Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 297 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 197247287293294295296297298299300301307347397 ... SonuncuSonuncu
2,961 den 2,970´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Enduroist Üye İbrahimAKALIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim AKALIN
    Motosiklet
    nc700x - montofon
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Oğuz Hanedar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorumu daha teslim alamadım ama aranıza beyaz Nc 700X ile katılıyorum.
    Neredeyse bütün sayfaları okumama rağmen yine de sormak istediğim ve kafamda netleştiremediğim 2 soru var.

1-Motoru Konşuk'tan aldım Givi koruma demirinin kopyasını yapmışlar ve uygun fiyata veriyorlar. Alınır mı?
    Almak istediğim koruma demiri Hepco Becker marka sis farı bağlantısı için çok uygun ve şık durduğunu düşünüyorum.
    Koruma düzeyi tavsiye edilen Sw motech koruma demirine göre daha mı az sizce?

2-Tur camı çok konuşuldu çok tartışıldı ve bireysel bir konu ama 2 kere para vermemek adına.
    Givi tur camı mı Honda orijinal mi yoksa Ermaz , Zeus gibi markalar mı sizce?
    Elcik koruma taktırmayı düşünüyorum ve gerekirse asansör aparatı da alacağım.
    Yorumları buna göre yaparsanız sevinirim.
    Motorun hayırlı olsun öncelikle, kazasız belasız kullan. Bende de beyaz mavcut, hem koruma demirini hem orta sehpayı aldığım bayiinin (D&B) yaptırdığı muadil diyeceğimiz ürün olarak temin ettim ve gayet memnunum, sağlamlık ve estetik açıdan bir sorunla karşılaşmadım. Tur camı içinse Zeus tercih ettim, hem daha ucuz hem de Türk malı. Neticede dediğin gibi kişisel bir konu, kimi işimi gördüğü sürece sorun yok diye düşünür, kimisi marka olmasını ister.

Enduroist Üye Osman Oğuz Hanedar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Oğuz Hanedar
    Motosiklet
    Nc 700 X
    Marka
    Honda

İbrahim güzel dileklerin için teşekkürler.
    D&B sana kaça verdi orta sehpa ve koruma demirini ?
    Honda Nc 700 X
    Osman Oğuz Hanedar
    0 Rh+

Enduroist Üye Fatih Tuncarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Tuncarslan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Oğuz Hanedar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorumu daha teslim alamadım ama aranıza beyaz Nc 700X ile katılıyorum.
    Neredeyse bütün sayfaları okumama rağmen yine de sormak istediğim ve kafamda netleştiremediğim 2 soru var.

1-Motoru Konşuk'tan aldım Givi koruma demirinin kopyasını yapmışlar ve uygun fiyata veriyorlar. Alınır mı?
    Almak istediğim koruma demiri Hepco Becker marka sis farı bağlantısı için çok uygun ve şık durduğunu düşünüyorum.
    Koruma düzeyi tavsiye edilen Sw motech koruma demirine göre daha mı az sizce?

2-Tur camı çok konuşuldu çok tartışıldı ve bireysel bir konu ama 2 kere para vermemek adına.
    Givi tur camı mı Honda orijinal mi yoksa Ermaz , Zeus gibi markalar mı sizce?
    Elcik koruma taktırmayı düşünüyorum ve gerekirse asansör aparatı da alacağım.
    Yorumları buna göre yaparsanız sevinirim.
    Ben de motorumu henüz teslim almadım ama bayiden aradılar motorunuz geldi diye. Trabzon'dan aldım ben Erzincan'dayım. Evrakları gönderecekler plaka çıkartıp bu hafta sonu teslim almaya gidecem.
    Beyaz renk benimki de. Sorularım da yaklaşık aynı aslında. Şahsi kararlarımı paylaşayım belki faydası olur.

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Hepco Becker gaganın altından dolaşıyor evet sis farı takmak için uygun gibi gözüküyor ama yukarıdan dolaşan demir aksam gözüme batıyor. Koruma olarak daha mı iyidir dersen inşallah hiçbirimiz test etmeyiz ancak bu tamamen yatma şekline ve yattığı yere bağlı. Ben koruma demiri olmadan düz bir yolda yatıp çiziksiz kalkan motorlar gördüm. Yine çepe çevre demirli çantalı daha düşük süratte düşen ancak taşa, kaldırım kenarına v.b. benzer çıkıntılara denk gelip çok hasar alan motorlar da gördüm. Temel koruma olarak alt kısım bana yeterli geliyor zaten üst bölge gidon veya elcik korumanın sayesinde yerle temas etmiyor. Çıkıntı varsa demir de fayda etmiyor. Bu bilgiler ışığında sw motech daha mantıklı geldi bana. Sis bağlamak için ise hangi demir olursa olsun bir bağlantı aparatı gerekiyor. Ben sw motech üzerine lambaları içeri,yukarı ve öne taşıyacak bir ek parça planlıyorum. Bu sayede sisleri hem demirden daha içeriye alarak korumuş hem yükseltmiş hemde radyatörün yanlarına doğru taşımış oluyorum. Daha önce bunu denemiştim.

Demek istediğim sislere bakarak koruma demirini seçmeye kalkmayın. Seçtiğiniz koruma demirine uygun bağlantı elemanı yapmak çok kolay. Bu işi de en iyi sandalyeciler yapıyor. Sandalye imalatı yapan bir yere gidin ve bu lambaların burada bu şekil durmasını istiyorum deyin hemen boruyu büküp (Koruma demirini delmeyin sakın ucuna kelepçe takın) veriyorlar. Kelepçe sayesinde de ufak hassas ayarlar ile istediğiniz yere getirip sıkıyorsunuz. Yine darbe aldıklarında bu kelepçeden dönüyorlar ve kırılmıyorlar.

Motorum geldiğinde yapar fotoğraflarını da eklerim inşallah.

Gelelim tur camına. Çok göreceli bir durum. Kişinin boyuna, oturuş pozisyonu ve beklentisine göre değişkenlik gösteriyor. Ben bu konuda şu kararı verdim. Asansör aldım. Orjinal camı ile bir müddet kullanacağım ve asansörü sonra takıp farkına bakacağım. Yeterli bir rahatlama sağlamaz ise mevcut durumundan ne kadar çok şikayetçi isem ona göre bir cam seçeceğim. Yani çok aşırı bir şikayetim yok ise orjinal honda tur camı alacağım yok aşırı bir iyileştirme lazımsa o zaman fazlaca boy kazandıran zeus gibi bir cam seçerim. Yada oransal olarak givi, kappa olabilir. Ama kurtarıyorsa ilk tercihim orjinal honda tur camı olur çünkü diğerlerinden daha görsel ve üzerindeki demir aparat birçok amaçla kullanılabilecek durumda.

Bu arada İbrahim Bey fiyat paylaşırsa koruma demiri hakkında daha güzel yorum yapabiliriz.

4. Fatih Tuncarslan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Suat Dayangaç (13-05-2013)

Enduroist Üye Ali Uzunlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Uzunlar
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Buda benim yeni nc 700 x ,

Montajın tamamı tarafımdan yapılmıştır.

Enduroist Üye MEHMET BAYBO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET BAYBO
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Alıntı poykar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buda benim yeni nc 700 x ,

Montajın tamamı tarafımdan yapılmıştır.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Sis farları ne marka
    HONDA (CG 125,CBF150,CBF500,CBF600 ,NC700X ve NC 750 X)) hepsinin yeri ayrı

Isim
    Ali Uzunlar
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı baybo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Sis farları ne marka
    Givi marka. Ön far ve sis farın aynı renk olmasını tercih ediyorum. LED farlar o yüzden hoşuma gitmiyor.

Isim
    Ali Uzunlar
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı poykar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Givi marka. Ön far ve sis farın aynı renk olmasını tercih ediyorum. LED farlar o yüzden hoşuma gitmiyor.
    En büyük hatam ermax tur camı oldu. Hiçbir etkisi yok. Alternatif yardımlarınıza açığım. Orijinal honda ile givi arasında gidip geliyorum.

Enduroist Üye Savaş YAYLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    savaş yayla

Alıntı ÖzgürAyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O bahsettiğin Integra modelidir. NC700X'in otomatik versiyonu gelmedi diye biliyorum. Belki bir bayi özel getirmiş olabilir ama büyük ihtimal ile Integra'ya bakıyorsundur .. Onun dışında bahsettiğin tuş otomatik, manuel geçişi. Vites değiştirmek için sol elciğin orda + ve - tuşları var.
    İşte ilginçlik burada başlıyor fiyatı 21500 yani her bayi ile aynı kafam çok karıştı ama almayacağım sanırım otomatik olanı
    Yalanlar gerçekleri şekillendirir...

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Şu anda en uzun camlar Givi ve Kappa tur camlarıdır.Daha da uzun özel yapım camlar da mevcuttur ancak bunlar fabrikasyon olmadığından Türkiye'de bulunmuyorlar ve gereksiz uzunlar.Calsic vs. de mevcuttur.Motoru almadan evvel nette yaptığım araştırmalara göre;
    Honda Stok cam:33cm
    MRA Vario Touring:38cm
    Ermax cam :43 cm
    Honda Tur Camı:47cm
    Givi Tur Camı: 49.5 cm

Givi-Kappa aynı uzunluktalar.Benim tercihim Givi'den yana.Ek olarak Honda Tur camı ile Givi stok cama göre extra 8 cm daha geniştir.
    Konu CihanCöbek tarafından (13-05-2013 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

daha önce konuşmuştuk :
    K&N filtre

12. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

CihanCöbek (13-05-2013)

Sayfa 297 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 197247287293294295296297298299300301307347397 ... SonuncuSonuncu