Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu

Threaded View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devletin ekipman zorlaması yapmasına karşıyım. Aynı durum emniyet kemeri, çocuk koltuğu zorlamaları için de gçerli. Bireyler bilinçli olmalı devlet zorlaması doğru gelmiyor bana.
    BU düşüncene katılmıyorum. Söz konusu zorunluluk, koruma başlığı(kask) ve koruma gözlüğüdür. Zaten yeni kasklarda hepsi mevcut(vizörlü olmasından dolayı)
    Daha güvenli bir trafik için devlet her türlü tedbiri almak ve düşünmekle mükelleftir. Vatandaşlar da buna uymak zorundadır.
    Benim olduğum yerde 1 haftada 2 kaza oldu her ikisi de gencecik ve CG denilen motosikletlerle kaza yaptı. Her ikisi de beyin kanamasından öldü. Kaymakam kask takmaları için tedbir alın dedi. Trafik köşe bucak kask denetimi yaptı. İş işten geçti ama baştan beri yapılsaydı bu kazalar daha az olabilirdi.
    Allah kimsenin başına vermesin de. Birimizin çocuğuna bir motosikletli çarpsa ve çarptığı çocuk ölse, sebebinin de motosiklet sürücüsünün gözüne birşey kaçtığı için önünü görememesi sonucuysa, ne olacak?
    Ya da bir trafik kazasında karşıdaki yolcu emniyet kemerini takmadı ve kendi aracının camından fırladı, sizin aracınızın camından içeri girdi ve sonucunda yanınızdaki eşiniz öldü. Ne olacak şimdi. Suçlu kim? Kaskı ve kemeri takmayan insanlar mı? Yoksa bunların takılması için tedbir almayan devlet (idare) mi?

Devlet bunlara tedbir almak zorunda. Ayrıca kask ve kemer takmasını istemesi de sonuç olarak kötü bir istek değil, bilakis faydalı bir istektir. Ayrıca kask ve kemer takmayı zorunlu yapmak motosiklete ve otomobile binerken bazı şartların zorunlu olduğunu bilinçaltına yerleştirilerek olmazsa olmaz bir alışkanlık ya da farkındalık yaratmaktır.

Çok uç bir örnek geldi aklıma ama vermek istedim. Özel amaçlı Arama köpekleri bile aramaya başlamadan önce üzerine arama yeleği giydirilir. Hayvan onu giyince operasyonda olduğunu ve yaptığı işin ciddiyetini anlar ve aramayı hassas yapar. Ancak yelek giydirmezsen aramayı cıvıtır veya döner yılışır, şimarır ve en sonunda aramayı bırakır. Bu yüzden aramadan önce o yelek mecburi takılır. Bir nevi koşullanma.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (10-11-2017)