Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart SHOEI GT-AIR izlenim

Arkadaşlar,

SHOEI GT-AIR diye yeni model çıkardı. Gidip aldım...

Benim eksi kaskım SHOEI XR 1000. Çok seviyordum. Bir ara açılabilir kask (flip-up) özenip BMW SYtem 6 Aldım. Kafa şeklime uymadı 300 km'de sattım. Hakkında yorum yapamam.

Eski kaskım çok hafif ve rahattı. Üstelik pin-lock sayesinde her havada sıfır buğu.

Yeni kask eskisiyle aynı beden (L) ancak biraz daha sıkıyor. Yenisi de çok hafif. Ve yenisi de sıfır buğu (pin-lock sağolsun).

Ama kalan her şey çok farklı.
    - Acayip sessiz,
    - Güneş vizörü var. İstediğniz kademede duruyor güneş vizörü.
    - Acayip kolay ve eldivenle kontrol edilebilen havalandırma kanalları var. Üç tane... Pin-lock olmadan bile vizörü çok ince açarak buğuyu engellemek imkanı var.
    - Görüş açısı çok geniş. Gözlerinizi sağa sola çevirdiğinizde hiç kör nokta yok. Neredeyse 300 küsur derece sanırım.
    - Pin-lock kenarları vizör kenarlarına bitişik, görüşünüzü kesmiyor. Tabii ki sıfır buğu...
    - Çene kilt mekanizması eldivenle bile takılabilecek şekilde ve bence en az çift D halka kadar güvenli. Allah korusun kaza sırasında da acil yardım ekiplerinin kolayca açabileceği şekilde düşünülmüş.
    - Çok sessiz olduğunu söylemiş miydim?
    - Bir de Çok hafif olduğunu

Fakat Özen motor amcamlar sadece siyah ve beyaz getirmişler. Çok istediğim halde sitesinde gördüğüm civciv sarısını alamadım

Kask almayı düşünen arkadaşların bunu da bir seçenek olarak değerlendirebileceklerini düşünüyorum.

Keyifli sürüşler,

Osman

2. Osman Sevil güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (02-04-2013),OB (03-04-2013),orhan duman (09-04-2013),Osman Somuncu (02-04-2013)