Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 27 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 172324252627282930313777 ... SonuncuSonuncu
261 den 270´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu görüşe çok katılmıyorum. Daha önceki tüm motorlarım TC sizdi. Dolayısı ile alışmakta zorluk çekeceğimi düşünmüyorum. Üstelik TC açıkken alışmak daha sıkıntılı olabilir benim için.

Yanlız benim için "alışmak" öyle 200-300km sonra, "hah" alıştım artık" diyebileceğim bir husus değil. En az 1 kere, marmaris yolu, en az 1 kere Karaburun yolunun yapılması + 10000km en az kullanım sonucunda ortaya çıkan bir tecrübe.
    Haklısınız TC çok can sıkıcı çabuk devreye giriyor Ama bunun en büyük sebebi fabrika çıkışı çok iyi olmayan lastikleri , o Zaman tavsiyemi şöyle değiştiriyorum ..
    Özellikle üzerindeki lastikler ile özellikle soğuk iken çok dikkat edin .

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. SONAY YÜKSEL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kağan Dalak (31-05-2016)

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

Arkadaşlar çekiş kontrole çok fazla güvenmeyin. Bu sistem Sadece lastiğinin dikine patinajında devreye girerek gazı kesiyor. Yanlamasına kayma yada savrulmada müdahelesi olmuyor. Mesela viraja bir savrulma yada kaygan bir zeminde ani gazla motorun arkasının yanlaması halinde sadece kendi kişisel yeteneğiniz devreye giriyor.
    Bu arada Bmw nin ASC sistemide aynı şekilde çalışıyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Burak Zeytincioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çekiş kontrole çok fazla güvenmeyin. Bu sistem Sadece lastiğinin dikine patinajında devreye girerek gazı kesiyor. Yanlamasına kayma yada savrulmada müdahelesi olmuyor. Mesela viraja bir savrulma yada kaygan bir zeminde ani gazla motorun arkasının yanlaması halinde sadece kendi kişisel yeteneğiniz devreye giriyor.
    Bu arada Bmw nin ASC sistemide aynı şekilde çalışıyor
    BMW S1000XR de İzmir'de tesadüfen gördüm, bu acemi napıyor ya dedim. Ada'm geldi yanıma durdu ben de motomaxdan birşey alıyordum. Dayanamadım sordum, hocam acemilik mi var yoksa motosiklette sıkıntı mı var dedim. Çekiş kontrol dedi.
    Ben çekiş kontrolün motosikleti hadım ettiğini düşünüyorum. Güvenlik için olması iyi bir durum çünkü bilen de bilmeyen de alıp kullanıyor bu motosikletleri, en azından aşırı gücü bu şekilde keserek olası bir acemilik tehlikesini engellemiş oluyor.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar,
    AT 5.000 km ye geldi, en son 3.000km lik bir karadeniz turu ile de motorumu iyice tanıma imkanına sahip oldum. Buna istinaden bazı gözlemlerimi, notlarımı sizlelerle paylaşmak istedim.

Özellikle Karadeniz de sağanak yağmur, sis, ciselti yağmur (kaygan zemin), toprak, çamur, düz yol, virajlı yol gibi farklı durumlarıda tecrübe etme imkanımız oldu.

Lastiklerden başlayacak olursam, bu yolların tamamında iyi iş çıkarttı diyebilirim, NC de üzerinde gelen Dunlop lastiklerden hiç memnun değildik, ısınma sorunu vardı ama bu lastikler iyi ısınıyor, kuru ve ıslak asfaltta bana bir sorun çıkartmadı. (Çamurlu asfaltta her lastik kayar diye düşünüyorum)

G tuşu dediğimiz arazide kullanılacak tuş benim gibi arazi tecrübesi olmayan adamlar için bence nimetten sayılacak bir tuş, kaygan ıslak çim zeminde de, çamurlu veya kuru toprak yolda da gazı açıp gittim çok keyifliydi. Özellikle kuru toprakta 5km lik bir test yapma imkanım oldu ki orada baya baya da gaz açarak gitmiştim kesin arazi lastiği alıp sonra dalıcam ormana

DCT için diyeceklerim biraz farklı bence DCT nin en güzel yanı manuel kullanabilmek, karadeniz otobanında giderken DCT tamam ama özellikle virajlı dağ yollarında ben manuel moda alarak kullandım, debriyaj parametresi de hayatımda olmadığı için istediğim gibi tık tık vites atabildim. Yağışlı yollarda da bunun faydasını çok gördüm, kendimi gerçekten iyi hissettim çok keyif aldım.

Sürüş konforu açısından değerlendirecek olursak; ben standart cam ile bu yolları yaptım belli bir rüzgar vardı ama rahatsız etmedi beni. Yola çıkmadan önce istanbulda 1 hafta kadar Sinan Karagöz kardeşimin hediyesi olan Touratech wind deflector ile kullanmıştım onunla da kıyaslayarak bu yorumu yapabiliyorum. Bu arada selenin alçak ayarında olması da rüzgar açısından pozitif bir katkı yaratmış olabilir tabi. (Boy 182cm) Ayrıca motor 3lü Globescout çanta seti ile beraber yaklaşık 40 kilo bir ek ağırlıkla kullandım diyebilirimi bunun için yola çıkmadan önce arka amartisörü çok az birşey (3 tık) sertleştirdim ki ve otobanda 180km bile gördüm (160 üstü rahatsız etti) Yakıt tüketimine ben çok kafa yormam ama 150 üstüne çıkmadığım sürece 5.5 gibi birşeydi sanırım.

Sonuç olarak daha uzun yollar AT'a keyifle binerim gibi geliyor.

6. Arif Oral Unal güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (31-05-2016),Cem oruç (31-05-2016),Erdi Şenkaya (31-05-2016),ERDIM ELITEZ (31-05-2016),MelihUlubilgen (31-05-2016),sinansari (31-05-2016),SONAY YÜKSEL (31-05-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    AT 5.000 km ye geldi, en son 3.000km lik bir karadeniz turu ile de motorumu iyice tanıma imkanına sahip oldum. Buna istinaden bazı gözlemlerimi, notlarımı sizlelerle paylaşmak istedim.

Özellikle Karadeniz de sağanak yağmur, sis, ciselti yağmur (kaygan zemin), toprak, çamur, düz yol, virajlı yol gibi farklı durumlarıda tecrübe etme imkanımız oldu.

Lastiklerden başlayacak olursam, bu yolların tamamında iyi iş çıkarttı diyebilirim, NC de üzerinde gelen Dunlop lastiklerden hiç memnun değildik, ısınma sorunu vardı ama bu lastikler iyi ısınıyor, kuru ve ıslak asfaltta bana bir sorun çıkartmadı. (Çamurlu asfaltta her lastik kayar diye düşünüyorum)

G tuşu dediğimiz arazide kullanılacak tuş benim gibi arazi tecrübesi olmayan adamlar için bence nimetten sayılacak bir tuş, kaygan ıslak çim zeminde de, çamurlu veya kuru toprak yolda da gazı açıp gittim çok keyifliydi. Özellikle kuru toprakta 5km lik bir test yapma imkanım oldu ki orada baya baya da gaz açarak gitmiştim kesin arazi lastiği alıp sonra dalıcam ormana

DCT için diyeceklerim biraz farklı bence DCT nin en güzel yanı manuel kullanabilmek, karadeniz otobanında giderken DCT tamam ama özellikle virajlı dağ yollarında ben manuel moda alarak kullandım, debriyaj parametresi de hayatımda olmadığı için istediğim gibi tık tık vites atabildim. Yağışlı yollarda da bunun faydasını çok gördüm, kendimi gerçekten iyi hissettim çok keyif aldım.

Sürüş konforu açısından değerlendirecek olursak; ben standart cam ile bu yolları yaptım belli bir rüzgar vardı ama rahatsız etmedi beni. Yola çıkmadan önce istanbulda 1 hafta kadar Sinan Karagöz kardeşimin hediyesi olan Touratech wind deflector ile kullanmıştım onunla da kıyaslayarak bu yorumu yapabiliyorum. Bu arada selenin alçak ayarında olması da rüzgar açısından pozitif bir katkı yaratmış olabilir tabi. (Boy 182cm) Ayrıca motor 3lü Globescout çanta seti ile beraber yaklaşık 40 kilo bir ek ağırlıkla kullandım diyebilirimi bunun için yola çıkmadan önce arka amartisörü çok az birşey (3 tık) sertleştirdim ki ve otobanda 180km bile gördüm (160 üstü rahatsız etti) Yakıt tüketimine ben çok kafa yormam ama 150 üstüne çıkmadığım sürece 5.5 gibi birşeydi sanırım.

Sonuç olarak daha uzun yollar AT'a keyifle binerim gibi geliyor.
    Eh iyi iş çıkarmışım desene O kadar yırrtık kendimizi demi yani

8. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (31-05-2016)

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Gelelim AT ile ilgili paylaşımlara;

Buyrun arka amortisör on yükleme ayarının nasıl yapılması gerektiğine dair videomuz...

https://youtu.be/TMDCEU98_9w

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Kendime aldığım Bead Pro levye seti. Bu levyenin özelliği lastikçiler de bulunan makinelerdeki lastiği janttan ayırmaya yarayan yan dikemeye ihtiyaç olmadan lastiği sökmemize yarıyor. VE kullanım videosu...

Not: Videoda gorununen plastik aparatlar yerine klasık kalın bahçe hortumunu ikiye bolerseniz de aynı isi gorur. Neticede bir karış bir şey lazım.
    Konu ERDIM ELITEZ tarafından (31-05-2016 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Bu da yine AT için aldığım hava kompresörüm. Oldukça küçük ve iş gorur. Arifle konuştuğumuzda bir karşılaştırma tablodu göndermişti. Ancak linkini bulamadım. Bu pompa acık ara onde idi. Buyrun bu da videosu;

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Bunlarda yine AT ile çoğalttığım ve yanımda gezilerde bulunan takım taklavat.... En altta bulunan tel özellikle iç latik değiştirken sibobu çekmek için kullanılıyor. Diğer aparatta tel jantta lastiği kastırmak için.. Ve tabii AT için olmazsa olmaz 525 yedek bakla..

Not: Elimde Nc den kalan 520 bir baklada mevcut ilk isteyene ücretsiz verebilirim..

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Bu da lastik değiştirmeye gerek olmayan durumlarda iç lastikli motorlarda da kullanılabilen Terra-S moto kit. Eskiden touratech satıyordu. Mutluhan da satısına başlamış.

Sayfa 27 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 172324252627282930313777 ... SonuncuSonuncu