Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu

Threaded View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Her insan zoru görünce çekinir. Trafikte de aynı şey geçerli, kural ihlali ise gerekli kanun maddesinden, magandalık yapana da trafiği tehlikeye düşürmekten cezyı yazdın mı paşa paşa herkes uyar o kurala. Bir çoğumuz yurtdışı seyahatlere çıkıyor ve herkes gezdiği ülkedeki trafik kurallarından bahsediyor. Şu kadar cezası var, felanca ülkede o hareketi yapamazsın şu kadar cezası var şeklinde. Biz sadece yabancı ülkelerdeki cezaları dile getiriyoruz neden, çünkü caydırıcılığı var, insanları o suçu işlemekten caydıran her ne ise Türkiye için de uygula bakalım bu maganda sürüleri kalacak mı. Bunun görgü, kültür, eğitim ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Öyle bir şey olsa altında vip mercedes BMW olan godamanlar önüne çakarı takıp emniyet şeridinden gitmezlerdi. İnsanların haklarını yiyerek trafikte dolaşmazlardı. Baksanıza bizim ülkemize, daha emniyet şeridini boş bırakamıyoruz. 200 tl ye önüne çakarı takana, emniyet şeridi anasının ak sütü gibi helal olmuş. Elin amerikalısı, almanı bizim kadar gördülü ve temiz mi elbette değil ama paşa paşa kurala uyuyor, neden çünkü onu caydıran bir yaptırım var. Bizde caydırıcılık olmadığı için artık o kurala uymak anne baba terbiyesine kalmış insanın içinde varsa yapmaz ama yoksa ve onu bu kuralsızlıktan başka caydıracak bir şey de yoksa işte size maganda sürücü. Benim naçizane fikrim caydıracak derecede ceza kesilmeli.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (11-05-2015),Arkin topatan (11-05-2015)