Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 21 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 111718192021222324253171 ... SonuncuSonuncu
201 den 210´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Katılımcı Üye Oytun Uskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Halil hoş geldin,

zaten facebookta resimlerinden takip ediyordum kazasız belasız dönmene sevindim.
    Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yola çıkmadan önce eski harley davidson çalışanı arkadaşım Harry ile konuşmuştuk. Bu gezi sonrasında motorunu ya çok seveceksin ya da nefret edeceksin demişti. Haklıydı da. Ben çok sevdim, çok memnun kaldım.
    Bu inanılmaz doğru bir tespit olmuş gerçekten bende böyle düşünüyorum bu modeller gerçekten hiç üzmüyor sürücüsünü hep daha fazla yol istiyor basit tamir işleri ile yürümeye devam ediyor.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Halil hoş geldin fotoları ve anlatımını bekliyorum..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye Furkan Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

İran'dan döndüm. Detaylı bir gezi yazısını Serdar Hocam yazar yakın zamanda. Ben motorla ilgili yorum yapayım.

Yaklaşık 4 bin km yol yaptık, motorla ilgili tek yaşadığım sıkıntı arkadaki seyyar çamurluğun vidaları titreşimden düştü. Yanımda cırt kelepçe vardı, yolda onları taktım. Akşamda yedek civata kurumdan fiber somun ve civata takıp sorunu çözdüm. Zinciri germeye bile gerek olmadı, 4-5 kez yağladım. 1 kere debriyaj ayarı yaptım. Su ve yağ eksiltmesi olmadı. Suptex keçeler şimdilik sorunsuz.

Yola çıkmadan önce eski harley davidson çalışanı arkadaşım Harry ile konuşmuştuk. Bu gezi sonrasında motorunu ya çok seveceksin ya da nefret edeceksin demişti. Haklıydı da. Ben çok sevdim, çok memnun kaldım.

Her türlü yol ve iklimden geçtik. Hiçbirinde iki kez düşündürmedi beni. Bu nedenle motorumu ödüllendirmeye karar verdim yan çanta alacağım : )) Belki birde jel sele yaptırabilirim. Zira 200 km durmayınca kıçta ağrı başlıyor.
    30-40 dk 140-160 bandında sürdüğümde oldu bir kaç kez. Hiçbir şekilde beni üzmedi.

Yakıt tüketimim normal sürüşlerde (80-110km/h) 3,5 - 3,7 lt arasında oldu. Tabi uzun düzlük ve eğim olmayan rotalarda. Ortalama da 3,9 civarı. Tempolu sürüşlerde 4,2 leri gördüm.
    Benzin 1000 tümen olduğundan bunların pek önemi olmadı tabiki : )) (1 tl = 1500- 1600 tümen )
    Halil hoşgeldin, sorunsuz bir gezi olmasına sevindim.

Ben de 10 gün önce 1000km'lik bir gezi yaptım İstanbul - Çanakkale - Bozcaada - Assos -İstanbul şeklinde. Gerçekten çok keyifliydi,denize girmek için toprak ve kumlu yoldan da gittik, Assos'ta deli gibi aranvut taş kaldırımdan da, stabilize yoldan da gittik otobanda da maaşallah hiç üzmedi.

2 kişi 3 çanta ile 4.0lt/100km gördük biz de bu da çok önemli bir avantaj bence.

Neyse gezi raporunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

4. Furkan Çelebi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oytun Uskan (12-05-2014)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Furkan Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil hoşgeldin, sorunsuz bir gezi olmasına sevindim.

Ben de 10 gün önce 1000km'lik bir gezi yaptım İstanbul - Çanakkale - Bozcaada - Assos -İstanbul şeklinde. Gerçekten çok keyifliydi,denize girmek için toprak ve kumlu yoldan da gittik, Assos'ta deli gibi aranvut taş kaldırımdan da, stabilize yoldan da gittik otobanda da maaşallah hiç üzmedi.

2 kişi 3 çanta ile 4.0lt/100km gördük biz de bu da çok önemli bir avantaj bence.

Neyse gezi raporunu sabırsızlıkla bekliyoruz.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

6. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Furkan Çelebi (12-05-2014)

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Şu sticker setini bulabilir miyiz acaba ? Motora güzel bir hava katar yapabilirsem : ))

Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Halil selam,
    Almak yerine yaptırmak mantıklı olabilir.
    Almany Sticker
    Bu adamlarla iletişime geç istersen resim yollarsan onuda yapabiliyorlar sticker olarak fiyat da iyi..ben yaptırmıştım..

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil selam,
    Almak yerine yaptırmak mantıklı olabilir.
    Almany Sticker
    Bu adamlarla iletişime geç istersen resim yollarsan onuda yapabiliyorlar sticker olarak fiyat da iyi..ben yaptırmıştım..
    Mesaj gönderdim şimdi, Uygun bir fiyat verirlerse yaptırabilirim. Bu arada facebooktan bilgileri gönderdim : )

Bu zincirüstü muhafazada az önce çok ufak bir çatlak başlangıcı fark ettim. Sanırım bu şekilde giderse kırılacak.
    Kesin çözüm olarak söküp içten komple sac koyup onuda çelik macunla yapıştıracağım. Buda fayda etmezse ne yapacağım bilmiyorum.

Isim
    Oytun USKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Facebooktan yolladığın bilgileri aldım ;) bende cevap bekliyorum haber vereceğim..

Aynı durum bende de var.silikon ve japon yapıştırıcı ile idare etmeye çalışıyorum ama her defasında aynı yerden çatlıyor aslında en güzeli zincir korumaya geçmek..

Enduroist Katılımcı Üye Furkan Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Furkan Çelebi
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Mesaj gönderdim şimdi, Uygun bir fiyat verirlerse yaptırabilirim. Bu arada facebooktan bilgileri gönderdim : )

Bu zincirüstü muhafazada az önce çok ufak bir çatlak başlangıcı fark ettim. Sanırım bu şekilde giderse kırılacak.
    Kesin çözüm olarak söküp içten komple sac koyup onuda çelik macunla yapıştıracağım. Buda fayda etmezse ne yapacağım bilmiyorum.
    Hazırlara baktım da gereksiz pahalı geçenlerde sahibinden de görmüştüm bir ilan 650GS için sticker seti 20TL idi bu sitede 50TL yazıyor.

Belki o arkadaşla görüşüp topluca bir şeyler yaptırabiliriz.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Oytun Uskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebooktan yolladığın bilgileri aldım ;) bende cevap bekliyorum haber vereceğim..

Aynı durum bende de var.silikon ve japon yapıştırıcı ile idare etmeye çalışıyorum ama her defasında aynı yerden çatlıyor aslında en güzeli zincir korumaya geçmek..
    Benim çatlak olan yeri söküp baktım sac koyulacak vaziyette değildi. Silikon sıcak ise işe yarayaiblir belki ama japon titreşimli bölgelerde verimli olmaz.
    Tavsiyem tamponcuda plastik kaynak ya da benim yaptığım gibi çelik macun kullanmanız.

Bu çelik macun dediğim malzemeye plastik çelik ya da çift karışımlı yapıştırıcıda diyorlar. Gerçekten çok mukavemetli ve işe yarayan bir malzeme. Ben her zaman çantamda bulundururum.

404,iran malı yada sunfix marka olanları var.

Sayfa 21 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 111718192021222324253171 ... SonuncuSonuncu