Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
41 den 50´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Mustafa Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Özer
    Motosiklet
    XT1200ZE SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Standart Aklım Karışık! Uzun yol için büyük hacim tavsiyesi

Öncelikle merhabalar. Foruma yeni üye olsam da 2006 yılından bu yana çeşitli forumlarda içerik takip etmeye çalışıyorum. Çeşitli 250 cc motosiklet tecrübeleri sonrasında CBR600F ve MT 09 ile yaklaşık 25.000 km tecrübem var. Son motosikletim olan MT09 ile günlük max. 500 kmlik geziler sonrası, aşırı rüzgar ve rahatsız bir motosiklet olmasının yanında yaşımın da kemale ermesiyle MT09'umu satmış bulunmaktayım. Nasip olursa 1000 km üstü gezi güzergahları ile 2 yıl içerisinde yurtdışı seyahat planlarım var. Şu aşamada seçeneklerimi 2'ye indirdim:

1-2014-2017 Yamaha 1200 Super Tenere (XT1200ZE)
    2-2014-2016 Yamaha FJR1300

İki motosiklet kategori olarak birbirinden ayrılsa da, uzun yolculuklar için ideal olabilir diye ikisi arasında kalmış durumdayım. Maalesef kilometre takıntım olduğundan, eski ve çok yol yapmış makinalar önermezseniz sevinirim. Bütçemin maksimum 75.000 TL olduğunu belirterek bahse konu motosikletlerin eksileri ve artılarıyla seçimi konusunda değerli önerilerinizi bekliyorum. (Gezilerimin %85'i asfalt yol, %15'i bozuk yol olarak sayılabilir. Ağır arazi sürüşüm yoktur.)

Bir de 2016'ya kadar FJR1300'lerin 5 vites olmasının handikapı var mıdır? Türkiye'de tutulmamasının sebebi nedir? Super Tenere hakkında oldukça video ve yazı var ancak FJR1300 için aydınlatıcı bilgi yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
    Konu Mustafa Özer tarafından (17-03-2019 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.