Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de aramizda HIZ i tartisirken, bunun motorun hizindan ziyade, algilama ve karar verme hizi oldugunu konusuruz. Bunlar hizli ise motorunuz zaten hizlanacaktir.

Algilama dediginiz, okudugumuz bilgilerin toparlanmasi isidir. Karar verme de o bilgi geregi olusan sartlara uygun sistemin cevabini bulup uygulamak degil mi? Bunlari hzilandirirken, viraja da yavas girip ivmelenerek cikin derler. Ivmelenmek size motorunuzu ugrasmadan yeni pozisyona hazirlamak icin de yardimci olacaktir.

Motor uzerinde yapilabilecek en faydali is, kendimize biraz zaman tanimaktir. Gerisi gelir. Hic birimiz eskiden, bugun ki gibi kullanmiyorduk. Bilgi ve deneyimlerin birikimi ile, karar verme hizimiz artiyor ama bunun icin biraz zaman lazim.

Biz sistemle tanisip egitim aldigiktan sonra puanlama ile belirlenen seviyemizi dentlemek icin birkac kez yol surusu yaptik hocalarimizla ve her yeni artistan sonra kendimizi hazir hissediyorduk. Sonra baktik ki is oyle degil ve hala ogrenmeye devam ettigimizi anladik birgun. Bu ilk egitimden 2 yil sonra oldu ki, ben yilda yaklasik 50.000 Km yol yaparim, motorumla. Bu sure herkes icin gecerli olmayabilir ve herkesin suresinin farkli oldugunu dusunuyorum. Biz biraz gec ogrenenlerdeniz galiba.

"Biz" topluluğunu içine beni de alır mısın Hakkı Abi. Lkin acelemiz yok değil mi? HAtta bu işin keyfi burada, yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara olmasın da
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Değerli Arkadaşlar,

Planlama-Konumlanma ilişkisini incelemek için aşağıdaki videoyu izlemenizi rica ediyorum. Video da, eğitim sırasında, eğitmenin kamerasından çekilmiş görüntülerden, 50 sn. lik bir bölüm yer alıyor.

Pek çok başka hata bulunabilir ama buradaki konumuz gereği planlama ve konumlanma ile ilgili yanlışları konuşalım istiyorum.

Yapılan hataları dört ayrı başlıkta inceleyelim.

1. İlk sollama da yapılan hatalar (Koyu renk araç sollanırken),
    2. İkinci sollamaya yaklaşırken yapılan hatalar,
    3. Son çöp kamyonu sollanırken yapılan hatalar
    4. Gözlem alan sürücünün genel olarak yaptığı hata. (Bütün hataları yapmasına neden olan eksiklik, yetersizlik)

Not : Kamera takılı olan eğitmenimizin yol üzerindeki konumu, eğitim formatı gereği, normal sürüşten farklılık göstermektedir. Dikkatinizi öğrenciye veriniz.

Elbetteki kaynak bildireceğim ama sonra

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Hadi millet. Niye ses soluk yok.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ben izledim öğrenci kendisine verilen dersleri uygulayacağım diye hataya düşüyor. İlk araç sollandıktan sonra sola dönen virajın içini görmek için fren yapıp sağa açıldı kurgulamayı yapıp sağdan sol şeride girdi. Oysa önü açık görüş mesafesi netti o kadar sağa açılmadan devam edebilirdi, ayrıca frenleme yapınca arkadaki motoru da bloke etti. İlk aracı solladıktan sonra bir yaya geçidi ve karşıya geçmeye hazırlanan yayayı görmezden geldi yaya yola atlayabilirdi. Çöp komyonunu sollarken sol şerit bant ile emniyete alınmışken sollamaya devam etti kendini kurtardı ama arkadaki sollayamadı sanıyorum o arada film bitti keşke biraz daha kamyonu geçinceye kadar sürseydi.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (08-03-2013 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

5. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah BATIK (08-03-2013),Ersan ÖZYURT (07-03-2013)

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi millet. Niye ses soluk yok.
    Rospa olduğumda soracağım bunları sana tek tek🎓🎓🎥
    Don't Worry,Be Happy.

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben izledim öğrenci kendisine verilen dersleri uygulayacağım diye hataya düşüyor. İlk araç sollandıktan sonra sola dönen virajın içini görmek için fren yapıp sağa açıldı kurgulamayı yapıp sağdan sol şeride girdi. Oysa önü açık görüş mesafesi netti o kadar sağa açılmadan devam edebilirdi, ayrıca frenleme yapınca arkadaki motoru da bloke etti. İlk aracı solladıktan sonra bir yaya geçidi ve karşıya geçmeye hazırlanan yayayı görmezden geldi yayya yola atlayabilirdi. Çöp komyonunu sollarken sol şerit bant ile emniyete alınmışken sollamaya devam etti kendini kurtardı ama arkadaki sollayamadı sanıyorum o arada film bitti keşke biraz daha kamyonu geçinceye kadar sürseydi.

Sağol Yusuf Abi.

Kesinlikle doğru gözlemler. Bahsettiğin yaya nerede ben göremedim ama. Videoyu da kasten orada kestim Gözlem yapanın sürüşünü düşünmeleylim diye.

Genel olarak, sürücünün yaptığı hata okuduklarını henüz hazmedememiş olmak. Başka kritik hatalarda var. Aramaya devam. Sonunda uzun bir değerlendirme yaparız.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı speedy2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rospa olduğumda soracağım bunları sana tek tek🎓🎓🎥

Şefim, niye o zamanı bekliyorsun ki? Sor şimdiden

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısın. Fikir tartışmaları kafa karışıklığına dönüşmeden toplamak lazım. Daha önceleri buna dikkat ettim. Yapmadım mı yoksa? Takip mesafesi konusunda da yapmadım mı yoksa? BU konu içinde yapacağız elbet ama başka katılımları beklyelim biraz. Olmadı, sırf senin için yaparız Şefim, ne demek?

Faydalı olabildiysek ne mutlu.
    Ersan ve Can Merhaba ;

Faydali dan ote oldukca faydali olmaya basladi sizlerden gelen bilgi akislari.
    Bugun isten erken ciktim, motora atlayip Sile Riva yapip dondum, son iki haftadir konusulan konulari dikkate alarak kendi kendimi test etmeye calistim. Giderken alisagelmis kullanim stilimi gozlemledim, donuste ise uzerinde konusulan konulari dikkate alarak surus yaptim.
    Donuste daha konforlu motor kullandigimi ve kendimi daha cok guvende hissettigimi fark ettim.
    Emeklerinize saglik.
    /Yavuz

10. Yavuz GENCOGLU güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (07-03-2013),Ersan ÖZYURT (07-03-2013)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı KLE650 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan ve Can Merhaba ;

Faydali dan ote oldukca faydali olmaya basladi sizlerden gelen bilgi akislari.
    Bugun isten erken ciktim, motora atlayip Sile Riva yapip dondum, son iki haftadir konusulan konulari dikkate alarak kendi kendimi test etmeye calistim. Giderken alisagelmis kullanim stilimi gozlemledim, donuste ise uzerinde konusulan konulari dikkate alarak surus yaptim.
    Donuste daha konforlu motor kullandigimi ve kendimi daha cok guvende hissettigimi fark ettim.
    Emeklerinize saglik.
    /Yavuz
    Sagol Sefim. Faydali olabiliyorsak ne mutlu. Lakin sikayetciyim katilimdan. Bu kadar az kisi okumuyor olsa gerek. Hadi arkadaslar yahu. Yazalim cizelim ufkumuz genislesin.

Ondeki surucu bendim desem biraz daha aska gelir misiniz acaba? Hani elestirmek daha tatli gelebilir belki. Hey gidi gunler, gozlemi yapan Hocam, surus brifinfin de tek ayak ustunde durma cezasi verdi bana 15 dk Hadi Fevzi 0 sen basla

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

12. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (08-03-2013)

Enduroist Üye Onur Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Yılmaz
    Motosiklet
    F650GS TWIN
    Marka
    Bmw

Sürücüde kararsızlık var gibi. Ben olsam hiç hız kesmeden 2 aracı da sollardım. 2. araçtan önceki fren ve sağ şeride geçmeyi çözemedim. Önüne bişey çıktı sandım.
    Kamyonu sollarken de daha erken hız arttırmak lazım ya da sollamamak lazım diye düşünüyorum.

Acaba sorunun doğru cevabı nedir, kaç doğru kaç netimiz var

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu