Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 82 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 327278798081828384858692 ... SonuncuSonuncu
811 den 820´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Bir ses var işte.
    Geçiştirmeden bulmaları lazım ustaların ama nerede o ustalar?

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Standart CRF 1000L Africa Twin Kullanımda

24 bin bakımı bahanesiyle gidecegim yani subap ayarı yapması gerekirse acılıyor ama bu ses debriyaj tarafından geliyor sağdan sanırım sağ kapağın acilması yeterli olacak. balansor rulmanı işine girersek sol tarafıda açmak lazım malum iki rulman var karşılıklı. ben serviste bol fotograflı notlu videolu bir çekim yapmayı düsünüyorum biraz baş ağrıtırım serviste 😃

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Arda Pakdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Pakdil
    Motosiklet
    CRF1000 L
    Marka
    Honda

Bu sese yakın bir ses benim motosikletimden gelen ses. Bununla beraber her yerde hissedilen bir titreşim oluyor. Motoru 3250 Rpm ve 4000 Rpm e getirdiğinizde üzerinde olmnıza gerek yok elinizi deponun üzerine koysanız dahi bu ekstra titreşim hissediliyor. 4000 Rpm den sonra susması bu aralıkta birşeylerin rezonansa girdiği fikri ile şuan kendimi avutuyorum. Ancak öncesinde nasıl hissetmem buna şaşırıyorum ve avuntum yok oluyor. Meslek alışkanlığı olarak devamlı motoru, titreşimi vs yi dinlerim çünkü. 6000 bakımda sanırım servisin başının etini yiyeceğim. Umarım sıkıntılı bir durum olmaz. Hepimize emniyetli sürüşler dilerim.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Enver cok tesekkür ederim. Ama anormal bir ses duyamadım. Yarın makinemin yanında karşıalştırmalı dinleyeceğim...
    Sübap ayarı için motor açılmaz üst kapak açılır. Yan kapaklar da motor açılması değildir. Piyasada motoru açılmış olmak tabiri kelle kısmının yani blokun açılması krank piston gömlek açılmasıdır.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı bberksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enver cok tesekkür ederim. Ama anormal bir ses duyamadım. Yarın makinemin yanında karşıalştırmalı dinleyeceğim...
    Sübap ayarı için motor açılmaz üst kapak açılır. Yan kapaklar da motor açılması değildir. Piyasada motoru açılmış olmak tabiri kelle kısmının yani blokun açılması krank piston gömlek açılmasıdır.
    Videoyu yuksek sesle dinleyince farkli bir ses geldigi anlasiliyor ama bu videodaki ses ahmet sen arkadasin bahsettigi ses. Benimkisi subab vuruntusu gibi. 8000 km den sonra hafif hafif hissedilir oldu.. cok onemli birsey degil... Yeri gelmisken suziki'yi gördüm wall paper yapabilirim... Deepfrezeede mi sakladin abi o nasil güzel şey öyle...

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinciyi anlayamadım. Daha doğrusu emin olamadım. Egzoz sesine benzer bir ses duyuyorum. Birde motordan gelen vırrjjj diye bir ses. O ses zaten var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Vırrjjj hondanın kendi sesi abi
    Ama harika tarif etmişsin... Yazarak honda sesi anca böyle tarif edilir...)

7. Enver kutlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Atilla Düzel (04-10-2017)

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Belirli devirde titreşim oluyorsa, balansör bilyası(rulmanı) olabilir..

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Büyük tehlike geçirdim...
    Geçen hafta seatoskyı izlemeye Antalya'ya gittim. Gitmeden öndeki %75 sağlam E9 arkadaki yarı ömrünü az geçmiş TKC80'i çıkarıp 8 bin km'deki orjinal lastiklerini taktım. (Hani 2 bin km asfalt yol yapıcam ya) . Giderken bir sorun yok ama dönerken bazı bölgelerde ciddi yağmur vardı. Afyon kütahya arasında önümde 3 , hemen arkamda 1 kaza oldu. Yer inanılmaz kaygandı (Yerde teker izi olan ıslakla kuru arası asfalt) . Bir bölümde ciddi yağış vardı yerde resmen su vardı ve yağış da devam ediyordu. Ben duble yolda sol şerit ortasında 100 km süratle , %10-15 gaz kolu sabit açık full teyakkuz halinde ilerliyordum. Bir anda motor yalpalamaya başladı. Tankslapping gibi degil hani arazide sert zeminde üst katmanda 1 parmak balçık gibi çamur olur bazen geçerken motor 8 çizer ve sen gidonu sağ sol hareket ettirip motoru dengelersin ya... motor aynı arazideki gibi 2-3 kere arka teker 5-10 cm sağ sol attı ben gayrıihtiyarı dengeledim ama yusuf yusuf kalbim 1500 . Resmen arka lastik patinaja düştü. Görmedim ama şeridin tam ortasında geniş beyaz oklar oluyor onların üzerinden geçerken lastik patinaja düştü sanki. Motoru normalde her çalıştırışımda antipatinajı 1'e alıyorum. Uzun yolda bunu yapmam ama belki o anda da 1'de idi. Yine de eskiden antipatinaj'mı vardı arkadaşlar. 100'le giderken gaz çok düşük ve sabit ise motor patinaja düşermi? Yerde mazot bile olsa düz yolda 100'le giderken düşmemesi lazım.
    Daha sonra Bozüyükde kırmızı ışıklarda duruyordum antipatinaj 3'de çok iyi hatırlıyorum çünkü o olayda sonra asla 1'e almadım antipantinajı. Yerler ıslak tabi. Yeşil yandı motoru yavaşça kaldırdım arkası attı motorun.
    Bu olaylar olmadan yağış başladığında da birkaç deneme yaptım frenler çok berbattı inanılmaz stres ve korku ile gittim. Bir ara durdum lastik havaları da kontrol ettim......
    Neyse dostlar diyeceğim o ki motorun orjinal lastikleri o kadar kötü ki. Hele yağışta aman dikkat. Daha önce de söylüyordum .Ben böyle kötü lastik görmedim. Yemin ediyorum TKC 80 olsa hayatta atmazdı motor o kadar.
    Konu Bülent Berksan tarafından (04-10-2017 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Büyük geçmiş olsun Bülent abi

KILIBIKRAYDIR

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı bberksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük tehlike geçirdim...
    Geçen hafta seatoskyı izlemeye Antalya'ya gittim. Gitmeden öndeki %75 sağlam E9 arkadaki yarı ömrünü az geçmiş TKC80'i çıkarıp 8 bin km'deki orjinal lastiklerini taktım. (Hani 2 bin km asfalt yol yapıcam ya) . Giderken bir sorun yok ama dönerken bazı bölgelerde ciddi yağmur vardı. Afyon kütahya arasında önümde 3 , hemen arkamda 1 kaza oldu. Yer inanılmaz kaygandı (Yerde teker izi olan ıslakla kuru arası asfalt) . Bir bölümde ciddi yağış vardı yerde resmen su vardı ve yağış da devam ediyordu. Ben duble yolda sol şerit ortasında 100 km süratle , %10-15 gaz kolu sabit açık full teyakkuz halinde ilerliyordum. Bir anda motor yalpalamaya başladı. Tankslapping gibi degil hani arazide sert zeminde üst katmanda 1 parmak balçık gibi çamur olur bazen geçerken motor 8 çizer ve sen gidonu sağ sol hareket ettirip motoru dengelersin ya... motor aynı arazideki gibi 2-3 kere arka teker 5-10 cm sağ sol attı ben gayrıihtiyarı dengeledim ama yusuf yusuf kalbim 1500 . Resmen arka lastik patinaja düştü. Görmedim ama şeridin tam ortasında geniş beyaz oklar oluyor onların üzerinden geçerken lastik patinaja düştü sanki. Motoru normalde her çalıştırışımda antipatinajı 1'e alıyorum. Uzun yolda bunu yapmam ama belki o anda da 1'de idi. Yine de eskiden antipatinaj'mı vardı arkadaşlar. 100'le giderken gaz çok düşük ve sabit ise motor patinaja düşermi? Yerde mazot bile olsa düz yolda 100'le giderken düşmemesi lazım.
    Daha sonra Bozüyükde kırmızı ışıklarda duruyordum antipatinaj 3'de çok iyi hatırlıyorum çünkü o olayda sonra asla 1'e almadım antipantinajı. Yerler ıslak tabi. Yeşil yandı motoru yavaşça kaldırdım arkası attı motorun.
    Bu olaylar olmadan yağış başladığında da birkaç deneme yaptım frenler çok berbattı inanılmaz stres ve korku ile gittim. Bir ara durdum lastik havaları da kontrol ettim......
    Neyse dostlar diyeceğim o ki motorun orjinal lastikleri o kadar kötü ki. Hele yağışta aman dikkat. Daha önce de söylüyordum .Ben böyle kötü lastik görmedim. Yemin ediyorum TKC 80 olsa hayatta atmazdı motor o kadar.
    Geçmiş olsun , Lastiğin önemini bir kez daha gösteren neyse ki sorunsuz atlattığınız bir olay olmuş. Aslında doğru bir düşünce ile yoğunluk asfalt sürüşü için asfalt lastiğine geçmişsiniz ama lastik kalitesi iyi olmayınca !! neyse tekrar geçmiş olsun
    , Lastik tercihinde geçmişte ben de dahil olmak üzere bir çok hatalar yapıyoruz , desen çok güzel motora çok yakıştı fiyatı da iyimiş diyerek lastik alınıyor , veya sırf iri ve heybetli gösteriyor diye , bir kere bile toprağa değmeyen tam arazi lastiği ile şehir sokaklarında dolaşanları biliyorum. Forumdaki arkadaşlarımızın çoğu bu konuda bilinçli , en azından alım öncesi fikir danışıyor , bilmiyorsa doğruya yönlendiriliyor , ama üstte de bahsettiğim bilinçsiz lastik tercihi yapanlar da az değil..

Sayfa 82 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 327278798081828384858692 ... SonuncuSonuncu