Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

ben başlık açarım açmasınada kapının tokmagı konumundayım kim dinler?(sırtımda bir yelek yok)
    Sonuçta yaş hegomanyası var türkiyede ve grup hiyerarşisi.O yüzden birşey yazmıyacam sadece dikkat edin diye iki çift laf etiim o kadar.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı matrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben başlık açarım açmasınada kapının tokmagı konumundayım kim dinler?(sırtımda bir yelek yok)
    Sonuçta yaş hegomanyası var türkiyede ve grup hiyerarşisi.O yüzden birşey yazmıyacam sadece dikkat edin diye iki çift laf etiim o kadar.
    Bende duymamış , okumamış olayım diyorum bu yazdıklarına

Yok öyle bir şey

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Geçmiş olsun ünsal.Valla düşmüş kadar oldum bu raporla.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

yahu kardeşim, bir düşme raporu bu kadar mı güzel olur! çok geçmiş olsun...
    - "eksiklik kendi özümde..."

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

Bu ne ya hep özer hidayet kardesim Ben bidaha grup falan tanimam
    Ben ybr ve honda motorunda kendiminde haddini bilirim yok yavasmisik yok bilmem ne oynamiyorum Ben aga
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı ist5934 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ne ya hep özer hidayet kardesim Ben bidaha grup falan tanimam
    Ben ybr ve honda motorunda kendiminde haddini bilirim yok yavasmisik yok bilmem ne oynamiyorum Ben aga

Ahh kıyamam ben agacığıma Ver patelerimi vereyim patelerini

Abi alınganlığa gerek yok. 6-7 motordan sonra ne olursa olsun durum böyle olur. Hem düşen benim sana ne oluyo

Kapayın artık şu gurup muhabbetini

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Kaza raporu çok güzel başladı ancak oyle gelişmedi.
    Yok grup yapalım, yok motorlar, ya da lastikler suçlu, yok efendim lider suçlu. Biraz yasımın verdigi simarikliga sığınarak, sunu yazmak istiyorum. Geçiniz bunları beyler geçiniz.

Unsalcigim önce sana gecmis olsun diyorum. Gercekten senin bu yaşadığın durumu diğer arkadaslara anlattım, ne yazık ki sen o arada benzin alıyordun. Ama raporun harika!

Şimdi arkadaslar, motor sürerken, kaç faktör etkendir?

1. Motorumuzun durumu.

Motorumuzun durumu onun sürüş için ne kadar hazır olduğu demektir. Bu, yağı suyu tamam fari yanıyor freni de tutuyor demek değildir sadece. Ünsal'ın motoru yan sehpa acıkken ayakta duramayacak kadar havaleli yüklenmiş idi. O motorun dengesini düz yolda bile korumak marifet ister.

2. Yolun durumu.

O anda sürmekte oldugumuz yol, orada olmadan tahmini sürüş seklimiz tahminlerine uygun bir yol degildi, Şevket. Evet grup olunca nedense egolar yükselir ve cogumuz biraz daha havalı surus yapmaya yoneliriz. Ancak burası hem cok hem de sert virajları olan bir yer oldugundan bunu yapacak kimse çıkmadı. Hatta sadece burada degil, hiçbir bölümde olmadı. Bu da herhalde Enduroist farkı olsa gerek.

3. Sürücünün durumu.

Şimdi geldik zurnanin zırt dediği yere. O gün sabah yola çıkarken, tüm arkadaslarıma söyledim. Beyler aksamdan kalmayız, ve az uyku uyuduk. Surus için cok kötü durumdayız, aman dikkatli olun dedim. Sonra yolda, "hatta vites değiştirmek lazımken, tembellik ediyor ve değiştirmiyorsanız bu o andaki halınızın en güzel işaretidir diye de ekledim. Surus yaparken, gözleriniz bile tembellik edip belli noktalarda 1 sn.den fazla kalıyorsa mümkünse surus yapmamak gerek. Gelin şurada yarim saat kestirelim demedim mı? Bu olay benim basıma da gelebilirdi ve ben bunun için İstanbula kadar devam etmedim. Olayın gelişi, çarşambadan belli idi.

4. Grup sürüsü nedir? Ne değildir.

Grup sürüsü demek, birkaç motorun trafiğe mani olmayacak, diğer sürücüleri zor duruma sokmayacak sekilde surus yapması demektir. Ancak burada cok önemli bir nokta var. Grup sürüsü demek, ben de bu gruba göre surus yapmalı, onlar gibi gitmeliyim demek değildir. Grup halinde giderken bile, herkesin kendisini konforlu hissettiği sekilde surus yapması ile gerçekleştirilir. Diğer anlamda chopperlarin Amerika'da çeteleri ile yaptıkları surus sekli demek değildir.

Burada yazdıklarım, ileri ve güvenli surus konusunda uygulanmakta olan egitim müfredatından alınmıştır. Bu konularda yapılmış büyük araştırmalar neticesi geliştirilmiş bir sistem gereğidir. Yüzlerce eğitimli sürücü tarafından denenmiş ve kanitlanmistir. Bence bu bilgiler ışığında birbirimizi suçlamak ya da suçlu aramak gereksizdir. Eğer bir motor bir kazaya karışıyorsa motoru süren suçludur, tezini unutmamak lazımdır.

Eğer surcu lisan ettikçe affola.
    Konu Hakki Orun tarafından (27-03-2012 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "

Bir makalede okumustum, Kac birimlik dikkatiniz kaldi.
    100 birim dikkatiniz varsa, daha motora binmeden 3 birim 5 birim harcadiniz; motoru kontrol, ust bas kontrolu. Yola ciktiniz. Bi dingil yolunuzu kesti, ona sinirlendiniz, gitti 20 birim...

Benim sabah ve aksamki suruslerim bile fark ediyor. Sabah trafiginde tam gaz 5.-6. vitesde gidebilirken, aksam donuslerde 4. vitesi gecince rahatsiz oluyorum. uzar gider...

Dokumanin orjinali de buldum
    Motosiklet Teorisi #9, Kaç Paralık Dikkatiniz Kaldı?
    http://donald.hypermart.net/Teori/9DIKKAT.htm
    Bulut,

Makale guzel bir bakis acisi ile ele almış konuyu. Benim gibi yeniler icin faydalı bir paylaşım olacağını dusunuyorum.

Paylaşımın icin teşekkürler.

9. AtagünTERZİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bulent GOKCE (16-08-2014)

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı matrix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şevket kardeşim cancağızım, sen yelek istedin de sana vermedik mi, sen topik açtın da biz sildik mi ? 15 - 17 yaşında üyelerimiz var onlarla burada fikirlerini paylaşıyor kucak açıyoruz hatta katılımcı oluyoruz fikir beyan ediyoruz. Evet grubun toplu sürüş hakkında eksikleri var biliyoruz, bunları ancak yazarak kısa, orta, uzun gezi yaparak telafi edebiliyoruz derken yeni katılımcılar oluyor makas yine açılıyor. Daha eski üyelerimizle bu tür sorunları yaşamadık, bu gezideki yeni katılımcıların sürüş karakterlerini tanımış olduk bir sonraki gezide ona göre tedbir alacağız. Hatta Cumartesi akşamı için benim programım başka bir programla çakıştı üzerimdeki tüm baskılara rağmen geri çevirdim, grubu başıboş bırakamazdım, iyi ki Hakkı abi vardı birlikte toparlamaya çalıştık, biz olmasaydık yine gidilirdi belki problem de çıkmazdı. Ancak biz onlardaki hataları gözlemledik hangi durumda ne yapılması gerektiğini anlattık, sonuçta bu da bir eğitim her kim ne kadar kızarsa kızsın kıçı seleden kalkmadığı müddetçe ve bu forumlara katıldığı müddetçe olgunlaşmak zorunda. Diğer forumlarda kaza yapan, motoru arıza yapan arkadaşını bırakıp gidenler var, çok şükür biz onlar gibi değiliz.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza raporu çok güzel başladı ancak oyle gelişmedi.
    Yok grup yapalım, yok motorlar, ya da lastikler suçlu, yok efendim lider suçlu. Biraz yasımın verdigi simarikliga sığınarak, sunu yazmak istiyorum. Geçiniz bunları beyler geçiniz.

Unsalcigim önce sana gecmis olsun diyorum. Gercekten senin bu yaşadığın durumu diğer arkadaslara anlattım, ne yazık ki sen o arada benzin alıyordun. Ama raporun harika!

Şimdi arkadaslar, motor sürerken, kaç faktör etkendir?

1. Motorumuzun durumu.

Motorumuzun durumu onun sürüş için ne kadar hazır olduğu demektir. Bu, yağı suyu tamam fari yanıyor freni de tutuyor demek değildir sadece. Ünsal'ın motoru yan sehpa acıkken ayakta duramayacak kadar havaleli yüklenmiş idi. O motorun dengesini düz yolda bile korumak marifet ister.

2. Yolun durumu.

O anda sürmekte oldugumuz yol, orada olmadan tahmini sürüş seklimiz tahminlerine uygun bir yol degildi, Şevket. Evet grup olunca nedense egolar yükselir ve cogumuz biraz daha havalı surus yapmaya yoneliriz. Ancak burası hem cok hem de sert virajları olan bir yer oldugundan bunu yapacak kimse çıkmadı. Hatta sadece burada degil, hiçbir bölümde olmadı. Bu da herhalde Enduroist farkı olsa gerek.

3. Sürücünün durumu.

Şimdi geldik zurnanin zırt dediği yere. O gün sabah yola çıkarken, tüm arkadaslarıma söyledim. Beyler aksamdan kalmayız, ve az uyku uyuduk. Surus için cok kötü durumdayız, aman dikkatli olun dedim. Sonra yolda, "hatta vites değiştirmek lazımken, tembellik ediyor ve değiştirmiyorsanız bu o andaki halınızın en güzel işaretidir diye de ekledim. Surus yaparken, gözleriniz bile tembellik edip belli noktalarda 1 sn.den fazla kalıyorsa mümkünse surus yapmamak gerek. Gelin şurada yarim saat kestirelim demedim mı? Bu olay benim basıma da gelebilirdi ve ben bunun için İstanbula kadar devam etmedim. Olayın gelişi, çarşambadan belli idi.

4. Grup sürüsü nedir? Ne değildir.

Grup sürüsü demek, birkaç motorun trafiğe mani olmayacak, diğer sürücüleri zor duruma sokmayacak sekilde surus yapması demektir. Ancak burada cok önemli bir nokta var. Grup sürüsü demek, ben de bu gruba göre surus yapmalı, onlar gibi gitmeliyim demek değildir. Grup halinde giderken bile, herkesin kendisini konforlu hissettiği sekilde surus yapması ile gerçekleştirilir. Diğer anlamda chopperlarin Amerika'da çeteleri ile yaptıkları surus sekli demek değildir.

Burada yazdıklarım, ileri ve güvenli surus konusunda uygulanmakta olan egitim müfredatından alınmıştır. Bu konularda yapılmış büyük araştırmalar neticesi geliştirilmiş bir sistem gereğidir. Yüzlerce eğitimli sürücü tarafından denenmiş ve kanitlanmistir. Bence bu bilgiler ışığında birbirimizi suçlamak ya da suçlu aramak gereksizdir. Eğer bir motor bir kazaya karışıyorsa motoru süren suçludur, tezini unutmamak lazımdır.

Eğer surcu lisan ettikçe affola.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu