Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 563 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 63463513553559560561562563564565566567573613663 ... SonuncuSonuncu
5,621 den 5,630´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Alıntı Evrim Eriş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar ben de yaklaşık 1 senedir forumu takip ediyorum ayrıca 1 senedir de nc700x kullanıyorum, bu haftasonu serviste honda nın orjinal top case ini gördüm, hoşuma gitti. sizin de tecrübelerinizden ve düşüncelerinizden faydalanmak isterim. (bu konuda birçok sayfaya baktım ama 581 sayfanın tamamına bakamadım, daha önceden aynı konu üzerine konuşulduysa da affola)

Ben de Givi V47 modelini kullanıyorum. Çok memnunum ve yakıştığını düşünüyorum. Orijinali de güzel ama pahalı ve daha küçük.

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

V 47 alın,orjinaline daha fazla para vermeyin,orjinali hem daha pahalı hem daha küçük hacimli.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

nc kullanmıyorum ama givi trekker 52 lt topcase kullanıyorum. çok memnunum, hem aluminyum hem de plastik, aynı zamanda side case olarak da kullanılabiliyor. 46lt ve 52lt arasındaki fiyat farkı 30 TL. çift kask sığıyor. kask olmadan bot pantolon ve montu rahatlıkla sığdırabiliyorum.kaskı da motora kilitleyip işime gücüme devam edebiliyorum. tavsiye ederim.

Enduroist Üye ALPER AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

https://www.facebook.com/#!/photo.ph...type=1&theater

merhaba;

Kaan bende senin belirttiğin modellerden bahsetmek istiyorum. Belçika'da bir arkadaşın 750 X'in de şu çantalar takılmış. sanırım GIVI'nin trekker serisinden. 33lt gibi duruyor. 33 ve 46lt arasında ciddi fark var. hem motorun dengesi, hem trafikteki rahaatlık açısından... tavsiyeler alabilir miyim?

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı ALPER AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/#!/photo.ph...type=1&theater

merhaba;

Kaan bende senin belirttiğin modellerden bahsetmek istiyorum. Belçika'da bir arkadaşın 750 X'in de şu çantalar takılmış. sanırım GIVI'nin trekker serisinden. 33lt gibi duruyor. 33 ve 46lt arasında ciddi fark var. hem motorun dengesi, hem trafikteki rahaatlık açısından... tavsiyeler alabilir miyim?
    Alper fotoğraftaki 33lt. olan versiyonu. 46 ve 52 lt yan çanta olarak büyüklüğünden ötürü sıkıntı yaratabilir. monokey olması yan çanta olarak kullanımını kolaylaştırıyor. bir de 33 ve 46lt.'nin kapağı tamamen açmadan sadece ön kısmını açmana izin veren (yan çanta olarak kullanıldığında çantanın üst kısmında kalıyor) küçük bir kapak mevcut. ufak bir mandalla bu kısmı ister ayrı ister tek kapak haline getirerek iki farklı şekilde kullanabiliyorsun. ben çantayı alırken aluminyum olmasını istedim, tamamen aluminyum çantaların çanta demirine bağlantı noktalarında yırtılma ve darbelerde yamulma olasılığını göz önüne alarak (aslında birçok marka ve modelde sıkça karşılaşılan bir durum değil,tamamen kişisel tercih) trekker tercih ettim, ki trekkerın kapak kısımları aluminyum, bağlantı noktaları ve alt tarafı sertleştirilmiş plastik. hacim olarak da tam aluminyum olan 52lt pek yok, olan da ev kirası gibi bir fiyatla satılıyor

Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Kerci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper fotoğraftaki 33lt. olan versiyonu. 46 ve 52 lt yan çanta olarak büyüklüğünden ötürü sıkıntı yaratabilir. monokey olması yan çanta olarak kullanımını kolaylaştırıyor. bir de 33 ve 46lt.'nin kapağı tamamen açmadan sadece ön kısmını açmana izin veren (yan çanta olarak kullanıldığında çantanın üst kısmında kalıyor) küçük bir kapak mevcut. ufak bir mandalla bu kısmı ister ayrı ister tek kapak haline getirerek iki farklı şekilde kullanabiliyorsun. ben çantayı alırken aluminyum olmasını istedim, tamamen aluminyum çantaların çanta demirine bağlantı noktalarında yırtılma ve darbelerde yamulma olasılığını göz önüne alarak (aslında birçok marka ve modelde sıkça karşılaşılan bir durum değil,tamamen kişisel tercih) trekker tercih ettim, ki trekkerın kapak kısımları aluminyum, bağlantı noktaları ve alt tarafı sertleştirilmiş plastik. hacim olarak da tam aluminyum olan 52lt pek yok, olan da ev kirası gibi bir fiyatla satılıyor
    O halde 2x33lt yanlara, 1x46lt arka tarafa. Hiç de fena olmaz gibi NC750 X için..

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı ALPER AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O halde 2x33lt yanlara, 1x46lt arka tarafa. Hiç de fena olmaz gibi NC750 X için..
    nc750x'e bu kombinasyon güzel olur. 52 lt biraz büyük kalabilir arkada. şekil olarak belki alışılır ancak aerodinamiği olumsuz etkileyebilir. ben de 52'nin yanlarına birer 33 istiyorum, yavaş yavaş olacak umarım

Isim
    ALPER AYDIN
    Motosiklet
    NC 750 XA
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Kerci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nc750x'e bu kombinasyon güzel olur. 52 lt biraz büyük kalabilir arkada. şekil olarak belki alışılır ancak aerodinamiği olumsuz etkileyebilir. ben de 52'nin yanlarına birer 33 istiyorum, yavaş yavaş olacak umarım
    inşallah abi. zamanla hepsi olur herkes için umarım.. senin 52lt'ye 2 kask net sığıyordur. 46lt için acaba durum nasıldır? 2 kask sığar mı yoksa tek mi?
    yanlardaki 33lt'lik çantalara tek kask girer mi acaba. boyutları nedeniyle kask için uygun değilmidir acaba?

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Halil AKGUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    disk kilidi ile kotu tecrubem oldu. sonrasinda abs isigi hic sonmedi. nedenini esengulle arastirdigimizda bana delikli sacin degismesi gerektigini soylediler cunku sokuldugunde duz zemine tam oturmuyordu hafif yamukluklar vardi ve 20 gun bekleyerek 250TL (gecen seneki fiyattir) abs diskini degistirttim fakat ABS isigi yine sonmedi. sonra fark ettilerki abs diski ile on fren uzerindeki diski algilayan bolum arasinda olmasi gereken acikliktan daha ayrik aciklik kaliyor. bir dokumcude bunu duzeltiriz dediler ama sokerken o kisim komple kirildi yani on freni tutan gri alasimli metal ikiye ayrildi. gecici olarak onu kaynak yaptirip taktim, ABS isigida sondu. fakat o parcaninda yenisini 15 gun sonra getirttim ve 300TL civarinda bir tutar daha odedim. sokme takma iscilik haric. senin diski gorebilirsem daha kesin fikir verebilirim.
    Eğitim aldığım hocam inceledi aslında yamukluk yok gibi dedi. kaliper tam geri çekilmiyo, hafif sürtme yapıyo. ani firen yapınca fark ettim bende farkı. Sanki balata diskin bir yerine fazla sürtermiş gibi bi titresim hissettiriyo. balatada bitmek üzreydi. disk kilidinden ötürümü yoksa balata bittiği içinmi bu tepkiyi alıyorum ayırt edemediğim için sordum. Balata değiştircem bakalım.

Enduroist Katılımcı Üye yavuz değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yavuz değerli
    Motosiklet
    TRACER 900
    Marka
    Yamaha

ön fren için balata önerisi olan varmı ?

Sayfa 563 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 63463513553559560561562563564565566567573613663 ... SonuncuSonuncu