Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 81 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Kesinlikle katılıyorum. Sessizlik lütfen.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

bu konu yine hortlamış çevirmeler başlamış bilginize

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Üye Onur Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Battal
    Motosiklet
    VFR 1200X Crosstourer
    Marka
    Honda

Bir başka forumda, bir arkadaş dün yemiş cezayı. yazdığı yazı aşağıda.

bu olayın şehir efsanesi oluğuna inanıyordum düne kadar (03.05.2017). dün anadolu otobanı kurtköy civarında polis durdurdu ve arka çanta ruhsata işli mi diye sordu bende yok o sadece ticari kullanım için geçerli dedim bize öyle bir yazı gelmedi dedi ve 95tl ceza ve 7 gün için sökülmesi için izin belgesi elime tutuşturup gönderdi. orada olduğum süre içeirisinde 3 motora daha ceza yazdılar. bu konuda karar yazısı var ancak hiç bir yerde nasıl bir dilekçe ile itiraz edebilirim onu bulamadım. bi yerlerde denk gelen varmıdır acaba?

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Son bir hafta içerisin de çantalı iki kere çevrildim ama sadece GBT yaptılar hatta birisin de Şile girişin de olan da çantanın içini açtırıp tek tek bakıldı ,bu ne? bu ne işe yarar diye : ) ,çanta yasağı ile ilgili bir mevzu geçmedi, demek ki dönemsel uygulamalar yapıyorlar.

Bir ara monokey ,tek anahtarla sökülüp çıkarılabilen çantalar yasak kapsamın da değil diye bir şey okumuştum ,devam ediyor mu bu durum ?

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Kanunlarımızı ben bile bilemiyorum takip de edemiyorum ne ne zaman değişti de ne oldu. Hangi mahkeme ne karar verdi ulan ben bilmiyorum tabii ki polis de nereden bilsin bunu.

Eğer devlet satın alındıktan sonra araç üstünde yapılacak her türlü değişiklikte "kardeşim bu işlem benim trafik kurallarıma ve güvenlik tedbirlerime uygun mu diye değerlendirecek ise" bence o zaman topcase için her türlü muayeneye girip ruhsata işlenmeli derim. Tabi buna ek olarak sis farı dahi takılması aynı şekilde işlenmeli. Mesela senin taktırdığın o sis farının da bakalım ışık gücü trafik kurallarına uygun mu? Sen karşıdakini kör mü ediyorsun yoksa! ..... gibi gibi gerekçelerle bu denli kontrol olması mantıklı..... Ama gerçekte sis farında yok bu uygulama ve sadece motosikletler değil tüm araçlar diskotek mantığında taktırıp taktırıp geziyor ve muayeneye dahi girip çıkıyor.

Özetle kanunların bir mantığı olmalı ve idareci de/idare edilen de o mantığa göre kanunu gerekirse yorumlayıp uygulamalı. Ama mantık yok ki? Varsa da mantığını bilen yok Dolayısı ile idareci bir olayda başka öteki olayda da başka davranınca o zaman keyfe keder uygulamalar oluyor aynen şu anda olduğu gibi.

Bizim mantığımıza göre kardeşim topcase aksesuar diyoruz. Kurye arkadaş da benimki de aksesuar diyor. O zaman biz (tamam bunla ilgili bir mahkeme kararı da var da mantık faktörünü unutmayın lütfen) arkadaşım şaseye sabitse ruhsata işletilmeli diyoruz. Ben de diyorum ki benim topcase tablam da şaseme monte. Tamam sökülebilir, yani vidalı da, monte işte. Ha kaynakla ha vidayla. Gibi gibi bu işi gider uzar durur. Böyle çözülmez bu iş. Kardeşim temelde mantık olmayıp üst katlarda rötüşa gitmeye devam ettiğimiz sürece daha çooooooook yol alırız biz çok.

Sadece içimi dökmek istedim....

6. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ASIM DEMİR (09-05-2017),cemkucuk (05-05-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanunlarımızı ben bile bilemiyorum takip de edemiyorum ne ne zaman değişti de ne oldu. Hangi mahkeme ne karar verdi ulan ben bilmiyorum tabii ki polis de nereden bilsin bunu.

Eğer devlet satın alındıktan sonra araç üstünde yapılacak her türlü değişiklikte "kardeşim bu işlem benim trafik kurallarıma ve güvenlik tedbirlerime uygun mu diye değerlendirecek ise" bence o zaman topcase için her türlü muayeneye girip ruhsata işlenmeli derim. Tabi buna ek olarak sis farı dahi takılması aynı şekilde işlenmeli. Mesela senin taktırdığın o sis farının da bakalım ışık gücü trafik kurallarına uygun mu? Sen karşıdakini kör mü ediyorsun yoksa! ..... gibi gibi gerekçelerle bu denli kontrol olması mantıklı..... Ama gerçekte sis farında yok bu uygulama ve sadece motosikletler değil tüm araçlar diskotek mantığında taktırıp taktırıp geziyor ve muayeneye dahi girip çıkıyor.

Özetle kanunların bir mantığı olmalı ve idareci de/idare edilen de o mantığa göre kanunu gerekirse yorumlayıp uygulamalı. Ama mantık yok ki? Varsa da mantığını bilen yok Dolayısı ile idareci bir olayda başka öteki olayda da başka davranınca o zaman keyfe keder uygulamalar oluyor aynen şu anda olduğu gibi.

Bizim mantığımıza göre kardeşim topcase aksesuar diyoruz. Kurye arkadaş da benimki de aksesuar diyor. O zaman biz (tamam bunla ilgili bir mahkeme kararı da var da mantık faktörünü unutmayın lütfen) arkadaşım şaseye sabitse ruhsata işletilmeli diyoruz. Ben de diyorum ki benim topcase tablam da şaseme monte. Tamam sökülebilir, yani vidalı da, monte işte. Ha kaynakla ha vidayla. Gibi gibi bu işi gider uzar durur. Böyle çözülmez bu iş. Kardeşim temelde mantık olmayıp üst katlarda rötüşa gitmeye devam ettiğimiz sürece daha çooooooook yol alırız biz çok.

Sadece içimi dökmek istedim....
    Kendi adıma yazarak Teşekkür etmek istedim.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

8. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

HakanVelioglu (05-05-2017),Rasim Değirmenci (08-05-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bana da geçenlerde sök onu sök sıkıntı olur bak dedi polis.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sadece gülüyorum bu işe. Her kuşu yedik, bir leylek kalmıştı. Polislerin de aynı topcaseden kullandığını ona söyleseniz acaba ne diyecek? Sanki arkaya römork takıyoruz😊😊

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

sırf bu yüzden yan çanta demiri alacam topcase sorunmu sök yan çanta yap arkadaş alla alla

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Şöyle bir bilgi var..

Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu