Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Özgür aslında değişik bir konuya temas etmişsin. Bu arada resimde ki suv değil gerçek anlamda arazi aracı. Nissan pathfinder.
    Suv aslında sport utility vehicle yani spor amaçlı taşıt demek. Ancak iş araba olunca jeep görünümlü hafif araziye uygun araç olarak karşımıza çıkıyor. Hafif arazide insanları ufak maceralara girmeye teşvik edecek ancak eve dönerken otobanda 200 km yi görecek, caddede de ilgi çekecek kadar havalı olacak araçlara diyoruz. Transalp, dl, versys gibi motorlar aslında suv. Ama bir Lada niva nın yaptığını ne grand cheroke ne de range rover yapabilir.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı enginE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgür aslında değişik bir konuya temas etmişsin. Bu arada resimde ki suv değil gerçek anlamda arazi aracı. Nissan pathfinder.
    Suv aslında sport utility vehicle yani spor amaçlı taşıt demek. Ancak iş araba olunca jeep görünümlü hafif araziye uygun araç olarak karşımıza çıkıyor. Hafif arazide insanları ufak maceralara girmeye teşvik edecek ancak eve dönerken otobanda 200 km yi görecek, caddede de ilgi çekecek kadar havalı olacak araçlara diyoruz. Transalp, dl, versys gibi motorlar aslında suv. Ama bir Lada niva nın yaptığını ne grand cheroke ne de range rover yapabilir.
    Engin abi,
    Araba bilgim cok olmadigi icin anlami pekistiren bir resim buldum koydum
    Cok guzel aciklamissin abi, eline saglik, aynen katiliyorum.
    En havali SUV motosiklet ise Versys

Transalp de fena degil. 2012 DL de incelince zerafet geldi, gecen sene ince olsaydi Versys yerine dusunebilirdim.

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Selam arkadaşlar, yeni dl 650 yi alalı 3 ayı doldurdum. Km 4740. Genel olarak memnunum, seri, kıvrak, pratik, zevkli bir motor. Motoru şirket adına aldığımdan dolayı yakıt masrafları kayıt altında. Arasıra yüksek devirli ve süratli kullanma dışında çok zorluyor değilim. Frenleri dışında beni tatmin etmeyen bir tarafı yok. Vereceğim bilgi bu yol esnasında 992 tl tutarında benzin almışım. Bunun karşılığı da 100 km de 4,4 litre ve km başına 209 kuruş demek.

Enduroist Üye EMRE ÜNLÜKAPLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE ÜNLÜKAPLAN
    Motosiklet
    Vstrom DL 650
    Marka
    Suzuki

Engin bey motosikletiniz hayırlı olsun... Sanırım yanlışım yoksa bu son model ve ona yakın modellerde abs standardı vardı... yok eger yanlışım varsa zatende yanlışım var demektir =) soracagım o ki, bundan dolaylı olaraktan abs'li modellerde yinede fren tatminkarsızlığı gibi bir konu yine söz konusu olabiliyormu acaba...

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

cbf tr grubu yüksek hızlarda salınımı(aslında yüksek hızda değil belirli bir devirde titreşim sallantı vs), özellikle çanta takılıyken gidon çırpmasını tartışıyor.
    vstrom tr ön çatala bağlanacak bir aparat geliştirmiş sipariş topluyor. anladığım ön çatal mesnetsiz olduğundan esniyor, yani şakülü kayıyor. ayrıca ön çatal vuruntusunu kendi geliştirdiği yağ değişimi ile önlemeye çalışıyor. tutmayan frenlerde cabası
    birisi cbf den efsane gibi bahsediyor, bir diğeri 2 kere alpenkönig (zannedersem) ödülü almış diyor.
    biz de ahmak gibi bmw kullanıyoruz.

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı beter-böcek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin bey motosikletiniz hayırlı olsun... Sanırım yanlışım yoksa bu son model ve ona yakın modellerde abs standardı vardı... yok eger yanlışım varsa zatende yanlışım var demektir =) soracagım o ki, bundan dolaylı olaraktan abs'li modellerde yinede fren tatminkarsızlığı gibi bir konu yine söz konusu olabiliyormu acaba...
    Emre merhaba
    Engin abiye sormuşsun ama bende yardımcı olmak için düşüncemi paylaşayım istedim
    2007 model ve sonrasında Abs sistemi mevcut,söylenenler gibi V-strom'un bariz bir fren sorunu var,ABS'li model tabiki daha iyi olduğu söylenebilir ama yinede oldukça yetersiz olduğunu söylemeliyim
    haa bide şu var ben motorumu kontrollu kullanırım,agrasif değilimdir,bu bağlamda V-strom'un motor kompresör'ünü kullanırım,buda frene minimum ihtiyaç doğuruyor

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Frenler duyarsız. Yüksek süratte titreşim veya gidonda sallantı yol ve özellikle lastikle ilgili. Üzerinde ki Bridgestone lastikleri daha öncede kullanmış ve sevmemiştim. Fazlasıyla sert. Birde asfalt kalitesi düşükse sallantı olabiliyor ancak Sapanca seyahatim esnasında kaymak asfaltta bu sorunları yaşamadım. Fren tertibatının ayar hissi yok. Hani kontrollü sıkı bir frenle yavaşlama evresi vardır, bu evre yok. Bunun dışında bence başarılı sayılabilir. İşin aslı 650 cc civarı enduro touring motor seçeneği kısıtlı. Suzuki de fiyat olarak aslında pahalı ama seçenek olmayınca fiyat kabul edilebiliyor.
    Konu EnginATASOY tarafından (11-07-2012 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Isim
    EMRE ÜNLÜKAPLAN
    Motosiklet
    Vstrom DL 650
    Marka
    Suzuki

Cevaplarınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek isterim..
    Fatih abicim, cbf için salınımdan ve vstrom için amörtisör kelepçesinden bahsetmişsin! Evet bu tartışmlara bende rastladım.. cbf 600 olsun yada yine cbf’İn eşdeğer güçteki yüksek cc’li motosikletleri olsun, onları test etme imkanım olmamış olsa bile, en basit olarak geçmişte cbf 150 si olan birisi olaraktanda gidon titreme konusunda oldukça rahatsızlıklar yaşadıgımı söylemek isterim… Belki güç olarak 150 cc gücünde bir motordan bahsediyor olabiliriz ama, gücü ne olursa olsun, sonuç itibarince iki teker üzerinde giden bir makinanın bu tutumu bence hoş olmayacak sonuçlar dogurabilir diye düşünüyorum… Çünkü maalesef kazalar, ayaklarımız yerden kesildikten sonra telafisi olmayan acı sonuçlar dogurma konusunda cc ayrımı gözetmiyor… Firmadan sıfır olarak aldıgım cbf’in, direksiyonunu bıraktıktan sonra yalpalama yapması üzerine, aynı deneyi topcaseyi çıkararak yaptıgım surette sonucun yinede degişmedigini gördüm…
    Fakat şuan kulllandıgım f 650 motosikletimde üçlü çanta setimle birlikte bu sorunu yaşamadıgımı söyliyebilirim… ama eğer sürat olarak çok çok yüksek süratlar göz önüne alındıgında bu olasımıdır, onada birşey diyemiyecegim…
    Ama sonuç olarak hangi süratlarde olur ise olsun, bence kabul edilmez bir şey olduğunu düşünüyorum…
    Serhat bey ve Engin bey,
    Vstromdaki fren yetersizligini hep abs’siz modellerinde duymuşumdur… Demekki abs’li modellerde de bu sorun tam giderilmiş görünmüyor öyleyse…
    Herkes motosikletten çok güzel bahsederken lafın devamında velakin frenleri yetersiz derlerdi…
    İlgili konuda iki teker üzerinde fren konusu olunca insanları şöyle bi düşündürmüyor degil tabikide… Artı bunlara ilave olaraktan kelepçe takılması gereğinin ortaya çıkması vs…
    Yada en güzeli yinede motosikleti n üzerine binip test ve tatbiki yolunda incelemek,
    bu kanıda destekleyici fikirler dogrultusunda daha karar kıldırıcı olacaktır…

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Emre, sonuçta abs tekerleğin kilitlendiği anda devreye giren bir sistem, tekerlekte lastik, disk, balata hatta hidrolikle bağlantılı olarak erken veya geç kızaklayabilir. Bunun önüne deneme yanılma yoluyla mutlaka geçilir. Beni şu anda çok rahatsız etmediği için fazla üzerinde durmuyorum.

Isim
    EMRE ÜNLÜKAPLAN
    Motosiklet
    Vstrom DL 650
    Marka
    Suzuki

Anladım Engin abim, dedigin gibi, sanırım deneme yanılma yolu bu durumu çözebillir evet..

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu