Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

valla arkadaşlar forumda böyle yaratıcı atölye çalışmalarına ihtiyaç var. ellerinize sağlık.

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

selam arkadaşlar, paylaşımların yeterince ilgi görmemesi ve yorumların çok kısıtlı bir kitle tarafından değerlendirilmesi konusunda üstüme alındım diyeblirim, öncelikle kesinlikle haklı bir serzeniş bence, benim gibi eski üye olanların çoğu faal kullanıcılıktan kaçınıyorlar bununda kişiye özel nedenler hariç; bir kaç sebebinin olduğu kanısındayım,
    1. benim gibi gerekmedikçe paylaşımda bulunmayı sevmeyenler
    2. ilk üyelik tarihinde muhabbet ettiğin veya takip ettiğin kişilerin zaman yorgunluğuna kapılarak artık aktif üye olmamaları
    3. yaşlanıyor olmamız bunun açılımı biraz uzun aslında ama şöyle özetlemek istiyorum, renkler ve zevklerin değişimi kısaca, İlk tanışma mesajım beni çok güldürüyordu hatta sonrasında silmiştim ve sonrasında sildiğime de çok pişman olmuştum. Ve artık hevesle alınmış ve etrafa haykıracak heyecanın ilk zamanlardaki gibi hissedilememesi maalesef, bunun da nedenleri uzun aslında siteden uzak kalınca her şey zincirleme olarak gelişiyor zaten; işte yeterince ilgi görememek, insanlara yabancılaşma, nerden çıktın sen şimdi gibi tavırlarla karşılaşma riski mesela, aslında ne kadar yazmasakta ilgi dahilinde sık olmasada insanlar mutlaka takip ediyorlar, eskiye göre tek fark klavye kullanmaktan imtina etmek.
    4. ..x.. sitesinden ziyade genel olarak bilgisayar kullanımının geçirdiğin süreyle orantılı olarak giderek azalması. faal kullanımdan pasif kullanıma yönelme aslında 3. maddeyle yine bağlantı kurabiliriz.
    sonuç şu ki aslında eski kullanıcıların hepsi olmasada bence %60 lık kısmı aslında takibini sürdürüyor tek fark artık aktif kullanıcı olmamamız, okuyup geçiyoruz, çok ilgimizi çeken veya çok merak ettiğimiz bir konu görmedikçe müdahele etmiyoruz. yazdıklarım kendi deneyimlerinden çıkarımlarımdır, sevgiler saygılar...
    Konu ErkanDEVRİM tarafından (23-09-2017 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ErkanDEVRİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, paylaşımların yeterince ilgi görmemesi ve yorumların çok kısıtlı bir kitle tarafından değerlendirilmesi konusunda üstüme alındım diyeblirim, öncelikle kesinlikle haklı bir serzeniş bence, benim gibi eski üye olanların çoğu faal kullanıcılıktan kaçınıyorlar bununda kişiye özel nedenler hariç; bir kaç sebebinin olduğu kanısındayım,
    1. benim gibi gerekmedikçe paylaşımda bulunmayı sevmeyenler
    2. ilk üyelik tarihinde muhabbet ettiğin veya takip ettiğin kişilerin zaman yorgunluğuna kapılarak artık aktif üye olmamaları
    3. yaşlanıyor olmamız bunun açılımı biraz uzun aslında ama şöyle özetlemek istiyorum, renkler ve zevklerin değişimi kısaca, İlk tanışma mesajım beni çok güldürüyordu hatta sonrasında silmiştim ve sonrasında sildiğime de çok pişman olmuştum. Ve artık hevesle alınmış ve etrafa haykıracak heyecanın ilk zamanlardaki gibi hissedilememesi maalesef, bunun da nedenleri uzun aslında siteden uzak kalınca her şey zincirleme olarak gelişiyor zaten; işte yeterince ilgi görememek, insanlara yabancılaşma, nerden çıktın sen şimdi gibi tavırlarla karşılaşma riski mesela, aslında ne kadar yazmasakta ilgi dahilinde sık olmasada insanlar mutlaka takip ediyorlar, eskiye göre tek fark klavye kullanmaktan imtina etmek.
    4. ..x.. sitesinden ziyade genel olarak bilgisayar kullanımının geçirdiğin süreyle orantılı olarak giderek azalması. faal kullanımdan pasif kullanıma yönelme aslında 3. maddeyle yine bağlantı kurabiliriz.
    sonuç şu ki aslında eski kullanıcıların hepsi olmasada bence %60 lık kısmı aslında takibini sürdürüyor tek fark artık aktif kullanıcı olmamamız, okuyup geçiyoruz, çok ilgimizi çeken veya çok merak ettiğimiz bir konu görmedikçe müdahele etmiyoruz. yazdıklarım kendi deneyimlerinden çıkarımlarımdır, sevgiler saygılar...
    Bence tespitler doğru, ben halen aktif bir üye olmakla beraber ilk günlerimi düşününce daha ancak birikimlerimi aktaracak kıvama geliyorum.

Diğer yandan bu tip kendisi birşeyler üreten katılımcı sayısı çok az, geneli benim gibi bilenen markaların ürünlerini alarak ihtiyacı gideriyor. Bence burnunda yeteri kadar geri dönüş almamanıza etkisi var.

Esasen pasif kullanıcılar ki çoğu eski kurt biraz katılım sağlasalar çok daha keyifli olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (25-09-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Konu başlığın dan saptık ama aslın da katılımsızlığın günümüz de ki büyük bir sebebi de "forum killer" olarak nitelendirebileceğimiz whatsapp grupları ve diğer sosyal media araçları maalesef , bu yüzden burada ve yurt dışın da bir çok forum ya kapandı ya da kapanmak üzere,insanlar daha çabuk cevap yada tepki alabilmek için bir çoğumuzun bir şekilde dahil olduğu bu gruplar daha aktif, öyle olunca tecrübe paylaşımları ,sorular,cevaplar,o konu hakkın da ki düşünceler bir süre sonra uçup gidiyor , halbuki forumlar da bu yazılar ,desteklediğimiz sürece bir arşiv niteliğin de kalıyor ,kalacak.

Diğer bir sebep olarak da tüketim toplumuyuz ,hem bilgiyi hem eşyayı üretmek yerine çok çabuk tüketiyoruz ,bu forumda bile sırf başına gelen bir probleme çözüm aramak için ya da motorunu satma ilanı açmak için üye olan hesaplar gördüm,mesaj sayısı bir yada iki ,ilanı vermiş gitmiş. Kendi adıma bir şeyler öğrenmek ve tecrübe ettiklerimi paylaşmak için aktif kalmaya çalışıyorum (bu aralar daha müsaitim : ) ) ,umarım eski üyeler tekrar katılır yeni üyeler de biraz daha paylaşımlara açık olurlar.

6. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (25-09-2017),Atakan Demirtürk (26-11-2017),Enver kutlu (26-09-2017)

Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Merhaba arkadaşlar V-strom sahibi bir abim kendi atölyesinde şu çanta demirlerini yapmaya başladı.Keyfen isteyenlere yapıyor çok ticari sayılmaz.
    Ben v-stromum için bu demirden aldım.cbfte yine kancalar takılı.
    Bununda çadır ve yük taşımak çok daha kolaylaştı.
    80-90tl seviyelerine istediğiniz her tarzda yapıyor.demir aralarındaki boşluktan yükselti uzunluğuna kadar ayarlayabiliyorsunuz.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Ben 3 mm alüminyum plakadan kestirip ortalar çoklu kanallı ön ve arka kısın 35 derece bükümlü yapıyorum çok daha hafif kaynaksız paslanma ihtimalsiz ve şık oluyor.
    bu ara başka şeyler de yaptım ve yapıyorum da daha önceden konuştuğumuz sebeplerden dolayı susuyorum.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (26-11-2017 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3 mm alüminyum plakadan kestirip ortalar çoklu kanallı ön ve arka kısın 35 derece bükümlü yapıyorum çok daha hafif kaynaksız paslanma ihtimalsiz ve şık oluyor.
    bu ara başka şeyler de yaptım ve yapıyorum da daha önceden konuştuğumuz sebeplerden dolayı susuyorum.
    Güral abim selamlar, paylaşmazsanız biz nasıl öğreneceğiz. Yaptıklarınızı paylaşırsanız zannediyorum kimse rahatsız olmaz hatta sevinir bence...

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güral abim selamlar, paylaşmazsanız biz nasıl öğreneceğiz. Yaptıklarınızı paylaşırsanız zannediyorum kimse rahatsız olmaz hatta sevinir bence...

Coşkuncuğum Mesela...

Konu Gürol Kıvırcık tarafından (27-11-2017 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

11. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (27-11-2017),Yusuf Çantalı (29-11-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Cok guzel fikir veriyor bunlar. Aslında bi tabla tasarlamak lazim hem aluminyum canta oturtabileceginiz hem sosis canta hem de boyle sizdeki gibi iki kenara alet cantasi takilarak genisletilebilecek

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (28-11-2017)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coşkuncuğum Mesela...

Abi hem fikrine hem eline sağlık süper olmuşlar. Lütfen paylaşın bizlerde istifade edelim...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

15. Coşkun SARP, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (28-11-2017)

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu