Alıntı Kaan Tütüncüoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba 2016 NC 750 X Dct kullanıcısıyım. Daha önce Piaggio XEvo kullanmıştım 3 sene 24.000km kadar. Japonya'da yaşanan deprem sonrası Honda'nın bir çok motoru gelmemişti ülkeye, yaklaşık 1.5-2 aylık bekleme sonrası 0km için daha fazla beklemek istemedim Manisa'dan 2.600kmde motoru almıştım geçen sene temmuz ayında. Dün 29.5xx km oldu motorum. Servise 6.000kmlik bakım haricinde uğramadım henüz.
Edirne,Ordu,Kaz dağları,Ege turu gibi uzunca ve bir çok daha kısa mesafeli haftasonu kamp ve gezim oldu Nc ile. Mükemmel bir motor mu? Değil. X'in S versiyona göre daha fazla grenaj sahibi olmasına rağmen rüzgarı kısıtlı kesişi, adı çıkmış sele konforsuzluğu (Ben aldığım ilk ay Maslak'ta yumuşak seleye geçiş yaparak kurtuldum), orjinal camın yetersizliği ( Yerli ve ithal bir çok cam seçeneği bulunmakta) , o kadar dağ tepe gitmeme rağmen başıma gelmesede bir çok kişinin başına gelen amortisör patlama sorunu, ön amortisörün yetersizliği benim aklıma gelen eksileri.
Performans konusunu göreceli olduğunu düşünüyorum.Evet benzer bir 700-750 cc ile eş değerde değil ancak; Edirne otobanında 199kmyi gördüm deneme amaçlı olarak, ki top speed bu motorda. 140-160kmlerde sürüşlerde sorun yaşamadan ilerlenebiliyor. Araç sollamalarda yanınızdaki araç 3.000cc üstü değil ise "a-ha sollamada kaldık" diyeceğinizi sanmıyorum.
Yapi olarak sakin bi kullanici olmaliyim ki super sport motorumu bile 50-110 km hiz arasi kullanirdim genelde. Evlendikten sonra esim pek rahat edemedi ss motorda. Bende sattim simdi enduro tarz motor bakiyorum. Arastirmayi cok seviyorum. Motorun devri, omru, kullanildigi malzemeler vs cok merakliyim. Motosiklet tamircilerini bile pür dikkat izlerim. Nc ile de bir cok video izledim, yorum okudum. Fiyat/ uzun omur/ estetik dogrultusunda bana en uygun motor olarak geldi. Baska onerilere acigim yinede

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi