Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 281 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 181231271277278279280281282283284285291 ... SonuncuSonuncu
2,801 den 2,810´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    emre peker
    Motosiklet
    crf 250l
    Marka
    Honda

selam arkadaşlar yardımınz gerekiyor.motorum 15000km de ve zinciri hareket halindeyken gerilip-boşalıyor.zinciri söktürüp temizletip yağlattım fakat sorun devam ediyor.ne yapmam gerekiyor zincir dişli setinimi değiştirmem lazım. bu şekilde kullansam nolur.komple zincir dişliyi değiştirmemmi lazım.yoksa sadece zinciri değiştirsem olurmu.arkadaşlar bakım onarım konusunda çok tecrübem yok yardımcı olursanız sevinirim.herkeze eğlenceli kazasız sürüşler

Enduroist Katılımcı Üye Dogan Delipinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    doğan delipınar
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Muhtemelen baklalar kitlenmistir bilen birisi dislileri kontrol etsin saglamsa sadece zincir degistirmeniz kafi olacaktir.

Enduroist Üye Melih KAHRAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih KAHRAMAN
    Motosiklet
    Crf 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Serkan KARA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün motora Dunlup Trailmax taktırdım. İç lastik dahil 600 lira verdim. İlk izlenimlerim mükemmel, orjinal lastiğin yapmış olduğu ses kesildi virajlara daha güvenli girmeye başladım ayrıca 90'dan sonra daha düzgün gitmeye başladı. Önerebileceğim bir lastik.
    Dunlop Trailmax'ın hangi modelini taktırdın hocam.Benimkiler asfaltta resmen ıslık çalıyor(metzeler enduro sahara 3)

Enduroist Üye
    Isim
    celal meral
    Motosiklet
    crf 250 l yakında
    Marka
    Honda

Öncelikle Merhabalar
    Ben celal öğrenciyim crf 250 l almak istiyorum
    ama öncelikle almak istediğim fmf egzoz, manifold ve ejk kit almak istiyorum bunun motora dezavantajı varmı dır alan varsa yurtdışından alan varsa bana nereden aldığı konusunda yardımcı olabilirmi tr şartlarında almak istersek çok pahalı geliyo yardımcı olursanız çok sevinirim...

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

Alıntı Melih KAHRAMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunlop Trailmax'ın hangi modelini taktırdın hocam.Benimkiler asfaltta resmen ıslık çalıyor(metzeler enduro sahara 3)
    Aşağıdaki linkten almış olduğum lastiği görebilirsiniz. Ben de ilk metzeller almak için gittim, dunlop önerdiler ve taktırdım.

http://www.dunlop.eu/dunlop_euen/mc/...d/Trailmax.jsp

öncelikle almak istediğim fmf egzoz, manifold ve ejk kit almak istiyorum
    Öncelikle motoru al

6. Serkan KARA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah BATIK (09-09-2014),CelalMeral (09-09-2014)

Enduroist Üye
    Isim
    celal meral
    Motosiklet
    crf 250 l yakında
    Marka
    Honda

motoru alması basit güzel kardeşim yılsonu olduğudan fiyatlar düştü biraz daha düşşün diye bekliyorum anladın
    burada vardı ejk-fmf deneyen ondan sormak istedim

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

Geçen gün bahsettiğim sele değişimini yaptırdım. Fotoğrafları yükleyemedim malesef, CRF facebook sayfasına yükledim. Çok daha rahat ettiğimi söyleyebilirim.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

not: foto yükleme konusunda yardıma ihtiyacım var jpeg formatında yüklememe rağmen kabul etmiyor. özelden yardımcı olursanız sevinirim.

