Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 20 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 193 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem abi benim advantire botum yok o zamana kadar da alamazsam cem abi ile asfalttan gideriz diyordum ama ona da olmaz dediler yani suyunu tasimak nasip olmicak galiba

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İsmail’im ..

Yahu biz asfalttan gelirim kampa diyene gelme demiyoruz ki zaten keşke çok kişi gelse de eğlenceli olsa. Kirli Gezi de bilinmezlik çok önce koruma tam olacak, sonra motor da lastik buna göre olacak. Bu kural hepimiz için geçerli.

Diğer yandan NC ile de o yollara girersin ama zorlanırsın, kırıcı olur belki gidemeyeceği yerde olur. Sonuçta senin altında olan Africa. Yasin AKG o motorla o lastikle çok iyi iş çıkardı 1-2 zorlu yerde.

Herkesi bu şartlar da bekliyoruz. Cem’e su getirmemek için çamura yatma.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Arif Oral Unal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (12-07-2019),sinan karagöz (12-07-2019)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeşim aman ha motordan dolayı (NC750) olduğunu düşünme ki ben de aynı motora sahibim, bu sadece ve sadece ekipman ve lastikle ilgili birşey

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ben 150' le giderken yanımdan 170' le geçen bir karartı gördüm sadece

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Mevzu uzamış şöyle bir toplama yapalım. Arkadaşlar KG ve AKG tiplerini ayırdık baştan ki ekipmanı tam olanla olmayanı da ayırabilelim ve tam olmayana da arazide sürme şansı yaratalım diye. Şimdi burada Enduroist etiketi ile bir etkinlik yaparken kuralsızlık olamaz. Ama baş başa sürerken mayo ile bile sürülebilir (ki grup olarak sürmüşlüğümüz var çok da eğlenceli bir hissiyat oluyor ) çünkü alınan risk çok yüksek olsa da tamamen kişisel olarak alınmış oluyor. Ama amatörce yapıyor olsak da bir organizasyon yapıyoruz ve dolayısı ile risk artık tamamen kişisel olmanın dışına çıkıyor ve bu yüzden kural koymamız çok net gerekiyor.
    Detaylar için Kirli Gezi yazıma bakabilirsiniz hatta orada kuralları oturup tartışabiliriz ve hangi kuralı ne sebeple koyduk anlaşabiliriz. Özetle AKG modunda gelmek isteyen sürücünün üstünde en az Asfalt temel koruma ekipmanı (Kask, Mont, Eldiven, Pantolon ve korumalı asfalt botu) olacak. Motosikletinin de üstünde %100 asfalt lastiği olmayacak. KG sürüşüne gelcekseniz de sizin üstünüzde temel koruma ekipmanı dışında en az adventure bot ya da üstü bir arazi botu olacak ve motorunuzun da üstünde en çok %50 asfalt lastiği olacak. Bunlar temel kurallar ve grup etkinliğinde esnetme olmaz bu kurallarda. Ayrıca lütfen katılımınızı bu kurallar nezdinde o esnada hangisine uyuyorsanız ona göre yazalım değerlendirmemiz kolay olacaktır. Zira katılım sayısı çok düşük kalırsa etkinliği yapmayabiliriz. Çünkü her 2 grup içinde en az 3 kişi olması lazım.

İsmail abi seninle ve Yasin ile arazide sürdük. Yasin arkadaşımız AKG modunda gelsin ama sen botunu ve lastiklerini alıp KG ile gel lütfen. AKG sürüşümüz seni yanıltmasın o cidden aşırı kolay bir parkurdu. Uludağın Alaçam üstünden yolu Belgrad parkurundan çok daha zor ama hala AKG tadında. Bizim gideceğimiz KG parkuru ise çok daha farklı olacak. Senin motosiklet üstünde bolca km'nin verdiği tecrübe ve dengeni görmemek mümkün değil. Ama Yasin arkadaşımzın KG yapması için sadece ekipman değil kondüsyona da ihtiyacı olacak. AKG'de sürekli mola verdiğimi anımsarsınız KG sürüşünde durmak yok. Motosiklet pes edip durmadıkça.

Şu durumda gelen listesi olarak şu hale getiriyorum.

