Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 220 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

gazyagı hasanpaşada bir nalbur var ordan alıyordu bazı arkadaşlar sanayinin girişindeki malzemeciden de alan olmuştu.

mesaj kutusunu boşaltayım hemen
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gazyagı hasanpaşada bir nalbur var ordan alıyordu bazı arkadaşlar sanayinin girişindeki malzemeciden de alan olmuştu.

mesaj kutusunu boşaltayım hemen
    Çok soru olacak ama gaz yağı arayanlara yardımcı olacağından ;
    - Hasanpaşa da ne tarafta kalır bu nalbur?
    - sanayinin girişi, bostancı sanayinin girişte sağdakiler mi? Yoksa göztepe/fikirtepe mi?

Teşekkürler

Enduroist Katılımcı Üye Ali Erdeniz Ertem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Erdeniz Ertem
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Arkadaslar merhaba,

Dün eve gelince zinciri ilk kez yagladim ve sabaha kadar kullanmadim. Motul C4 kullandim. 2-3 dakikami aldi.
    Yaglama sistemlerine o kadar para verilmezmis gibi duruyor. Orta sehpa olması buyuk kolaylik yaratiyor.

Sevgiyle kalın,
    "There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark."

34 DU 0415
    AB Rh+
    alierdenizertem@gmail.com

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Daha sonra fotoğraf ekleyeceğim ama bugün zinciri temizleyip yağlayayım dedim ve Sertan in dediği ön dişlinin oraya bir bakayım dedim : "Aman Tanrım" diyorum. O ne pislik o çevreyi de temizledim.
    sonunda ipone la yağladım.
    Yalnız biraz zincirin boşunu almak gerekiyor sanırım.

Alıntı Ali Erdeniz Ertem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,

Dün eve gelince zinciri ilk kez yagladim ve sabaha kadar kullanmadim. Motul C4 kullandim. 2-3 dakikami aldi.
    Yaglama sistemlerine o kadar para verilmezmis gibi duruyor. Orta sehpa olması buyuk kolaylik yaratiyor.

Sevgiyle kalın,
    Motul u sıkıp 5dk sonra yola çıkabilirsin zannedersem. Yanılmıyorsam motul da,ipone ve wurth gibi kuru yağlama yapıyor sanırım. Ipone u sıkıp yola çıktığımda dahi sıçrama, bulaşma yapmıyor .

5. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AlperGuc (15-04-2013),Sertan Karamollaoğlu (12-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye aytaç öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aytaç öztaş
    Motosiklet
    f 650
    Marka
    Bmw

yaklaşık 10000 kmdir 90 numara yağ kullanıyorum henüz bir sıkıntı, zincirde kilitlenme yok. her motordan indiğimde akşam yağlıyorum çok değil 2-3 tur çevirirken içerden yağlıyorum (hem ortaya hem o-ring lerin üzerine) lastiğe sıçrama yapmıyor. tabi çok yağlarsam yapar ama zaten 3-5 kereden sonra ne kadar yağlamak gerektiğini kestiriyorsun. daha bir litre bitmedi. ufak cep kolonya kapları olur ya ucu damlalık gibidir onlardan bir tane iş görüyor, daha kolay oluyor onlarla. ama kayar2 abimin de sistemi görmek ve yapmak isterim. ben de denedim böyle bir sistem ama tecrübe eksikliğinden beceremedim. eminim benim takıldığım yerlerim çözmüşsündür. en kısa zamanda ziyaretine gelmek isterim abim ilminden faydalanmak için.
    (0554) 989 10 20

7. aytaç öztaş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (13-04-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok soru olacak ama gaz yağı arayanlara yardımcı olacağından ;
    - Hasanpaşa da ne tarafta kalır bu nalbur?
    - sanayinin girişi, bostancı sanayinin girişte sağdakiler mi? Yoksa göztepe/fikirtepe mi?

Teşekkürler
    rica ederim can hasan paşada ki nalbur polis karakolundan kadıköy istikametine giderken sagda (natulus tarafına giden yolun kavşagını) geçince sagda
    bostancı sanayinin girişindeki sagdakiler de olabiliyor göztepe sanayi kalkıyor zaten boşaldı gibi.gazyagı bulamazsan kerozende olabir o kokusu alınmış gaz yagıdırç
    veya hava alanı yakınlarından geçerken bir teneke jet yakıtı al baya bir kullanırsın oda kerozendir.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

9. HALİDUN KAYA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (13-04-2013)

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim can hasan paşada ki nalbur polis karakolundan kadıköy istikametine giderken sagda (natulus tarafına giden yolun kavşagını) geçince sagda
    bostancı sanayinin girişindeki sagdakiler de olabiliyor göztepe sanayi kalkıyor zaten boşaldı gibi.gazyagı bulamazsan kerozende olabir o kokusu alınmış gaz yagıdırç
    veya hava alanı yakınlarından geçerken bir teneke jet yakıtı al baya bir kullanırsın oda kerozendir.
    Çok teşekkürler Kaya abi. En azından anadolu yakasındaki arkadaş lara yardımcı olacaktır bu bilgiler fazlasıyla.

Hasanpaşa harika çünkü sık sık tam dediğin yerden geçiyorum.

Evet hasanpaşa dan aldım sadece küçük bir revizyon yapayım tarifte ihtiyacı olanlar için.
    Minibus yolunda kadikoy istikametinde ilerlerken, kadıköy belediyesinin karşısında otobüs durağını geçtikten sonra sağa hasanpaşa ya dönüş vardır oradan girince 60,70mt sonra ŞOK market var, onun yanında bir nalbur, gaz yağı orada.
    Karakol dan nautilus istikametine giderken bir nalbura girdim, o direkt Şok un yanına gönderdi. Bilginize.
    Konu Can Ekin tarafından (13-04-2013 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

11. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AlperGuc (13-04-2013)

Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha sonra fotoğraf ekleyeceğim ama bugün zinciri temizleyip yağlayayım dedim ve Sertan in dediği ön dişlinin oraya bir bakayım dedim : "Aman Tanrım" diyorum. O ne pislik o çevreyi de temizledim.
    sonunda ipone la yağladım.
    .

13. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AlperGuc (13-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Geçen yıl ekim ayında Çorlu'dan aldığım bir zincir yağlama spreyi, bugüne kadar kullandıklarımdan en iyisi ve çok beğendim..
    Daha önce iki çeşit kullandım :
    Castrol : Beyaz bir tabaka ile kaplanıyor zincir,kullanırken baktığımda yağlı mı yağsız mı belli olmuyor..Dolaysıyla daha sık kullanıp çabuk bitiyor..Temizlerken de uğraştırıyor..
    2.ci kullandığım Bursa festivalinde reklamla satılan:Yağ mı,yoksa temizleme spreyi mi belli değil,2-3 ayda bitti,markasını bile hatırlamıyorum..

Şimdi kullandığım: Technolit-Ketten-sprey-Hell yazıyor üzerinde Alman malı imiş..Piyasada bulabilirseniz,herkese tavsiye ederim.
    .Harika bir yağ, sık sık uzun (500km.) yol yapıyorum,ertesi gün baktığımda zincirim hala yağlı!..

http://www.technolit.de/App/WebObjec...pray-hell.html

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı itouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 10000 kmdir 90 numara yağ kullanıyorum henüz bir sıkıntı, zincirde kilitlenme yok. her motordan indiğimde akşam yağlıyorum çok değil 2-3 tur çevirirken içerden yağlıyorum (hem ortaya hem o-ring lerin üzerine) lastiğe sıçrama yapmıyor. tabi çok yağlarsam yapar ama zaten 3-5 kereden sonra ne kadar yağlamak gerektiğini kestiriyorsun. daha bir litre bitmedi. ufak cep kolonya kapları olur ya ucu damlalık gibidir onlardan bir tane iş görüyor, daha kolay oluyor onlarla. ama kayar2 abimin de sistemi görmek ve yapmak isterim. ben de denedim böyle bir sistem ama tecrübe eksikliğinden beceremedim. eminim benim takıldığım yerlerim çözmüşsündür. en kısa zamanda ziyaretine gelmek isterim abim ilminden faydalanmak için.
    "Her motordan indiğimde" derken yaklaşık kaç km?

Sayfa 5 Toplam 22 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu