Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 28´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Her insan zoru görünce çekinir. Trafikte de aynı şey geçerli, kural ihlali ise gerekli kanun maddesinden, magandalık yapana da trafiği tehlikeye düşürmekten cezyı yazdın mı paşa paşa herkes uyar o kurala. Bir çoğumuz yurtdışı seyahatlere çıkıyor ve herkes gezdiği ülkedeki trafik kurallarından bahsediyor. Şu kadar cezası var, felanca ülkede o hareketi yapamazsın şu kadar cezası var şeklinde. Biz sadece yabancı ülkelerdeki cezaları dile getiriyoruz neden, çünkü caydırıcılığı var, insanları o suçu işlemekten caydıran her ne ise Türkiye için de uygula bakalım bu maganda sürüleri kalacak mı. Bunun görgü, kültür, eğitim ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Öyle bir şey olsa altında vip mercedes BMW olan godamanlar önüne çakarı takıp emniyet şeridinden gitmezlerdi. İnsanların haklarını yiyerek trafikte dolaşmazlardı. Baksanıza bizim ülkemize, daha emniyet şeridini boş bırakamıyoruz. 200 tl ye önüne çakarı takana, emniyet şeridi anasının ak sütü gibi helal olmuş. Elin amerikalısı, almanı bizim kadar gördülü ve temiz mi elbette değil ama paşa paşa kurala uyuyor, neden çünkü onu caydıran bir yaptırım var. Bizde caydırıcılık olmadığı için artık o kurala uymak anne baba terbiyesine kalmış insanın içinde varsa yapmaz ama yoksa ve onu bu kuralsızlıktan başka caydıracak bir şey de yoksa işte size maganda sürücü. Benim naçizane fikrim caydıracak derecede ceza kesilmeli.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (11-05-2015),Arkin topatan (11-05-2015)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Haklısınız yazdıklarınız için, benim ve benim gibi düşünenler üzüldüğü için paylaşıyoruz. Gerçekten bizde olan ruh hiç bir batılı ülkede yok. Yardımlaşma, elinden geleni yapmak, paylaşmak v.s. sayamacak kadar çok iyi özellikleri olan bi milletiz. Birde çevreyi, hayvanları, doğayı korumayı yapsak ne güzel olurdu...

4. Coşkun SARP güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (11-05-2015),Tuğhan Baykut (11-05-2015)

Enduroist Üye Tuğhan Baykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    XL650 Transalp 06 - Kuzgun
    Marka
    Honda

Ali Bey, ceza isin sadece bir yonu, toparlanmasi gereken cok fazla sey var bu ulkede. Ama cezalarin ve kanunlarin uygulanmasi da iyi bir baslangic olacaktir sanirim.

6. Tuğhan Baykut, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (11-05-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Aslında herkes doğru konulara değindi. Ortak paydamız "YOLA GELMEK" . Ya zorla, ya ceza ile ya da sabır gösterip uyararak yapmak(birdaha yapma demek). İşin başlangıcı olan ailenin göstereceği çaba da olabilir. Yeter ki yola gelinsin.

Trafik magandalarının olmadığı mutlu bir seyahat diliyorum herkese.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her insan zoru görünce çekinir. Trafikte de aynı şey geçerli, kural ihlali ise gerekli kanun maddesinden, magandalık yapana da trafiği tehlikeye düşürmekten cezyı yazdın mı paşa paşa herkes uyar o kurala. Bir çoğumuz yurtdışı seyahatlere çıkıyor ve herkes gezdiği ülkedeki trafik kurallarından bahsediyor. Şu kadar cezası var, felanca ülkede o hareketi yapamazsın şu kadar cezası var şeklinde. Biz sadece yabancı ülkelerdeki cezaları dile getiriyoruz neden, çünkü caydırıcılığı var, insanları o suçu işlemekten caydıran her ne ise Türkiye için de uygula bakalım bu maganda sürüleri kalacak mı. Bunun görgü, kültür, eğitim ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Öyle bir şey olsa altında vip mercedes BMW olan godamanlar önüne çakarı takıp emniyet şeridinden gitmezlerdi. İnsanların haklarını yiyerek trafikte dolaşmazlardı. Baksanıza bizim ülkemize, daha emniyet şeridini boş bırakamıyoruz. 200 tl ye önüne çakarı takana, emniyet şeridi anasının ak sütü gibi helal olmuş. Elin amerikalısı, almanı bizim kadar gördülü ve temiz mi elbette değil ama paşa paşa kurala uyuyor, neden çünkü onu caydıran bir yaptırım var. Bizde caydırıcılık olmadığı için artık o kurala uymak anne baba terbiyesine kalmış insanın içinde varsa yapmaz ama yoksa ve onu bu kuralsızlıktan başka caydıracak bir şey de yoksa işte size maganda sürücü. Benim naçizane fikrim caydıracak derecede ceza kesilmeli.
    Çok güzel ve beni teyitleyen bir açıklamada bulunmuşsunuz.
    Kendi istediğiyle insana doğaya saygılı olmayan bir insan ancak ve ancak cebinden çıkacak paranın korkusuyla adam olur.
    Çok kabaca ve de herkesin bildiği gibi, seve seve adam olmazsa , s.... s .... adam olur.Bakın o zaman emniyet şeridinde kendine polis süsü veren yada yolda giderken sağa sola çöpünü atan kalır mı?
    Yahu çok mu zor dondurmanın çöpünü cebine atıp çöp görünce atmak.Ben çok iyi hatırlıyorum.Algida Max bitince çöpü çantama koyup 5 km taşıdım taki çöp kutusu görene kadar
    Herkese olmayan kanunun bana da yok onu bende atarım Ama Vicdanım çok rahatsız olurdu.
    E boşu denmemiş temizlik imandan gelir diye.
    Yahu kanundan korkmuyorsunuz bari bu sözden korkun,be vicdansız insanlar.

Off.
    Gene üzüldüm yazdıkça.

Acaba Kaz Dağları'na mı gitsem,en azından bu saygı ve mantık yoksunu insanları görmem de huzuru bulurum

Saygılarımla...
    Konu AHMET GÖKER tarafından (11-05-2015 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Tuğhan Baykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Bey, ceza isin sadece bir yonu, toparlanmasi gereken cok fazla sey var bu ulkede. Ama cezalarin ve kanunlarin uygulanmasi da iyi bir baslangic olacaktir sanirim.
    Aslında dediğiniz gibi var olanlar bir uygulansa eminim %25 işe yarar.
    Bu arada 500.000 tl lik araca 65 tl ceza keserseniz,adam 195 tl kes de aynı kuralı 2 kere daha çiğneyeyim der.
    Bu da işin ayrı boyutu ve dikkat edilmesi gereken önemli bir husus.

Saygılarımla...

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

10. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğhan Baykut (12-05-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

aslına bakılırsa,az önce görülen terbiyesiz ''BİR '' motosiklet sürücüsü gerçekten çok iyi haber.burada bir kelimesinin anlamını sanırım tahmin etmişsinizdir.o motosikletlinin bulunduğu 100 m2 de sizce kaç terbiyesiz 4 teker sürücüsü daha vardır.ben biraz polyanna tarafından bakmaya çalışıyorum , o terbiyesizi savunmaya çalıştığımdan değil.ama düşünmekte lazım yasak yere park,2. hatta 3. sıra park en hafif terbiyesizlik,sahil yolunda yanlız yada arkadaşından biraz uzakta yürüyen hanımlara anında kornayla karışık durmak kaç motorcuda gördünüz ? o köprü trafiğinde ısrarla santim santim ilerlemek pahasına saatlerce bekleyerek yinede rahatlarından ödün vermemek terbiyesizlik değilmidir.cıs tak cıs tak son ses müzik dedikleri sesle her ışıkta sanki otomobil denilen aracı kendisi ıcad etmişçesine patinajla kalkmak ?
    o kadar çokki aslında terbiyesiz siz sadece belkide kafası başka bir şeye bozulmuş normalde melek gibi bir adamı ilk kez orada görmüş de olabilirsiniz.terbiyesizlik yaparken.ben o kadar çok görüyorumki terbiyesizleri her gün enküçük örnek yan tarafımda ki oto park a 5 tl vermemek için neredeyse işyerimin içine kadar sokularak park edilen araçlardan kurtulmak için cama park ücreti 20 tl yazdım yetti ve orası kaldırım.O motorlu gibi hareketlerde bulunanlar yüzünden bizler kötü yada serseri olarak görülüyoruz düşüncesi tamamen yanlıştır bana göre,bu düşüncede olursak her terbiyesiz araç sürücüsü yüzünden diğer araç sürücülerinide bizlerde serseri olarak mı görücez.?
    malesef toplumlar yöneticilerinin kalitesine göre yaşarlar.bu gün ülkemizdeki bu şikayet ettiğimiz durumun durumların sorumluları bizlerizhepiniz her şeyin farkındasınız biliyorsunuz ama önce lütfen iğneyi kendimize batıralım,daha düzeyli daha eğitimli daha görgülü,daha saygılı bir hayat arzuluyorsak, güçlü olanı değil kaliteli olan yöneticileri aramalıyız.saygılar.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

12. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (12-05-2015),Çağın Sarılar (12-05-2015)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslına bakılırsa,az önce görülen terbiyesiz ''BİR '' motosiklet sürücüsü gerçekten çok iyi haber.burada bir kelimesinin anlamını sanırım tahmin etmişsinizdir.o motosikletlinin bulunduğu 100 m2 de sizce kaç terbiyesiz 4 teker sürücüsü daha vardır.ben biraz polyanna tarafından bakmaya çalışıyorum , o terbiyesizi savunmaya çalıştığımdan değil.ama düşünmekte lazım yasak yere park,2. hatta 3. sıra park en hafif terbiyesizlik,sahil yolunda yanlız yada arkadaşından biraz uzakta yürüyen hanımlara anında kornayla karışık durmak kaç motorcuda gördünüz ? o köprü trafiğinde ısrarla santim santim ilerlemek pahasına saatlerce bekleyerek yinede rahatlarından ödün vermemek terbiyesizlik değilmidir.cıs tak cıs tak son ses müzik dedikleri sesle her ışıkta sanki otomobil denilen aracı kendisi ıcad etmişçesine patinajla kalkmak ?
    o kadar çokki aslında terbiyesiz siz sadece belkide kafası başka bir şeye bozulmuş normalde melek gibi bir adamı ilk kez orada görmüş de olabilirsiniz.terbiyesizlik yaparken.ben o kadar çok görüyorumki terbiyesizleri her gün enküçük örnek yan tarafımda ki oto park a 5 tl vermemek için neredeyse işyerimin içine kadar sokularak park edilen araçlardan kurtulmak için cama park ücreti 20 tl yazdım yetti ve orası kaldırım.O motorlu gibi hareketlerde bulunanlar yüzünden bizler kötü yada serseri olarak görülüyoruz düşüncesi tamamen yanlıştır bana göre,bu düşüncede olursak her terbiyesiz araç sürücüsü yüzünden diğer araç sürücülerinide bizlerde serseri olarak mı görücez.?
    malesef toplumlar yöneticilerinin kalitesine göre yaşarlar.bu gün ülkemizdeki bu şikayet ettiğimiz durumun durumların sorumluları bizlerizhepiniz her şeyin farkındasınız biliyorsunuz ama önce lütfen iğneyi kendimize batıralım,daha düzeyli daha eğitimli daha görgülü,daha saygılı bir hayat arzuluyorsak, güçlü olanı değil kaliteli olan yöneticileri aramalıyız.saygılar.
    Sayın Uğur Bey,
    Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
    Yanlış hatırlamıyorsam aynı konu da başka mesajlarda araç sürücülerinin çok saygısız olduğunu belirttim.
    Şöyle söyleyeyim orta hiçbir haklı durumu olmadan durduk yere adama hanımı yanımda küfür eden ve üzerine kaskına ve korumalarıa güvenip horozlanan yakın çevrede başka kimseyi görmedim.Gayet insanlar efendi efendi gidiyordu.Kaldı ki benim dikkatimi çekmesinin sebebi içinde bulunduğum camia da böylelerini içime sindirememdir.

Kaldı ki kafası birşeye kızdı diye birisinden öfkesini çıkaracak birini darb edecek diye birşey yok.
    Ben niye her kızdığımda kavga etmiyorum.

Çöp atan taksiciyi uyardığım da bana ettiği küfür , ağzına
    iki tane çakmam için iyi sebepti.Kaskıma korumalarıma güvenipte haklı olduğum halde adamın üstüne yürümedim.Öfke kontrolü diye birşey.

Tekrar söylüyorum ben bu tip hiçbir haklı sebebi olmadan adama eşinin önünde hareket edecek kendini yitirmiş terbiyesiz bir motosiklet sürücüsü görmedim.
    Altındaki motor çoluk çoçuğun bineceği bir motor değildi.Bu seviyedeki adamın da biraz saygılı ve aklı selim olması gerekir.
    Sadece dediğim gibi ben bu tipleri kendi camia yakıstırmıyorum.

Saygılarımla...
    Konu AHMET GÖKER tarafından (12-05-2015 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

14. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (13-05-2015)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123