Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
21 den 30´e kadar. Toplam 208 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Standart Çok basit alüminyum top case yapımı.

Arkadaşlar 45 lt bir shad topcasim var ama oval bir şekil olduğu için tam olarak 45 lt yi kullanamıyorum.Yani yeni bir çanta ihtiyacım var.50 lt civarı alüminyum diktörtgen şekilli olsun ki gerçekten de iç hacim kaybı yaşamayayım.Piyasada 58 lt si 1650 tl gibi bir ücreti var.Böyle bir meblağı vermek istemiyorum.Elimden de alüminyum çanta yapma işi de geliyor.Görsellik olarak fabrikasyon bir yapım olmayabilir ama işlev olarak ve sağlamlık olarak belki de daha fazlasını yapabilirim.Daha önce 2 tane yan çanta yapmıştım kendime.Bu bakımdan biraz deneyimim var.
    İhtiyacıma ve motora göre bir şablon ve ölçü çıkardım.Hangi ölçüyü neye göre çıkardığımı tek tek açıklayacağım.
    Şimdi sadede geleyim.
    Piyasada satılan alüminyum topcaselerin derinliği hemen hemen aynı.45 cmdir.TA nın topcase bağlatı yeri olan plastiğin eni 28 cm fakat derinlik aşağı yukarı 18-19 cm.Yani 45 cm derinliğinde bir alüminyum çanta koyarsanız neredeyse 25 cm dışarda kalıyor ve plastik taşıyıcıya temas etmeyecek.Benim merak ettiğim TA ın plastik çanta taşıyicisının bağlantı noktalarını zorlayıp kırilma yada kopma gibi bir durum olabilir mi? Eğer topcase i oturtuğum TA in çanta taşıma yeri demir olsaydı güvenim sonsuz olurdu.Zaten alüminyum topcase olan motorlara bakıyorum hepsinin ki şaseye tutturulmuş demir yapıya sahip.Bu arada TA lerin hiç birinde de alüminyum top case görmedim.Acaba sebebi bu anlattığım olabilir mi?
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

2. AHMET GÖKER güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Gürol Kıvırcık (23-05-2016)