Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 258 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 158208248254255256257258259260261262268308 ... SonuncuSonuncu
2,571 den 2,580´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Tayfun YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tayfun YILMAZ
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Burak YAVUZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MODİFİYE BİTTİ !!!

Bide youtube kapanır falan filan ...buda daily motion linki:
    http://www.dailymotion.com/video/x1z...r-acerbis_auto

İlk izlenimler :

Motor tamamen değişmiş arkadaşlar...sanki başka bir motor satın aldım. Düşük devirlerde çok serileşti.Otobanda 120-130 devam ediyordu, lastikler tırtıklı olduğundan daha fazla zorlamadım. Bana tamamen motorun bir eksiği varmışta o giderilmiş gibi geldi, verdiğim paraya tamamen değdiğini düşünüyorum. Daha 50 km yol yaptığımdan pek yakıt tüketimi ile ilgili konuşamam, ama daha önce bu modifikasyonu yapmış olan arkadaşım tüketimin %35-40 arttığını söyledi haberiniz olsun. Egsozun o aparatı malesef benim pantalonu yakmış, o pek hoş olmadı, ona bi çözüm bulucaz beyler yardımlarınızı bekliyorum.

Ses tahminimden fazla çıkıyor, videoda pek belli olmuyor ama mahalleye girince herkes anlıyor sizin geldiğinizi onu söyliyim, eve gelince eşim ilk defa motorla otoparka girdiğini duydum dedi ama yolda polis falan çevirmedi hemde dibinden geçtim kaçtane polisin...trafikte bu sesin güzel bir yanı varmış ilk kez trafikte farkedilir oldum

Vites kolu olmadı arkadaşlar ,uymadı onu takamadık.

EJK fuel injection controller ın ayarlanması için birde video çektim, alıp kullanmak istiyorum diyenlere türkçe kaynak olur. referans aldığım yerleride belirttim.

youtube giderse buda dailymotion videosu:
    http://www.dailymotion.com/video/x1z...si-turkce_auto

Hadi kalın sağlıcakla....dikkatli sürün kask takın ....keyif alın !

Selamlar.. Seleyi nerede kaplattınız? Bir de içerisine ayrı bir dolgu malzemesi konuldu mu? Malum sele biraz rahatsız..

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Yanlar 2 cm, sonrasında da tamamı 2 cm daha süngerle kaplandı. 30 tl verildi.

Konu FatihMüjde tarafından (17-06-2014 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Tayfun YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tayfun YILMAZ
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı FatihMüjde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlar 2 cm, sonrasında da tamamı 2 cm daha süngerle kaplandı. 30 tl verildi.

Nerede yaptırdığınızı da söyleseydiniz

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Şanlıurfa

Enduroist Üye magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FIRAT ERDEM
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

şu sele işine bi çözüm bulmam lazım arkadaşlar, 100 km den sonra belim öldürüyor beni 2-3 gün acısını çekiyorum, selenin orjinalliğini de bozmak istemiyorum yok mu buna bir çözüm?

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bence şöyle yapılabilir orjinali mutlaka kalsın diyenlere.
    Sele döşemesi kaldırılır, yanlardan 3 er Cm ek kumaş deri yapılır. Yanlardan 4 üstten 2 Cm sünger takviye yapılır. Eski döşeme tekrar kaplanır.

Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Tayfun YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.. Seleyi nerede kaplattınız? Bir de içerisine ayrı bir dolgu malzemesi konuldu mu? Malum sele biraz rahatsız..
    Tayfun ben seleyi pendik sanayide yatırdım. pendik sanayiye giriyosun dümdüz gidiyorsun, sanayinin dibinde, minibüsçülerin araçlarını çektiği tamirat tadilat yaptırdığı biyer var, sorsanda olur ama gitsende hemen bulursun, orda önünde birkaç eski püskü motorun olduğu bir yer var, orda sor koltuk kaplatıcam diye, koltukçu şenol var, bu arkadaş eli çabuk bi arkadaş, gözümün önünde minibus koltuklarını nasıl bir hızla kapladığını gördüm, dediği saatte de işi bitiriyor, bitti abi gel al diye arıyor. Yanlış hatırlamıyorsam orda sünger falan da kesip koyuyordu minibüs koltuklarına....ben motoruma ihtiyaç duymadığımdan sünger falan koydurmadım,ilk kez motor kapladı bana , dikişler hizzalama falan baya güzel oldu, telefondan 250R koltuk resmini bir kere gösterdim tamam yaparım ben dedi yaptı. Yani becerikli bi arkadaş bence sünger işini ona denetebilirsin. Telefonu var : Koltukçu Şenol 0536 851 99 41

2. Alternatif, maslakta sırf motosiklet koltukları kaplayan biri varmış, türe boyuta malzemeye göre fiyat değişiyormuş ve sıra varmış hep , yani seleyi verince 1 hafta falan bekliyormuşsunuz, kimdir nedir bilmiyorum ama insanlar GOLDWINGlerini falan ona götürdüğüne göre iyi iş yapıyor olmalı.

3. Alternatif Enduro market yardımcı oluyor, olay şöyle, seleyi enduro markete yolluyor yada götürüp bırakıyorsunuz, onlar bu maslakta kaplamacımız var ona yolluyoruz diyorlar, kaplanıp gelince arıyolar sizi gidip alıyorsunuz.(2. alternatifdeki aynı yer olabilir ,bilmiyorum) Bana kaplattıkları seleleri gösterdiler, siyah plastikimsi su tutmaz su geçirmez, kaydırmaz, siyah bir malzemeyle kaplamışlardı , arazi için yapmışlar uzun lafın kısası, aklımda 50 TL falan gibi bişey kaldı ama çokta emin değilim,fiyat konusunda, öte yandan sünger doldururlar mı yada farklı renkler seçebiliyormusunuz bilemiyorum. EnduroMarkette Latif bey aranabilir sorulabilir: Tel 05544242335

4. Alternatif: pek alternatif değil bu direk değişim ama Honda bayiden değişim sağlanabilir, Honda bayi sadece sele malzemesini satmıyor,direk seleyi satıyor. Haliyle sorduğumda fiyat 280-320TL gibi bişeydi, kendileride bu parayı verme götür sanayide kaplat dediler.

5. Alternatif Ebay,Amazon vs......

8. Burak YAVUZER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (18-06-2014)

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Burak çok sağol verdiğin bilgiler için. Baya zaman ayırıp yazmışsın. Direksiyon işi şimdilik aynı kalacak gibi ama yükseltme işini kesin yapacağım. Yalnız bu yakıt sarfiyatı ile ilgili bir sorum var. Bu ejk kiti arazi dışında kapatabilme ( yanlışsam lütfen düzelt pek bilemdiğim bir konu) ve böylece yakıt tasarrufu sağlama şansı var mıdır.?

Kısacası arazide süper anladığım kadarı ile egzos almasak bile baya bi fark yaratıcaktır. Yalnzı arazi dışında kullanımlarda bu özelliği kapatıp motorun eskisi gibi az yakmasını sağlayızp arazide aktif etme durmu var mdıır? Öyle ise bir şekidle bu sene yurt dışına çıkış yapacağım oradan alırım gibi geliyor. Dedim ya çok bildiğim konular değil saçma sapan bir soruda sormuş oalbilirim

Yalnız bu dişli olayları kesinlikle lazıma razi için özellikle yokuşlarda baya rahatlatmıştır seni. Yakın olsaydık inan hemen atlar gelir bir tur atabilirmiyim diye kafanın etini yerdim

Sevgiler

Alphan bugün arazide de test etme şansım oldu. Yakıt değerlerinide ölçtüm. Eskiden hani yakıt göstergesindeki dikdörtgen ibreler var ya, onlardan 1 tanesiyle 50km gidiyordum, şimdi 37 km de 1 ibre yok oluyor.Yüzdeye vuracak olursak, %26 yakıt tüketimi arttı diyebilirim. EJK kit yani Electronic Jet Kit, bir yakıt enjeksiyon bilgisayarı, ayarlanabilir olmasına rağmen ben fabrika ayarlarıyla kullanıyorum, kullanan CRF sahipleri bu ayarlarla(videoda anlattığım) iyi sonuçlar aldıklarını söylüyorlar, bende hemfikirim...sistem daha çok yakıt yolluyor motor daha kuvvetleniyor (hava girişininde biraz değişmesi lazım, kısa sürede yapıp buraya videoyu ekliycem). Sonuç daha fazla yakıt ,daha fazla hava , bunun feedbacki olarak bide performans egsozu takarsanız, alet çok iyi gidiyor......yaptığım dişli değişimi tamamen arazi için, süper moto yada topspeedciler için bu dişliler olmaz onu baştan diyim. Çünkü bugün kullanırken 110,120 giderken (dönüş yolunda asfaltta) ayağım bir üst vitesi arıyor ama yok ! 6. vitesteyim zaten !

Gelelim gidona ve gidon yükselticiye......Acayip iyi ve acayip işe yarıyor ! Bikere aynalar yükselince sağ sol görüşünüz çok güzel oluyor, meğer önceden hiçbirsey görmüyormuşun diyorsunuz. Yüksekliği arazide ayakta kesinlikle daha rahat bir kullanım sağlıyor, 2+2=4 bu kadar basit.
    Bugün uzun bir yokuşu çıkarken ıslak toprak ve kayaların azizliğine uğradım, sola doğru düştüm motor gidonun üstüne ters düştü, her nekadar otlak bir yer olsada gidonun soluna motor yıkıldı...sonuç: hiçbirşey olmadı ! gidon DAŞŞŞŞŞ gibi,kendi gidonu olsa kesin o yokuşta oda bizde yamulmuştuk, alma imkanınız varsa tereddüt etmeyin.
    Bütün bu parçalar bize Amerikadan gelen bir arkadaşımız aracılığıyla bir valizde geldi, demek istediğim egsoz bile valize sığıyor aklınızda olsun! EJK yi mutlaka edinin, alet bir cep telefonu boyutunda, gelen biri valizine atıversin hiçbirşey olmaz. FMF Q4 lerle sisteminizi tamamlayamasanız bile bu EFK Performansınızı hissedilir ölçüde arttıracak.RickRAMSEY in blogunda yazdığına göre bu EJK kit ve Hava filtresinin genişletilmesi fabrika çıkışı egsozunuzla motorunuzu bir yamaha WR250 yapacak diyor....

Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı Alphan Özel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak çok sağol verdiğin bilgiler için. Baya zaman ayırıp yazmışsın. Direksiyon işi şimdilik aynı kalacak gibi ama yükseltme işini kesin yapacağım. Yalnız bu yakıt sarfiyatı ile ilgili bir sorum var. Bu ejk kiti arazi dışında kapatabilme ( yanlışsam lütfen düzelt pek bilemdiğim bir konu) ve böylece yakıt tasarrufu sağlama şansı var mıdır.?

Kısacası arazide süper anladığım kadarı ile egzos almasak bile baya bi fark yaratacaktır. Yalnız arazi dışında kullanımlarda bu özelliği kapatıp motorun eskisi gibi az yakmasını sağlayızp arazide aktif etme durumu var mdır? Öyle ise bir şekilde bu sene yurt dışına çıkış yapacağım oradan alırım gibi geliyor. Dedim ya çok bildiğim konular değil saçma sapan bir soruda sormuş olabilirim
    Yalnız bu dişli olayları kesinlikle lazıma razi için özellikle yokuşlarda baya rahatlatmıştır seni. Yakın olsaydık inan hemen atlar gelir bir tur atabilirmiyim diye kafanın etini yerdim

Sevgiler
    Ne demek abicim istediğini sor,hatta bu bence çok güzel bir soru, bende inan çok anlamıyorum, ama anlayan kişiler ve bu modifikasyonları yapmış kişileri tanıyorum bide yabancı forumları okuyorum. Malesef bu EJK kit in bi on-off tuşu yok,yani hep on,ama mutlaka daha az güç üreten haliyle daha az yakıt yakan bir ayarı vardır.En kötü ihtimal bunu üretici firmaya bir mail atarak öğrenebiliriz, uzun yol için CRF250L de hangi setupları yapmak gerekir diye. Ben birazdan bu sorunu üretici firmaya mailla ileticem bakalım ne cevap verecekler?

Enduroist Üye Alphan Özel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alphan Özel
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Eğer Öyle bir ayar var ve kolay yapılan bir durum ise bence süper olur yeni bilgielri sabırsızlıkla bekliyorum

Ne demek abicim istediğini sor,hatta bu bence çok güzel bir soru, bende inan çok anlamıyorum, ama anlayan kişiler ve bu modifikasyonları yapmış kişileri tanıyorum bide yabancı forumları okuyorum. Malesef bu EJK kit in bi on-off tuşu yok,yani hep on,ama mutlaka daha az güç üreten haliyle daha az yakıt yakan bir ayarı vardır.En kötü ihtimal bunu üretici firmaya bir mail atarak öğrenebiliriz, uzun yol için CRF250L de hangi setupları yapmak gerekir diye. Ben birazdan bu sorunu üretici firmaya mailla ileticem bakalım ne cevap verecekler?

Sayfa 258 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 158208248254255256257258259260261262268308 ... SonuncuSonuncu