Oğuz üstadım, ben de benzer düşünüyorum sizinle biraz bu konularda. Sizin mesajınızdan önce hatta benzer şeyleri yazıp konu buradan uzamasın diye silmiştim Hatta ben daha çok hak verdim yine aksesuara filan kıymet biçilmesine Her neyse bak dayanamayıp kendim çıkamıyorum bu taraftan

Asıl ilgi alanım olan seçime gelelim

Aslında zorlarsam tamamını alacak kadar bir birikmiş para var (zaten toplam o kadar var) Tabii ki dolar bozup motor almalı mı tartışması değil bu konu ama sonuçta benim durumumda birisi için Tenere dışında ne alırsam alayım üstüne koyacağım her kuruşu itibariyle zor bir satın alma olacak. Şu devirde malum elinde nakit tutmak varken bu kadar paraları motorlara vermek akıl karı değil. Tabii biz motorcular için de tek kriter akıl değil Sonuç olarak, öyle geniş geniş harcayacak bir zenginliğim yok ve motorlar arasındaki farkın karşılığında aldığım şeyleri değerlendirip ya daha zor-daha çok keyif veya az zor- biraz daha az keyif gibi düşünüp karar vermeye çalışacağım.

Enduro sürüşü konusunda sizler tecrübelisiniz. Farklı öneriler olabilir. Hiç kendini zorlama Tenere yeter de denebilir, veya kardeşim bir kere zorla ve al GS 1200 suluyu da denebilir. Veya Africa'ya 50 vermek yerine 40'a Tiger al da denebilir..

Sizlerden ricam bunları söylerken ne gibi avantajları ve özellikleri nedeniyle böyle davranmalıyım diye yardımcı olmanız. Az çok kullanım amacımı aktarmaya çalıştım.