Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu

Hybrid View

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ferhat Gulce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer buysa sorun yok. Ancak ilk sahibi yağmur modunda dahi ilk lastikleri ile son hızı gördüğünü ifade etti. Yalan da olabilir bilemiyorum.
    Çünkü navigasyon inanılmaz görünüyor dedi, sonra servisteki eleman navigasyon harita olarak görünmez dedi. Bir sürü muamma var da hayırlısı bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ferhat hocam, degerlerinizde bir teknik matematiksel degere rastlamadim(ifadelerinizde “yavas hizlanma” gibi duyusal bahsetmissiniz).

Motoru Dyno testine soktunuz mu? Daha teknik bir deger alip emin olabilirsiniz.

Enduroist Üye Ferhat Gulce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat hocam, degerlerinizde bir teknik matematiksel degere rastlamadim(ifadelerinizde “yavas hizlanma” gibi duyusal bahsetmissiniz).

Motoru Dyno testine soktunuz mu? Daha teknik bir deger alip emin olabilirsiniz.

Emir Bey Merhaba;
    Aldığım serviste şikayete istinaden bilgisayara bağlandığı akabinde sürüş testine tabii tutulduğu söylendi. Trafik varmış en fazla 205’e kadar çıkabilmiş test eden arkadaş.
    İlk sahibiyse son hızı gördüğünü dile getirmiştir. Kendim 7defa test ettim 220 km hızı geçmesi mümkün değil. 220 sabit kalıyor. Hafif yokuşta 117 civarına düşüyor. Yaptığım ufak çaplı bir araştırmaya göre 200-250 arası zaten hızlı bir ivmelenme ile gerçekleşiyor. Bendeyse 205-220 arası Tracer 900’den çok çok çok daha yavaş.

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ferhat Gulce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir Bey Merhaba;
    Aldığım serviste şikayete istinaden bilgisayara bağlandığı akabinde sürüş testine tabii tutulduğu söylendi. Trafik varmış en fazla 205’e kadar çıkabilmiş test eden arkadaş.
    İlk sahibiyse son hızı gördüğünü dile getirmiştir. Kendim 7defa test ettim 220 km hızı geçmesi mümkün değil. 220 sabit kalıyor. Hafif yokuşta 117 civarına düşüyor. Yaptığım ufak çaplı bir araştırmaya göre 200-250 arası zaten hızlı bir ivmelenme ile gerçekleşiyor. Bendeyse 205-220 arası Tracer 900’den çok çok çok daha yavaş.

Ferhat hocam, bahsettiğimiz hızlar böyle bir motosiklet için ciddi hızlar. Benim çok rahat defalarca 250km/h üstü hızlar gördüğüm de oldu, 210km/h 'yi geçemediğim zamanlar da oldu. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, sürüş modu, amortisör sertliği, çanta olup olmaması, bir sürü etken var. En doğru sonucu dyno testi verecektir.
    Kontrol eden servis neleri kontrol etti? Belki hava kanalı girişinde bir tıkanıklık var, belki benzin filtresinde bir sıkıntı. Eğer servis sana sıkıntı olduğu halde sıkıntı yok cevabı veriyorssa, dyno testi çıktısıyla başvurduğunda sorunu bulmak zorunda kalırlar.

Ben teknik veri insanıyım Eski sahibi onu yapmış(Adam kaç kg, boyu kaç?), servis bunu yaptı sözel ifadeler(bu adamın kg kaç, boyu kaç?). o yüzden teknik veri ile emin olmanızı tavsiye ederim.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat hocam, bahsettiğimiz hızlar böyle bir motosiklet için ciddi hızlar. Benim çok rahat defalarca 250km/h üstü hızlar gördüğüm de oldu, 210km/h 'yi geçemediğim zamanlar da oldu. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, sürüş modu, amortisör sertliği, çanta olup olmaması, bir sürü etken var. En doğru sonucu dyno testi verecektir.
    Kontrol eden servis neleri kontrol etti? Belki hava kanalı girişinde bir tıkanıklık var, belki benzin filtresinde bir sıkıntı. Eğer servis sana sıkıntı olduğu halde sıkıntı yok cevabı veriyorssa, dyno testi çıktısıyla başvurduğunda sorunu bulmak zorunda kalırlar.

Ben teknik veri insanıyım Eski sahibi onu yapmış(Adam kaç kg, boyu kaç?), servis bunu yaptı sözel ifadeler(bu adamın kg kaç, boyu kaç?). o yüzden teknik veri ile emin olmanızı tavsiye ederim.
    Emir, 7 defa denedim 220 yi hiç geçemedim diyor arkadaş. her seferinde rüzgar çanta yol engellemiş olamaz. ben 1190 kullandım 1290 test ettim. Bence bir arıza ya da elektronik sınırlama dışında böyle bir şey mümkün değil. 1190 nefes almadan 200 çıkıyor oradan da 270 doğru uzuyordu. 1290 test motosikleti ve şehiriçi olduğu için böyle bir hıza çıkmadım tabi onunla. ama motosiklet o hızlara rahatça çıkabilecek kapasitede.