Isim
    Melih KAHRAMAN
    Motosiklet
    Crf 250 L
    Marka
    Honda

Serkan Hocam lastik konusunda bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.Ben Aydın'lıyım ve bu motorla İstanbul'dan memleketime gitmenin hesaplarını yapıyorum.Motorum 1300 km oldu ve bu motorda canımı sıkan belli noktalar var;
    Öncelik lastikti,değiştirdim.Bilirsiniz uzun yolda makinaya ve lastiğe tam güvenmeniz lazım.Yeri geliyo 90-100 km süratlerde motoru yatırmam gerekiyo zemin ıslak olur kuru olur lastiğin sağlam yol tutuyo olması lazım.Metzelerden uğultu dışında memnunum.Uğultu sorununu da kulak tıkacıyla çözmeyi düşünüyorum.
    Diğer bi konu sürat.Alet 115 km/h den sonra nazlanmaya başlıyo.Esneklik serilik kalmıyo.Sanki arkasına paraşüt bağlamışsın gibi.Yalpalamalar yoldan kopmalar başlıyo.Değişik lastik basınçlarında denedim sonuç pek farklı değil.Acaba tam asfalt lastğiyle denesem durum değişir mi?Merak ediyorum.Bir de su soğutmalı kaliteli motorlar 10 bin km den sonra tam performansına kavuşur diye biliyorum.Yani ilerleyen km.lerde motor biraz daha açılır 120-130 km/h hızlara daha erken çıkar diye düşünüyorum.Acaba doğru mu?
    Diğer bir konu da menzil;depoyu dolduruyorum yola çıkıyorum motoru biraz devirli,limitlerde kullanayım bakıyorum tek çizgi kalmış! Forumda bazı arkadaşlar 180-200 km menzilden bahsetmiş ama ben devirli kullanırsam en fazla 150 km sonra soluğu benzinlikte alıyorum.Yine forumda 3 litrelerden bahsedilmiş ama ben 100 km.de4,4 lt den aşağı düşemedim. Bu durum da acaba km arttıkça veya asfalt lastiğiyle değişir mi?

Karşılaştırmayı önceki motorum CBR 250 R ile yaptım.Oturuş pozisyonu rahat,daha yüksek,güvenli ve CBR ile aynı motoru kullanıyo diye Crf tercih etmiştim ama bambaşka bir motosikletle karşılaştım.Bu konularda bana fikir verirseniz sevinirim.OLmuyorsa satıp eski motoruma geri dönmeyi düşünüyorum.

Enduroist Kadim Üye Bora Konuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bora konuk
    Motosiklet
    XF 250 Motoran
    Marka
    Diger

Melih Bey, aşadaki gezimi inceleyin.
    yurtçi uzun geziler bölümünde;
    http://www.enduroist.com/forum/showt...aları-Gezimiz

3.200 km yol yaptım geldim. motorumda yedek benzin deposu taşıyordum ve 3 kez depo bitene kadar denedim, birinde 185 km, diğerlerinde 210 ve 204 kmde depo bitti. motor teklemeye başladığında stop edip yedek benzini eklemiştim. ayrıca 114 km/h ve 125 km/h bandında çok rahat gidip geldim hatta Karadeniz sahil yolunda full yükle hiç eğilmeden 130 km/h ile gidebiliyordum. benim ortalamam 3,3-3,7 lt arası oldu özetle bu uzun yolda. motorum yola başladığımda 5000 kmde idi şuan 8760 kmde.
    Bora
    -------

Suzuki Dr 650 Se 11'
    Ktm 640 Adventure R 09'
    Yamaha Xt 660 R 08'
    Ramzey QY Cross 200 '07
    Kanuni Seyhan 150 C 05'
    Honda Titan '96
    Yamaha Mbk 100 94'
    Pejo 105 93'

11. Bora Konuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

emre atakan (11-09-2014)

Isim
    Melih KAHRAMAN
    Motosiklet
    Crf 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih Bey, aşadaki gezimi inceleyin.
    yurtçi uzun geziler bölümünde;
    http://www.enduroist.com/forum/showt...aları-Gezimiz

3.200 km yol yaptım geldim. motorumda yedek benzin deposu taşıyordum ve 3 kez depo bitene kadar denedim, birinde 185 km, diğerlerinde 210 ve 204 kmde depo bitti. motor teklemeye başladığında stop edip yedek benzini eklemiştim. ayrıca 114 km/h ve 125 km/h bandında çok rahat gidip geldim hatta Karadeniz sahil yolunda full yükle hiç eğilmeden 130 km/h ile gidebiliyordum. benim ortalamam 3,3-3,7 lt arası oldu özetle bu uzun yolda. motorum yola başladığımda 5000 kmde idi şuan 8760 kmde.
    Bora Hocam gezinizi inceledim.Motosikletin arka tarafini baya bi yüklemişsiniz.Ağırlık arkaya kayacağından daha erken hızlarda kafa sallamaya başlaması lazım yanlış mıyım?Ama çok rahat seyrettim dediğinize göre ya cam faydalı olmus motorun ön kısmını yere basmış ya da arka amörtisör ayarını sertleştirmişsiniz?
    Bir de o patika,stablize yolları daha önceden biliyo muydunuz yoksa haritadan bir gün önce çalışma yapıp tamamen haritaya mı güvendiniz?H.sonu İstanbul-İğneada yapmayı düşünüyorum mümkün olduğunca kuzeyden ve otobana çıkmadan,gideceğim yolu seçip durakları ezberlemeyi düşünüyorum Otobana çıkınca moralim bozuluyo madem enduro aldık her yola girelim o zaman dağ tepe değil mi?

Sayfa 281 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 181231271277278279280281282283284285291 ... SonuncuSonuncu