Allah'tan. haa gelen trafikçide hatrı sayılır bir ceza yazmadı. hatalı sollama 45 TL yıl 2006
    By JeRu SaLeM

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı JeRu_SaLeM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. video daki olay Zonguldak Yunuslarda iken başıma geldi ALLAH'tan şöför ben değildim yoksa kurtulamazdık çünkü daha 2 aylık kullanıcıydım. geri dönüp şöförü Eşşek sudan gelinceye kadar dövmeye niyetlendik Okul servisi olan aracı yakalayıp şöförü indirdik. Servis Şöförü bize ceza yazmamamız için RÜŞVET TEKLİF ETTİ Allah'ım sana geliyorum dedim.ama benden tecrübeli abilerim engel oldu Allah'tan. haa gelen trafikçide hatrı sayılır bir ceza yazmadı. hatalı sollama 45 TL yıl 2006
    Cezanın amacı " Pişmanlık ve ıslahtır " senin hayatını 3, 5 kuruşla tartan adam aslında senin birinci tercihini hak etmiş. Yine de doğru olanı yapmışsınız desem de, o alçak adamın pişmanlık yaşayıp ıslah olacağını sanmıyorum. Üstelik hayatının başında araç içindeki çocuklara yanlış örnek olacaktınız, polis onlar için salgırgan yapıda bir insan olacaktı. Yazık çocuklarını böyle anlayışsız insanların eline teslim eden velilere okul idaresine.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cezanın amacı " Pişmanlık ve ıslahtır " senin hayatını 3, 5 kuruşla tartan adam aslında senin birinci tercihini hak etmiş. Yine de doğru olanı yapmışsınız desem de, o alçak adamın pişmanlık yaşayıp ıslah olacağını sanmıyorum. Üstelik hayatının başında araç içindeki çocuklara yanlış örnek olacaktınız, polis onlar için salgırgan yapıda bir insan olacaktı. Yazık çocuklarını böyle anlayışsız insanların eline teslim eden velilere okul idaresine.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu