Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 51 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101 ... SonuncuSonuncu
501 den 510´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

zaten hondanın en büyük avantajı yaygın servis ağı.kavasaki Z MOTO,dukati ve triumph da KORLAS yüzünden istanbulda ve türkiyede avrupadaki satış rakkamını ve başarısını yakalaması zaten imkansız.yamahayı ıyı bilmiyorum yorum yok.
    bmw nın güzelliği bitmek bilmeyen motor ömrü ve aşırı aksesuar seçeneğinin olması.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

2. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (31-01-2016),Ediz Gürkan (31-01-2016),Ersan ÖZYURT (31-01-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Güzel iki tane test videosu, çöl de falan uçmalar kaçmalar yok
    Buda özellikle artçılı kullanım ve konforu için fikir veriyor.

Özellikle 27. Dk sonrası

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

AT nin bu kadar ilgi görmesi çok normal. insanlar binmeden görmeden aldı motosikleti. Piyasada orta sınıf enduro/touring kaybolduğu ve herkesi 1000++ cc motosikletlere mahkum ettikleri için coşkunun asıl sebeplerinden biri bu bence ...ikincisi ise şu hali ile çok makul kalan fiyatı... Ben ümitliyim yeni açılımlara sahne olacak gelecek günler. Yamahadan ciddi bir hamle bekliyorum ..yıllardır söylenti halinde olan çift silindirli tenere yi yollarda görebiliriz. BMW yıllardır değişmeyen F 800 ün yerine F 900 gibi bir model üzerinde çalışıyormuş gibi şeyler yazılıyor forumlarda ..

AT nin kilosundan dolayı hondaya kırgınım biraz daha hafif bekliyordum açıkçası... Yine DCT benim için biraz karışık/muamma bir konu.. cumartesi ESENGÜL e gittim. En erken mart sonu test sürüş yaptırabiliriz o da belki diyor ????? Ama sipariş verebiliyorum ???? Bu da ne yazık ki ülkemize özgü bir ayrı bir saçmalık ve saygısızlık... Amerika da Japonya da Almanya da bunu yapabiliyor mu honda ... En azından İstanbul a iki adet test motosikleti koymanın nesi zor onu da anlamış değilim...
    Konu omercem tarafından (01-02-2016 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir.

5. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (01-02-2016)

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben de katılmıyım diyorum ama dayanamayacağım sanırım
    1- BMW savunucularına kızarken acaba fazla mı AT savunucusu oluyoruz bazen, neden bir bekleyelim görelim beraberce diyemiyoruz?
    2- R1200GS ile karşılaştırılmak bir adventure için kaçınılmaz son zaten. Yalnız fiyatını, DCT sini artı sayarken neden 200 cc hacmi, bilmemkaç beygir gücü saymıyoruz??
    3- Herkesin kendine ait bir fikri var neden kendimizin fikrinin doğru olduğunu kanıtlamaya çalışıyoruz. Ben tek bir doğru biliyorum o da motosiklet kullanırken uyguladığımız sistemi %100 doğru kabul ediyorum (ki onu bile kabul etmeyenler var!) geri kalan marka model üstünlük vs kişiye göre değişir bence. Ben daha hiç kimse AT filan demeden daha GS almamışken AT'yi dergilerden araştırıp arkadaş çok iyi motor bu beklesemmi acaba diyordum. Buna forumdan en az 5 arkadaşım da şahittir. Şu anda da çok beğeniyorum AT'yi. Mesela bir arkadaşımız gücü daha az diye GS yerine AT tercih etti saygı duyuyorum, duyuyoruz. Tüm arkadaşlarıma motorlarıyla zevkli keyifli geziler dilerim, marka model ne olursa olsun tekerimiz düz bassın arkadaşlar.
    Son olarak AT tricolor ve kırmızı daha güzeellll :dans
    Öncelikle Merhabalar,
    Ediz (Samimi ortamdan dolayı görmemiş olsamda bu samimi havada konuşma hitabeti olmalı diye isimle hitap ediyorum) Gerçi Erdim üstüne alınmış benden önce ama benimde bu konuyla ilgili nacizane biraz yapıcı biraz kendimi eleştiren birazda pardoın'lu bir kaç eklemem olacak.

BMW bir ekoldür. Örnek alınan, teknoloji üreten, Dakar rallisini hem şaftlı hem de şaftsız modelleriyle kazanan bir marka. Sürücü güvenliğini BMW den daha fazla başarabilen bir markada yok sanırım. Ama bu Honda, veya diğer markaların motoru kullanılmaz demek değil.
    Ya da başka bir bakış açısıyla, Honda Dünya Motorsiklet piyasasının 1/3 ünü elinde bulunduran bir marka, bu diğer markaları başarısızda yapmaz.

Yaptığım samimi bir eleştiri (kelime ve cümle tercihlerimden sanırım) ciddi bir saldırı olarak algılanmış ve insanla dalga geçen, hatta sesin yüksekliğini bile anlayabildiğim bir kızgınlığa sebebp olmuş. üzüldüm buna sebebp olmaktan dolayı. Kendisinide kırdığım için ayrıca özür diliyorum. Fakat yukarıdaki iki kısa açıklama maddesinden dolayı herhalde insanlar birbirini yanlış anlıyor.

Nacizane yıllarca BMW F650GS dakar(çift bujili) kullanmış ve çok memnun olmuş biriyim. Tek problemim motorun doğasından kaynaklanan tek silindir titreşiminin bir müddet seyehat sonrası ayaklarda ve bacaklarda uyuşma yaratmasıydı. Bence diğer her özelliği kusursuz du. Ya da benim olduğu için ben onu çok seviyordum. harley'lerim oldu (şu an da bitane var) çok keyifli bindim ve biniyorum. Ama dünyanın en rahatsız motoru belkide güzel bir touring ile karşılaştırırsak. Bütün bunlara rağmen her halükarda kendisi bir efsane olmaktan bir adım bile geri düşmüyor.

Veya Ducati 'yi ele alalım, iki silindirli motoru uzun süre yüksek devirde kullanıldığı zaman conta patlatıyor, titreşimi adamı komple uyuşturabiliyor, fakat yinede herkez motorun ferrarisini ducati olarak bilir.
    Kawasaki, çok az satmasına rağmen bence en iyi malzeme ve profesyonel işçilik onda, ama az satıyor.

Gibi örnekler ile devam edebiliriz.

Bu örnekler doğru bakış açısı ve tarafsız bir yorumla bana kısaca şunu anlatıyor.
    Motorsikleti sevmek için sınırsız sebebimiz var,
    Paramız olsa her motordan bir tane hgaraja koymak içinde bir sürü sebebimiz var.

Mesela Ali arkadaş beni bu noktada yanlış anladı.
    Beni AT holiganı ve motor bilgisi fena az hiç bişeyden anlamayan bir yeni yetme olarak görmüş gibi sert oldu , gerçi dediğim gibi buna benim cümlelerim sebebp oldu sanırım. fakat benim orda demek istediğim farklıydı.
    Bugün hemen hemen hiç kimse motorunu çok rahat bir ödeme ile satın almıyor, mutlaka hayatının belirli yerlerinden feragat ediyor.
    Dakar sahibi olup onunla 3500 metreye tırmanmış birisinin , gs1200gsa (2015)kullanan birisinin bmw nin konforunu bilmeme şansı yok.
    Ama bu kişinin kendi motor dinamiklerini, ekenomik dinamiklerini, ihtiyaçlarını da bilmeme şansı yok.
    Bu sebepten aslında hemen hemen herkez burada kendi ihtiyaçlarını belirleyerek bu motoru aldı ki, bence Honda'nın dünya çapında en çok satan motor markası olma sebebi tamamen bundan kaynaklanıyor.
    Adamlar insanların ihtiyaçlarını iyi takip ediyorlar.
    Yedek parça servis gibi sıkıntıları yok. maliyetler düşük.
    Hiç Unutmam dakar ile yüksek bir zıplama yaptım ve ön şatal arasındaki aliminyum blok bağlantı parçası amortisörlerim çok kapandığından dolayı patladı ve motor senkronize olarak çatal direksiyon amortisörler falan ayrılmaya başladı kaza sırasında. tekerlek göbeğinde ki pim tuttu motoru bir bütün olarak.
    Bu durum acımasız ve taraflı bir bakış açısında al işte BMW nin boktan malzemeleri, dünaynın arasını veriyoruz motor dağalıyor dedirtebilir. bana göre ise durum şudur. Bak BMW deki mühendislik etiğine, benim çarpışmadan minumum zararı almam açin kademelii olarak motor parçaları enerji sönümlendirmesi için parçalanıyor....
    Belki de başka bir motorda olsam o çatal alttan değil en son parçası olan gidon bağlantısından çıkacak ve kafama saplanacaktı. Bilemeyiz.
    Ama ben duruma bu şekilde bakıyorum.

AT nin testlerinde izlediklerimiz bana birazda bu açıdan bakmamı salık veriyor, gerçekten zor şartlar altında zorlanan , doğada çölde canı çıkartılan bir motor olmuş, power slide yaparken kayanlar ama kendini toplayanlar falan.
    Bu motorun dayanıklı bir motor olduğunu ortaya koyuyor. Belki hiç birimiz o tür varyetelere girmeyeceğiz, ki ben şahsen bu cüsseli bir motorla öyle bişey yapmam (KTM six days dururkene) , buna rağmen motorun o dayanıklılığı ve stabilliğini görmek insana huzur veriyor.
    gs1200gsa da ise yaşadığım en büyük problem şu bana göre, motor o kadar genişki , dar alanda yanlarımı göremiyorum, ve devamlı silindirleri bir yere çarpmasam bari duygusu uyanıyor. Ayrıca frene bastığımda o muhteşem duyguda eşşiz bence. Yığılmayan motor yapmışlar

Fakat ne gs1200gs /gsa ne de Honda AT kesinlikle ve kesinlikle 93 kiloluk bir enduro motor değil ve onlara öyle bir motormuş gibi davranırsanız, ya çok paranız olması lazım ya da hiç motor arazide üstünüze düşmedi...

Gelelim bütün bunların birleşimine, Honda AT harika bir motor, benim tüm ihtiyaçlarımı ve konfor anlayışımı sonuna kadar karşılıyor, Nasıl mı?
    işte cevapları:

1-) ABS yi hareket halinde bile kapatabiliyorsunuz ama ön tekerlek hep güvenli. Öyle çift ayağa kaldır, park lambasına 3 saniye bas , tekeri geri çevir falan değil Bunları hepimiz yaşadık dağın başında.
    2-) Kompakt bir motoru var, soğutma suyu pompasından , tüm motor içi hortumlar, motor bloğu içine gömülmüş ve dış etkenlere kapalı. Yani olası arıza yama durumu çok düşük. Bu konuda da bırakın arıza ile mücadele etmeyi, lastik değiştirmek bile arazide korkulu rüya ki bu da başıma geldi.
    3-) Hiç kimse bir bilgisayardan daha hızlı değil... O sebepten benim için benim işimi yapacak bir vites sistemi bulunmaz bir nimet. hemde bunu çok profesyonel yapacak. Lütfen bunu da quick shifterile karıştırmayın, o sizin yerinize vites atmaz.
    Bu birazda şuna benzer, herkez otomatik vites araba almak ister istanbul trafiğinde, iyi kötüde birileri alır ve trafikte sol ayak bileği kramplarından kurtulur. fakat Citroen de bulunan yarı otomatik vites ssitemi (otomatik debriyaj sistemi gibi bişey) bu arabanın otomatik vites efsanesi olmasına sebeb olmuştur. Her vites değişiminde öne doğru yığılırsınız , araba sanki kendi kendine duruyor gibi. İşte bu DCT de olmayan bişey.
    4-) 21 " ön tekerlek. ben böyle seviyorum ve sevmeye devam edicem, muhteşem bir konfor ve yol tutuş sağlıyor, kullanan bilir.
    5-) Son olarakda duygusal bir bağ... yani para... Bu konuda da Ali bey biraz siz ayıp ettiniz bence. ben sadece bir motoru değil genel olarak BMW'nin bu şartlardan çok daha pahallı olduğunu vurgulamak istedim. Yoksa su soğutmadan vaz geçerseniz o farkı bile vermenize gerek yok.

Peki neden halen bir BMW em olsun istiyorum?
    Cevap= kesinlikle kendimi üstünde en güvende hissettiğim motor...

Peki neden AT aldın? adv (
    Cevap: Kesinlikle en seksi ve en karizmatik motor... ve gereklilikleri sonuna kadar karşılıyor, hemde uygun fiyata.

Büyük hatırlatma...
    Honda AT , BMW r1200GS/GSA rakibi değildir. Birisi şaftlı motordur ve daha büyük motor hacmine sahiptir. birisi zincirli daha düşük motor hacmine sahiptir.
    belki f800GSA ile kıyaslanabilir veya KTM1190 adv ile (23000€) fiyatıyla bence tartışömayı sonlandırıyor bu konuda.

İşte bütün bu laf kalabalığının sonu şudur, Ediz sonuna kadar haklı
    Bir gün yolda karşılaştığımızda senin motorun şu senin motorun bu diye konuşmaya karar vermeyeceğiz, merhaba Ediz merhaba Ali merhaba Semih diyeceğiz. Ve kimse tercihlerinden dolayı suçlu değildir.

Not: Ali Bey, yanlış tercih edilmiş kelimelerimin oluşturduğu yanlış cümlelerimden dolayı sizi kızdırmış veya küçük düşürmüş gibi bir duruma düştüğümden dolayı utandım, ve sizden de özür dilerim. Ama bu sizin tarzınızı da doğru ve kibar yamaz bu konuda da teessüflerimi belirtirim..

7. semihyontem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ERDIM ELITEZ (01-02-2016),Gürol Kıvırcık (01-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine DCT benim için biraz karışık/muamma bir konu.. cumartesi ESENGÜL e gittim. En erken mart sonu test sürüş yaptırabiliriz o da belki diyor ????? Ama sipariş verebiliyorum ???? Bu da ne yazık ki ülkemize özgü bir ayrı bir saçmalık ve saygısızlık... Amerika da Japonya da Almanya da bunu yapabiliyor mu honda ... En azından İstanbul a iki adet test motosikleti koymanın nesi zor onu da anlamış değilim...
    Omer kardeşim takıldığın konuya bak forum da (yanılmıyorsam) 10 tane AT oldu renk renk model model test et. Senden mi esirgicez aşk olsun

9. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (02-02-2016)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Omer kardeşim takıldığın konuya bak forum da (yanılmıyorsam) 10 tane AT oldu renk renk model model test et. Senden mi esirgicez aşk olsun
    Elcik ısıtmaları beğenmemiş videoda ki arkadaş, Erdim Bey görüşlerinizi alalım

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet o konu benimde dikkkatimi çekti. 7 derecede kullanmış ve ellerini ısıtmaya yetmemiş. 7 derecede çok soğuksayılmaz aslında. belkide benim tezim herkez tarafından sevilecek. Çakmak şarjı ve ısıtmalı eldiven )

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Valla ben ölçüleri uyarsa yine Oxford alcam. 5 kademeli (4. kademenin üstüne hiç ihtiyaç duymadım), motosiklet çalışmıyorken açınca bi süre sonra otomatik olarak kapanıyor (aküye minimum zarar) malzemesi de kaliteli

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nc de gordum dokundum halt etmiş kendisi. Ki elcik ısıtma NC ile aynı. Zaten hondanın bu aksesuarları hep aynı. Sis-elcik ısıma-cakmak adaptörü filan. Çevirip çevirip her modele takıyorlar.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Africa Twin Geldi

Erdim abi iddiali konusacagim; o videoda lastigin kaymasi surucu hatasi. Araziye girmeyecekseniz ya da benim hatami da kapatabilsin lastik demiyorsaniz yeni lastige gerek yok bence

Sonucta nylon koymamislardir di mi
    Konu ahmet gül tarafından (01-02-2016 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

15. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (01-02-2016),Gürol Kıvırcık (01-02-2016),SONAY YÜKSEL (01-02-2016)

Sayfa 51 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101 ... SonuncuSonuncu