Abi aynı durumdan ben de şikâyetçiydim. Transalp de de menzil çok düşüktür. Şahsi fikrim bu enduroya yakışacak bir durum değil. 250 km bilemedim 275 de gitsin. Türkiye şartlarında pek korkutacak bir durum değil ama zaman zaman insana yolda kalacağım hissi uyandırıyor .Ha sınır ötesi geçişlerde ise özellikle Asya ya da Afrika taraflarında dediğin menzil yükseltme bir zaruret.O kaçınılmaz bir gerçek.Bu arada dağ tepe uzun menzil giden, kamp yapan şehre dönmeden yola devam eden için de bir zaruret kesinlikle.
Abi şahsi fikrim
1.olayı mümkün oldukça basit tutmak. Basit her zaman iyidir.Arıza ihtimalini azaltmak için.
2.Motor yan yattığında yere temas ve sürtünme olmaması.

Misal ben fiberglass işine vibrasyondan dolayı pek güvenmem eğer imkan varsa dediğin boru tip bir depo çok güzel bir fikir. Mümkün olduğunca motor iyi sabitlenmeli lakin ihtiyaç duyulunca kolay sökülüp depoya boşaltımalı.
Yani abi boru fikri güzel.Kapak işini çözersen bence burdan devam et. İlla yedek depoyla ana depoyu akuple edeceksin diye bir şey yok. Sonuçta dakar da yarışmıyoruz .20 dk durup takviye yapsak ne kaybımız olacak?
Pompaydı, vakumdu birşekilde senin dediğin gibi kendinden takviyeli yapılabilir ama ne gerek.Bozulma ihtimali olan şeyler bunlar .Basit her zaman daha iyidir abi.
En mühim kısım kapak bunun için fikrin nedir Serdar abi?
Güzel bir konu Açmışsın,iştahlandım abi.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi