Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 131 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... SonuncuSonuncu
1,301 den 1,310´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    ch
    Guest

Bilirsiniz, R1100 GS'in farları yeterli performansa sahip değil.. Bu sebeple 2 ay önce Wünderlich far getirtmiştim.. Aydınlatma konusunda çok daha iyi randıman alıyorum..
    Ayrıyeten Mesut Korkmaz'ın mükemmel 6lı led farları da Wünderlich'e destek oluyor.. Böylece hem görünme hem de aydınlatma konusunda çok rahatım..

Ancak..
    - Siz ana yolda giderken tali yoldan cart diye önünüze atlayan...
    - Şeridinizde seyrederken sanki orada değilmişsiniz gibi şerit değiştirip önünüze kıran...
    - Sol şeritte herkes 120+ ile giderken inatla ve utanmadan 80'le giden, orta şeride geçip yol vermeyi eziklik olarak gören ÖKÜZ şoförlerin dikkatini çekmek için,

bugün motoruma Hella FF50 takviyesi de yaptık..

"55 Watt x 2 = 110 Watt" ve "R1100 GS'in hassas ABS'si" durumlarını gözönünde bulundurarak, FF50'leri sadece uzun far ve selektöre bağladık..

Böylece aküye fazla yük bindirmeyip, keyifle yolumuza devam edebileceğiz..

Bunlar da fotoğraf ve videosu..

2. ch, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

GürbüzOKATAN (29-03-2013)

Enduroist Katılımcı Üye orhanbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Orhan Bilgin
    Motosiklet
    R1150 GS
    Marka
    Bmw

Küheylanın katbüratöre pislik kaçmış öksütüyordu, sökülüp temizlendi bujiler yenilendi
    Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep
    Dediler 'İlim geride; illa edep illa edep'
    Yunus Emre

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Ne zaman bir motor alsam hepsinde akü sorunu mutlaka yaşıyorum. Absürtlük benim başıma geliyor. Mahallede artık arızalı Aras Demeye başlayacaklar. :-) Kadıköy sahilinde bulunan petrol ofisi elemanlarına ve o çevrede bulunan kişilerin yüzüne bile bakamaz oldum... :-) Her nedense sanki geleneksel bir hale dönüştü. Motorumu alalı 72 saati geçmedi... 6 aydır yatmış bir motor olmasından akünün bakımsız ve çelimsiz olduğu sonucuna vardım.

Sabah motoru çalıştırdım fakat akü kendini yok etme eylemine başladı. Dinlensin diye binmedim. Öğlen saatlerinde tekrar denemem ile akünün tamamen boşaldığını seyrettim. Yokuş aşağı vurdurma denemelerim ile çalıştırma eylemim bir işe yaramadı. Taki yokuş aşağı inişi tamamlayana kadar.

Kadıköy rıhtımda donup kaldım. Enduroist ailemizin değerli başkanımız Gürbüz Bey'e çaresizce aramak zorunda kaldım. Sağolsun, İbrahim Ustanın numarasını verdi. Bu arada Meşhur vede Efsane İbrahim usta ile ilk defa tanışmış bulundum. Bana bir kaç teknikle akü takviyesini hakkında, selenin altından yapılacağı aksamları tarif etti. Yağ kapağını kaldırdığımda deponun tamamen boş olduğunu da söyledim. İbrahim Usta, şuan yağ eklenmemesi gerektiği çünkü motor çalışmadığında yağ aşağı aksanlara dağılırken çalışma esnasında yeniden pompalanacağını söyledi. Haklıda çıktı. Motor çalıştığında kapağı kontrol edeyim derken kapağı bile kapatmakta zorlandım. Çünkü yağ akmaya başladı. Motoru durdurup kapağını o şekilde takabildim.

Bu arada Gürbüz başkan, beni arayarak durumu sordu bende takviye yapacak bir adam bulursam kesin çalıştırırım diyerek görüşmeyi sonlandırdık. Takviye için Moda Tramvay garajına doğru ilerledim. Erol adına bir güvenlikçi arkadaş yardım edeceğini söyledi. Bir ustayla birlikte geldiler. Takviyeyi yaptım on beş dakika çalışır durumda gaza bastım. Neyse ki on beş dakikadan sonra akü normale döndü. Sağımı solumu toparlayıp motoruma atladığım gibi modaya doğru yol aldım.

Neyse ki fazla uzak değildim. Gürbüz Başkanıma ve İbrahim ustaya buradan bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Umarım kimse yolda kalmaz ve kalmasında... :-)
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

5. Aras Acer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (29-03-2013),GürbüzOKATAN (29-03-2013)

Banned
    Isim
    FE
    Motosiklet
    TENERE - XT660ZA
    Marka
    Yamaha

Son zamanlarda yeni motorum için eski motorumu sattım

Erteleyecekim ama bugün 50cc bile beni baştan çıkardı, galiba 1-2 ay içinde yeniden motorlanacağım

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Cumartesi cillop gibi bakımını yapıp temizlediğim pazar günüde yaklaşık 450 km yol yaptığım küheylanımı ellerimlen sattım bu gün ........

Enduroist Üye osmanlicilegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Dinçer Çelik
    Motosiklet
    XT660R & YBR125
    Marka
    Yamaha

1 litre gaz yağı + 1 litre sıvı arap sabunu + 2 kutu balata temizleme spreyi + 1 kutu wd40 + 1 adet sert plastik fırça + 1 adet kalorifer fırçası heba edilerek yapılan dip bucak bahar temizliği ve sonrasında yaşanan tatlı, huzurlu bir yorgunluğun üstüne insanın kendine soğuk bir bira ısmarlaması kadar güzel ne vardır şu hayatta?

Ha birde ben çalışırken beni seyreden kediyle edilen sohbet var...

Yorulduk ama değdi...

Not: Fotoğraf temsilidir

9. osmanlicilegi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinan karagöz (03-08-2013)

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

2009 tarihli topic daha biryıl önce açılan NC 700 kadar tıklanmamış, hadi bakalım kimse bir şey yapmıyor mu, hani arabaların arkasında yazar '' Bugün allah için ne yaptın '' bu topiği görünce hep aklıma gelir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Alıntı Sadık1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi cillop gibi bakımını yapıp temizlediğim pazar günüde yaklaşık 450 km yol yaptığım küheylanımı ellerimlen sattım bu gün ........
    Oooo hadi hayırlısını buluruz inşallah
    Bende Firuze mim bakımlarını İbrahim ustada yaptırdıydım,bayağı bir şeycikleri değişti,ayrıca sayılırmı bilmem ama 75€ luk difüzörümü bendeniz toplamda 25 Tl ye ısı tabanca yardımı ile yaptım
    Don't Worry,Be Happy.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Krank kırdım

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krank kırdım
    Geçmiş olsun,genelde vurdurarak çalıştırıyordun ondanmı yoksa
    Don't Worry,Be Happy.

Sayfa 131 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... SonuncuSonuncu