Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye M. Ferit Sırmalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M. Ferit Sırmalı
    Motosiklet
    AFRICA TWIN DCT 2018
    Marka
    Honda

Standart Africa Twin 2018 Tel Korozyon Problemi Hakkinda

Merhaba,
    Dün itibari ile Yetkili bir Honda Bayisi'nden ikinci el bir 2018 model DCT Africa Twin motorsiklet aldım.
    Videolardan izlediğim ve kullanıcı sikayetlerinden okudugum, daha once uretilmis modellerde kronik sorunlardan biri olan tel ve akort yerlerinin korozyonu problemi benim motorumda da var, benden onceki sahibinin motora pek bakmamis olmamasinin da etkisi ile. Motoru aldigim bayi ayni zamanda yetkili servis.
    Garantiye girip degistirilebilmesi icin ne yapabiliriz diye sordugumda, forum doldurup yollayacagiz ancak cok buyuk ihtimalle ret cevabının gelecek dediler. Zira bircok kisiye de bu cevap verilmisti okudugum kadari ile.
    Buna karşın aklımda cozum olabilecegini dusundugum maddeleri paylasiyorum.

1-Gelecek ret cevabi karsiliginda yurtdisina garantiye girebilmesi icin mail yollamak. - Bu yontemin etik olup olmadigi konusunda kaygiliyim.
    2-Telleri polisaj yaptırmak/krom kaplatmak. - Zira tellerin yeni takımının bugunki fiyatı 3.600 TL.
    3-Temizleyici/parlatıcı malzemeler ile bizzat temizliğini yapmak.- Etikili olacak bir yontem varsa ugrasmak isterim.
    4-Ikı jant icin boyaya verme ya da temizleme parlatma konusunda fikir ve tecrubelerinizi paylasirsanız cok sevinirim.

Bu yazdıklarım hakkında ve ya farklı cozumler hakkında fikir ve yardimlarinizi rica ediyorum. Korozyon ve kir, pasa ait fotolari asagida paylasiyorum.

Teşekkür ederim.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20200504_134724.jpg   20200504_140401.jpg   20200504_140352.jpg  
    Konu M. Ferit Sırmalı tarafından (08-05-2020 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.