Alıntı muharremkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
lastik basınç göstergesi sibop kapağı. Basit sistem ama işe yarıyor

Arka/ön motosiklet kamerası (pilsiz,kapasitörlü ). Deneme görüntüleri güzel, daha motora takmadım.

Gps takip cihazı, 5000mAh pili. Bimcell kart alıp ayda 5 tl 250Mb, 5tl 1000sms alıp kullanabiliyorsunuz. Server ücretsiz. Sipariş verirken kullanmadığınız eski/bozuk bir telin imeisini mesaj atıyorsunuz, onu yazıyorlar. karacuma'da ve 11.11 indirimde 25$ civarına inmişti, yılbaşında tekrar inebilir.

Diğer model takip cihazım. Kendisi de pil de daha küçük,fiyatı da daha az. Motora güç bağlantısını yapıp saklayıp sürekli durması için. Röle ile bağlamanızı(motor çalışınca şarj için piline elektrik gidecek şekilde) öneririm, direkt aküye bağlarsanız akünüzü yiyebilir belli sürede. Diğerinden farkı, motorun çalıştırıldığını anlamak için 3. bir bağlantı kablosu da var.

Ayna uzatma/yükseltme, çok iyi iş görüyor. Bu linkteki biri ters biri düz diş, ikisi de düz diş olanlar da var.

Piston basınç ölçer alet. pistonalrdaki sıkıştırma miktarlarını ölçmeye yarıyor.

Hidrolik sıvısı durum ölçer, ucuz ve iş görüyor, hidrolikteki nemi ölçmeye yarıyor.

Parmağa takılabilen vizör sileceği, yağmurda/arabaların lastiklerinden gelen sprey çamurda çok iyi iş görüyor.

90derece aliminyum lastik sibobu, Türkiyede tanesi 60 tl'ye(takımı 100-120 tl'ye) satılıyor. Tanesi 1.5-2$ civarı. Lastik değiştirirken taktıracağım, daha takmadım.

Zincir sökme/takma aparatı, Yanına bir de küçük eğe alın zincir piminin başını biraz inceltip daha rahat sökmek için, sonrasında bu alet çok iyi iş görüyor. 3 hafta önce kendi zincirimi kendim değiştim ilk defa.

Hidrolik yağ değiştirme aleti. Daha basit ve ucuz yöntemler var tabi, ama bu da işini görüyor.

Vites pabucu, Botlarınızı çok iyi koruyor.

Bu arada başlık için teşekkürler, yedek benzin bidonu, tulum, körük, radyatör fanı bilgileri işime yarayacak. Sepete ekledim onları hemen. Biraz daha araştırıp yılbaşında indirim olursa uygun birkaçını sipariş ederim.
Ön -arka kameranın fiyatı hayli yüksekmiş,gelirken sıkıntı olmadı mı?