Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 82 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ne aleti spariş verdin ? ben de vardır belki

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sentil ve subap ayarlama anahtar. Teklif icin tesekkur ama alet takimda olsun isterim. Yeni ogrendim cb125e’nin her yag degisimde (2000km) subap ayar gerekiyormus. Sagolsun esengul 2 yag degisimde yapmadi bende habersiz oldugun icin yapmadim. Halbuki cb de 20dk’lik is

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sentil ve subap ayarlama anahtar. Teklif icin tesekkur ama alet takimda olsun isterim. Yeni ogrendim cb125e’nin her yag degisimde (2000km) subap ayar gerekiyormus. Sagolsun esengul 2 yag degisimde yapmadi bende habersiz oldugun icin yapmadim. Halbuki cb de 20dk’lik is

Her yag değişiminde olması çok ilginç mis zira ayar istemesi vibrasyon ile kontratlı somunun gevşemesi (kenetleyici solüsyon cozum) veya cıvataların subaylara teması sonucu aşınması (2000km de aşınmasına o kadar kalitesiz malzeme mi) subapların üst kapağa oturması (o kadar çabuk oturma yapacağını hiç sanmam)

Genellikle servisler ses gelmediği surece (sakirdama yada iki metalin birbirine çarpma sesi) ellemiyorlar ilk yazımda yazdığım gibi diğer motorsikletleri çok bilmiyorum lakin xrv750 ler diğer motorların aksine subap cıvatalarını gevşeyemez tam tersi sikilastirir bu durum da ses yapmaz tam tersi sesi azaltır belirtileri performansta düşüş egzozda patlama özellikle motor ısındığında bu bulgular artıyor soğukken azalıyorsa %90 subap ayarıdır diyorum tekrar ediyorum crf1000L de bu durum boylamıdır yoksa diğer motorlar gibi gevşetip ses yaparmı o bilgiye sahip değilim ama iyi bir ustanın düzgün senteye alıp bakmasında bir zarar olacağını düşünmüyorum o konuda da kendimce önlemem şudur düzgün senteye aldıysam genelde aşınma oranları birbirine çok yakın oluyor alamamışsam zaten bi tuhaflık var bu işte diyor insan.....

Deniz abi yine diyorum mümkün olurda video şunu çekerseniz çok iyi olur takım taklavatta lazımsa bende var

3. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (18-09-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her yag değişiminde olması çok ilginç mis...
    Pardon yanlis yazdim yurt disinda honda’nin kitapcik 4bin de bir diyor...yag degisim de ayni zamanda. Bizimkiler 2 bin de bir yag degisim olmasi gerek diyor.

Video cekmeye denerim ama soz vermiyim tamir tadilat islere girince kendimi kaptiriyorum yemek yemek su icmek bile aklima gelmiyor