KG sürüşlü (Alaçama araziden sürüp) gelecekler:
    1. Hakan Velioğlu
    2. Bora Karayel
    3. Serdar Zımba

AKG sürüşlü (Alaçama asfalt yoldan) gelecekler:
    1. İsmail Gür {Ekipman tamamlaması durumunda KG sürüşüne istekli}
    2. Yasin ABAY {Acilen üye olması bekleniyor.!!!}

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Acizane tavsiyem, rota uludağ ise akg kg demeden full ekipman ve sert enduro çizme kullanılmasıdır. Alaçam a kadar asfalt ancak alaçamdan sonra zirveye 10-12 km tamamen off road, sert dik dönüşlerin olduğu, aşırı taşlık bir yoldan çıkılacak. Bildiğim kadarı ile herkes 200+ kg motosikletler kullanıyor bunlara bir de kamp malzemeleriniz, ayrıca su odun vs yüklenecek.... Ben Uludağ'a KTM 1190 ile MAyıs ayında deneme yaptım risk alamadım 5 km sonra geri döndüm. Crf 250 geçen yaz haldır huldur çıktım. Bu sene yaz geç geldi yolda hala aşırı taş akması ve mucır da olabilir. Motosiklette en basit bilek incinmesi parmak incinmesi sizi 2-3 ay perişan eder. Gereksiz riskleri "inşallah olmaz" diyerek almaya hiç gerek yok.

Enduroist grubundaki hiç bir arkadaşımızın Nc alerjisi hassasiyeti filan yoktur. Ben dahil bir çok arkadaşımız NC, Cbf 150 vs ile başladık. Etkinliklere katıldık, kamplara gittik. HAlen kullanan arkadaşlarımız var. Hassasiyet sadece sağlık ve güvenlik meselesinde odaklanıyor ki çok anlaşılabilir durum. Bu tip bir sürüşün olmazsa olmazı emin olun enduro çizmedir. Kask kadar önemlidir. Sürülmez mi elbette sürülür. Ben geçen sene zirvede ktm duke 390 , cbr 250 tipi motosiklet ile cadde lastikleri , ayaklarında converse üzerlerinde eşofman ile çıkmış arkadaşlar gördüm. Çok şanslı olduklarını, umarım öylede devam etmesini, indiklerinde mutlaka birer piyango bileti almaları gerektiğini söyledim
    Konu omercem tarafından (12-07-2019 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

6. omercem güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (18-07-2019),Arif Oral Unal (12-07-2019),cemkucuk (12-07-2019),HakanVelioglu (12-07-2019),Serdar ZIMBA (12-07-2019)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Abilerim kardeslerim arkadaslarim dostlarim neden ben kendimi anlatamiyorum ben ilk yasin abinin adini yazdigimda (b.k.z. 19.mesaj) eger gerekli ekipmanlari o zamana tedarik edersek araziden edemezsek asfalttan dedim konusmalarin hic bir yerinde ben veya yasin abi ekipmansiz gelsin demedim neden halen insanlar bunu tartisiyor anlam veremedim dedim ki heralde ekipmanlari tamamlamadan KG ye yazdim diye tepki gosteriyorlar asfalta yazdim yine tartisma devam etti...

Ben daha once yamaha tt600 ile asfalt botlarim ile cok arazi yaptim ama iznik gezimiz de Alper hocam ve bora ile konustugum da ne denli bir hatada oldugumu fark ettim lakin yurt disindan alirim diye erteledim yurtdisinda da begendigim modeli bulamadım (sidi advanture2) ondan dolayi arastirmam devam ediyor o zamana kadar alirsam araziden almazsam asfalttan gelirim dedim neyine tartisiyoruz valla bi mantik bulamadim

8. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (12-07-2019)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

neyine tartisiyoruz valla bi mantik bulamadim

benim suyu taşımıcakmışsın ya onu tartışıyoruz

KILIBIKRAYDIR

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim suyu taşımıcakmışsın ya onu tartışıyoruz
    cem abi ne zaman gerilsem birsey diyorsun gulmekten yere atiyorum kendimi iyiki varsın

11. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (12-07-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

cem abi ne zaman gerilsem birsey diyorsun gulmekten yere atiyorum kendimi iyiki varsın

Hassasiyetimiz sizi sevdiğimizden be İsmail'im... Seninle yol yapmak sohbet etmek keyif bundan mahrum olmak istemeyiz... Dogruyu söylemek gerekirse yanda yazdiğin açiklamalarida okumadim listede görünce de uyarma ihtiyaci hissettim.Daha cok beraber gezimiz olacak inşallah...

Ben biraz dan dan odun bir adamim en son soyleneceği en başta söylerim birde Yazışırken cümleler daha sert okunanlar daha derin manali gibi geliyor konuşsak bu kadar uzamazdi ) Seviyorum seni

Kampta görüşmek üzere

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

13. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (12-07-2019)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

sende ciğerim sende iyi ki varsın.

KILIBIKRAYDIR

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Konuyu topatliyalim

KG sürüşlü (Alaçama araziden sürüp) gelecekler:

1. Hakan Velioğlu

2. Bora Karayel

3. Serdar Zımba

AKG sürüşlü (Alaçama asfalt yoldan) gelecekler: