Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 67 Sayfa bulundu

Konu: Ybr 125

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Hayırlı olsun,Kazasız nice km lere.

Şu aralar bende almayı planlıyorum fakat CBF150 ile arasında kaldım.Çoğunlukla şehiriçi fakat ara sıra da artçılı ve yüklü olarak şehirler arası geziler planlıyorum. 25 cc lik fark uzun yolda artçılı ve yüklü olarak çok farkeder mi onu bilemiyorum. Farktan kastım hız değil. Tork yada beygir gücü. Yakıt olarak ybr nin açık ara çok daha iyi olduğunu biliyorum. Cbf in yakıtı nasıldı?

Ayrıca CBF ' performans ve sele olarak uzun yol için daha rahat olduğunu duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Nokta hep son demek değildir
    Bazen kendinden sonra gelecek olan harfin
    büyük olacağını gösterir

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı İsmail Sarıgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu aralar bende almayı planlıyorum fakat CBF150 ile arasında kaldım.Çoğunlukla şehiriçi fakat ara sıra da artçılı ve yüklü olarak şehirler arası geziler planlıyorum. 25 cc lik fark uzun yolda artçılı ve yüklü olarak çok farkeder mi onu bilemiyorum. Farktan kastım hız değil. Tork yada beygir gücü. Yakıt olarak ybr nin açık ara çok daha iyi olduğunu biliyorum. Cbf in yakıtı nasıldı?

Ayrıca CBF ' performans ve sele olarak uzun yol için daha rahat olduğunu duyuyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Cbf150 tip olarak bana daha hoş, biraz daha yapılı gözüktüğü için almıştım.
    Birde selesi biraz daha geniş sanırım, onun dışında ister ybr ister cbf, 2 si de fiyatının karşılığını her zaman veriyor.

Enduroist Üye Serkan KARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan kara
    Motosiklet
    NC 750X
    Marka
    Honda

Alıntı İsmail Sarıgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim, benle aynı zamanda cbf 150 alan arkadaşımla biraz karşılaştırdık motorları. YBR yakıt konusunda tartışmasız önde sonuçta motor hacmi farkı var. Fakat onun dışında bütün kıyaslamalarda CBF derim, tipi hoşuma gitmediği için ben CBF almadım. Bir de CBF lerde kronik zincir gevşeme durumu oluyormuş arkadaşımınki şuan gevşek durumda mesela. YBR 80-90 km/h geçtiğiniz zaman hissedilir bir şekilde titreme yaratıyor. Artçılı uzun süreli seyahatlerde sizi çok zorlar, 25cc farktan çok tork ve beygir farkına bakmak daha doğru olur.

Fakat YBR ucuz(bakım,yakıt, yedek parça vs.) ve çok kıvrak kullanışlı, özellikle şehiriçinde çok ideal bir motor. Uzun yol içinse tek kişilik kullanım daha uygun bence. Bugün artçıyla 8-10km yol aldım, motorun performansında bariz bir şekilde düşüş gördüm, özellikle ilk hareketlenmelerde.

Burdaki tevsiyeler ne kadar sizi yönlendirse de ikisinin üstüne oturduğunuzda içinize sineni alıyorsunuz, yorumları pek umursamıyorsunuz Ayrıca ikinci el alacaksanız özellikle 10000 km üstü motorlarda orjinal lastik varsa değiştirmenizi öneririm.