Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 266 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 166216256262263264265266267268269270276316 ... SonuncuSonuncu
2,651 den 2,660´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam, birçok ağır enduro denememden sonra geçen hafta 5.000 km'de bir crf ile benim klr 650'yi takas ettim.

10. enduro motorum

sormak istediğim sadece 13 ön dişli ile arazi performansı (tırmanma) artışı yeterli oluyor mu? yurtdışı forumlarda 13/45 dişli uygulaması tavsiye edilmiş, aramızda uygulayan oldu mu? son seçenek sadece arka dişliyi 45 yapsak nasıl olur?
    hayırlı olsun 13/42 kullanıyorum çok memnunum, ama birazda modifiye var.Tek dişli değişimini denemedim

2. Burak YAVUZER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Konuk (08-07-2014)

Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Dertliyim beyler yardım lazım !

Megabomb Header da ısı çok yüksek, çizme giyersem sorun yok ama ayakkabı giyince pantolonun paçası egzoz a değiyor ,değince de pantolonlar yanıyor. İnternette bu işi önlemek için " pipe guard "lar satılıyor. Megabomb a uyan en ucuz 100 DOLAR ! Ben ilk bulduğum nalburdan 1 TL ye aldığım bir aluminyum hortum kelepçesiyle eski egzoz un korumasını taktım. Tam oturdu ama egzoz a değiyor.

Moose un E-line Megabomb guardı 100 dolar

Alttaki resimler benim yaptığım montaj, tam göbekten header a değiyor, sizce iş görür mü ? Olmuş mu olmamış mı? Bi pantolon daha yakmak istemiyorum.

Türkiyede bu alttakilerden var mı, yapıp makul fiyata satsalarda bizde alsak, karbon olmasına gerekte yok.

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Kalaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Fatih .
    Folyodan memnun musun? Zor olamayacaksa çamurluğu net görünen bir resim gönderebilir misin?

Folyodan memnunum. Para da vermedim, deneme amaçlı yaptırdım arkadaşa. Çok süper incelikli olmadı, incelediğinizde kıvrımlarda hatalar var ama benim asıl amacım rahatsız olduğum kırmızı renkten kurtulmaktı. Belki ilerde siyah şeklinde bir denemem de olur.
    Lastikleri de değiştirip Yamaha Mt-25 çıkıncaya kadar kullanmayı planlıyorum.
    Konu FatihMüjde tarafından (07-07-2014 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Hakan Kalaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakan Kalaycı
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı FatihMüjde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Folyodan memnunum. Para da vermedim, deneme amaçlı yaptırdım arkadaşa. Çok süper incelikli olmadı, incelediğinizde kıvrımlarda hatalar var ama benim asıl amacım rahatsız olduğum kırmızı renkten kurtulmaktı. Belki ilerde siyah şeklinde bir denemem de olur.
    Lastikleri de değiştirip Yamaha Mt-25 çıkıncaya kadar kullanmayı planlıyorum.
    Teşekkürler.
    Fena görünmüyor. Hatalar da çok belli olmuyor. Biraz renk tonunda hafif bir açıklık var gibi ama göz ardı edilebilir. İlk fırsatta ben de denemeyi düşünüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam, birçok ağır enduro denememden sonra geçen hafta 5.000 km'de bir crf ile benim klr 650'yi takas ettim.

10. enduro motorum

sormak istediğim sadece 13 ön dişli ile arazi performansı (tırmanma) artışı yeterli oluyor mu? yurtdışı forumlarda 13/45 dişli uygulaması tavsiye edilmiş, aramızda uygulayan oldu mu? son seçenek sadece arka dişliyi 45 yapsak nasıl olur?
    çok hard arazi yapmadığım için bana 13dişli yetti. 1. vites ile çıktığım yangın yolu rampalarını 2. vites ile çıkmaya başladım.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

7. emre atakan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (07-07-2014),Bora Konuk (08-07-2014)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bugün Urfa Honda yetkili servisi Elif motora gittim. Gaz sorunu tahmin ettigimiz gibi elcik korumadan kaynakliyormus... Elcik koruma düzeltildi... Yağ değiştirildi. Balatalar değiştirildi. Toplam 120 Tl. Uzerine birde promosyon castrol zincir yağı... Ekrem usta tüm sıkıntıları halletti. Kısacası yola devam etmek icin yine hazırım...

Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

9. Aras Acer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Dogan Delipinar (08-07-2014),emre atakan (08-07-2014)

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Öne Sava Mc30, Arkaya Mitas E-08 130 80 18 almayı düşünüyorum. Sava nın yanakları nylonmuş, bilgisi olan var mı?
    Sava ve mitas aynı firma, arkaya mc30 18 jant olmadığından mitas almayı düşünüyorum.
    Konu FatihMüjde tarafından (08-07-2014 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı FatihMüjde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öne Sava Mc30, Arkaya Mitas E-08 130 80 18 almayı düşünüyorum. Sava nın yanakları nylonmuş, bilgisi olan var mı?
    Sava ve mitas aynı firma, arkaya mc30 18 jant olmadığından mitas almayı düşünüyorum.
    Motosiklet lastiklerini takım olarak değiştirmek gerekir. Aynı marka, ve model olması tutarlılık açısından şarttır.
    Ön lastik deseni suyu yaracak, arka lastikte bu yarılan suyu havada tahliye edecek şekilde tasarlanır. Ayrıca model ve marka farklı olduğu için; haliyle hamur farkı, ısınma farkı, sertlik farkı ortaya çıkacaktır. Böyle bir tercih yapmanızı aklı başında kimse tavsiye etmeyecektir.
    Motosikletin en önemli parçası lastiktir. Nasıl kendinize ayakkabı seçiyorsanız, motosikletinize de öyla lastik seçmeniz gerekir. Lastikte ucuza kaçmanızı, ekonomi yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Unutmayın 10 km daha erken ısınan veya 10 cm erken duran bir lastik her zaman büyük farklar yaratır. Size tavsiyem Metzeler enduro 3 Sahara ya da Heidenau K60 olacaktır.
    Ersan KARAGÖZLÜ

12. Ersan Karagozlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Burak YAVUZER (08-07-2014)

Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Aras Acer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Urfa Honda yetkili servisi Elif motora gittim. Gaz sorunu tahmin ettigimiz gibi elcik korumadan kaynakliyormus... Elcik koruma düzeltildi... Yağ değiştirildi. Balatalar değiştirildi. Toplam 120 Tl. Uzerine birde promosyon castrol zincir yağı... Ekrem usta tüm sıkıntıları halletti. Kısacası yola devam etmek icin yine hazırım...

Hocam harikasın çok imreniyorum sana !!! Emniyetli sürüşler ! (daha çok foto bekliyoruz)

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı kayasertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Epeydir alamadığım yıllık izni koparttım sonunda

Ramazan bayramında, kısmetse

daha önce yazmıştım araya kaynamıştı

Ne hazırlıklar yapsam sizce?

Daha önce 4000 km'lik Gürcistan gezisi ve 5-6 defa 1000+ km'lik geziler yapıp sorunsuz tamamlamıştım, gurbet el olunca daha bi temkinli olmak lazım

15. kayasertac güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Burak YAVUZER (08-07-2014),emre atakan (08-07-2014)

Sayfa 266 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 166216256262263264265266267268269270276316 ... SonuncuSonuncu