Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Öncel Uğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Öncel Uğuz
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı brnx2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam;
    Nereden kaça bulduğunuz bilgisini verirseniz sevinirim.
    Bende bakmak istiyorum..
    hasanpaşa mototal outlette buldum 1050 tl . sarı-kırmızı siyah-beyaz var

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı Osman Sevil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

SHOEI GT-AIR diye yeni model çıkardı. Gidip aldım...

Benim eksi kaskım SHOEI XR 1000. Çok seviyordum. Bir ara açılabilir kask (flip-up) özenip BMW SYtem 6 Aldım. Kafa şeklime uymadı 300 km'de sattım. Hakkında yorum yapamam.

Eski kaskım çok hafif ve rahattı. Üstelik pin-lock sayesinde her havada sıfır buğu.

Yeni kask eskisiyle aynı beden (L) ancak biraz daha sıkıyor. Yenisi de çok hafif. Ve yenisi de sıfır buğu (pin-lock sağolsun).

Ama kalan her şey çok farklı.
    - Acayip sessiz,
    - Güneş vizörü var. İstediğniz kademede duruyor güneş vizörü.
    - Acayip kolay ve eldivenle kontrol edilebilen havalandırma kanalları var. Üç tane... Pin-lock olmadan bile vizörü çok ince açarak buğuyu engellemek imkanı var.
    - Görüş açısı çok geniş. Gözlerinizi sağa sola çevirdiğinizde hiç kör nokta yok. Neredeyse 300 küsur derece sanırım.
    - Pin-lock kenarları vizör kenarlarına bitişik, görüşünüzü kesmiyor. Tabii ki sıfır buğu...
    - Çene kilt mekanizması eldivenle bile takılabilecek şekilde ve bence en az çift D halka kadar güvenli. Allah korusun kaza sırasında da acil yardım ekiplerinin kolayca açabileceği şekilde düşünülmüş.
    - Çok sessiz olduğunu söylemiş miydim?
    - Bir de Çok hafif olduğunu

Fakat Özen motor amcamlar sadece siyah ve beyaz getirmişler. Çok istediğim halde sitesinde gördüğüm civciv sarısını alamadım

Kask almayı düşünen arkadaşların bunu da bir seçenek olarak değerlendirebileceklerini düşünüyorum.

Keyifli sürüşler,

Osman

Eski bir konu ama, memnunmusunuz hala kaskınızdan ? Kışın buğu yapma olayı nasıl? Pinlock ile kullanıyormusunuz ?

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ozgurcakici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir konu ama, memnunmusunuz hala kaskınızdan ? Kışın buğu yapma olayı nasıl? Pinlock ile kullanıyormusunuz ?
    Ben uzun zamandır kullanıyorum, sanıyorum üç yıla yaklaştı, çok memnunum. İlk başlarda buğu olayı çok olmuyordu, son bir kaç haftadır özellikle yağışlı ve soğuk havada sıkıntı yaşattı. O da tamamen kaplamıyor, pinlockun kenarlara doğru olan kısımlarında buğu yapıyordu. Buğu önleyici sprey sürdüm, yoğun yağmur altında bütün yol boyunca duran trafikte dahi hiç vizörü açmadım, sonuç mükemmeldi. Pinlock işe kesinlikle yarıyor, zamanla silikonları işlevini yitirmeye başlıyor ve buğu sorunu başlıyor. En net çözüm buğu spreyi, ucuz ve uygulaması kolay.

4. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (07-02-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Özgür Özsoylar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özsoylar
    Motosiklet
    R1200GS '13
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun zamandır kullanıyorum, sanıyorum üç yıla yaklaştı, çok memnunum. İlk başlarda buğu olayı çok olmuyordu, son bir kaç haftadır özellikle yağışlı ve soğuk havada sıkıntı yaşattı. O da tamamen kaplamıyor, pinlockun kenarlara doğru olan kısımlarında buğu yapıyordu. Buğu önleyici sprey sürdüm, yoğun yağmur altında bütün yol boyunca duran trafikte dahi hiç vizörü açmadım, sonuç mükemmeldi. Pinlock işe kesinlikle yarıyor, zamanla silikonları işlevini yitirmeye başlıyor ve buğu sorunu başlıyor. En net çözüm buğu spreyi, ucuz ve uygulaması kolay.
    Benim de Nolan N104 kaskımda aynı sorunun yaşamaya başladım. Vizörü değiştirdim fakat pinlock u değiştirmedim yine buğu yapıyor.
    Öğrenmek istediğim buğu önleyici spreyi nereye sıkıyorsun?
    Aşka düştüm ben de geldim

http://www.facebook.com/birikitekersevdasi

6. Özgür Özsoylar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (07-02-2016)

Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı Özgür Özsoylar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de Nolan N104 kaskımda aynı sorunun yaşamaya başladım. Vizörü değiştirdim fakat pinlock u değiştirmedim yine buğu yapıyor.
    Ben, pinlock konusunda hatim ettim Forumda yazılarım var, denk geldiysen. Sendeki sorun şu, 1 sene kullandıktan sonra pinlock visörlerinin etrafındaki silikon kenarlar yıpranıp kuruyor ve aradan hava sızdırmaya başlıyor. Kaskın ve vizörün yeniyse, yeni bir pinlock alman lazım.

PS: ben traj köpüğü denedim, işe yarıyor vallaa, sürmediğim yerler çok buğu oldu, sürdüğüm yerler çok çok az buğu yaptı

8. ozgurcakici, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Özgür Özsoylar (07-02-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben de aynı kaskı kullanıyorum. Daha dün yağmur altında 1 saat kullandım ve arkadaşıma gösterdim. Şaşırdı ve pinlock kesinlikle şartmış dedi. En iyi çözüm yeni bir pinlock. Sanırım 60 TL civarında. Ayrıca eski pinlock ların silikonlarının eskidiğine de katılıyorum. Bu sebepten varsa imkan değiştirmeli ya da söküp tıraş köpüğü ile yıkayın ve fön makinasıyla iyice ısıtıp silikonu yumuşatın ve pinlocku takın bastırın. Soğudukça öperek kendini çekecektir. Ben öyle takmıştım yaklaşık 2 ay oldu buğu yok.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı kaskı kullanıyorum. Daha dün yağmur altında 1 saat kullandım ve arkadaşıma gösterdim. Şaşırdı ve pinlock kesinlikle şartmış dedi. En iyi çözüm yeni bir pinlock. Sanırım 60 TL civarında. Ayrıca eski pinlock ların silikonlarının eskidiğine de katılıyorum. Bu sebepten varsa imkan değiştirmeli ya da söküp tıraş köpüğü ile yıkayın ve fön makinasıyla iyice ısıtıp silikonu yumuşatın ve pinlocku takın bastırın. Soğudukça öperek kendini çekecektir. Ben öyle takmıştım yaklaşık 2 ay oldu buğu yok.
    Vay arkadaş nereden geliyor bunlar senin aklına yahu....
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Buğu önleyici spreyi iç tarafa sıkıyorsun, şişenin üzerinde öyle yazıyor. Ben de iç tarafa sıkıp sonra kağıt havluyla temizledim. Etkisi çok uzun süre kalmıyor yalnız, sanıyorum en güzeli her sürüş öncesinde tazelemek ancak bununla da bu kadar kim uğraşır bilemiyorum. Pinlock üzerindeyken bunu uygulamak da ayrı bir dert oluyor haliyle. Vizörü ve Pinlock'u söküyorsun, spreyi uyguluyorsun, pinlocku takıyorsun, vizörü takıyorsun. Cuma günü sıkmıştım, bugün sabah gelirken pinlock harici kenarlar yine buğu yaptı. Pinlock buğuyu engelledi. Buğuyla mücadelede en iyi ve rahat çözüm pinlock gibi duruyor, gerisi pek anlamlı değil. Benim Pinlock halen iş görüyor, çok az bir kısımda buğu yapıyor o nedenle çok önemsemiyorum. Haftada bir buğu önleyici uygulayıp önümüzdeki kışa kadar sıkıntısız kullanırım gibi düşünüyorum. Sonrasında pinlocku muhtemelen yenileyeceğim ancak öncelikle senin şu traş köpüğü olayını denedikten sonra elbette.

Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Traş köpüğü olayı çok komik. Köpüğü, ekran kuru iken ekranın içine sıkıyorsun, sonra kağıt havlu ile kuruyana kadar siliyorsun. Bir hafta filan dayanıyor. Buğu oluyor ama çok az.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş nereden geliyor bunlar senin aklına yahu....
    Pet şişeyi normal havada ağzını açıp su içip bıraktıktan sonra soğuk havaya götürünce büzülüyor ya. Ordan aklıma geldi. Isıtınca hem yumuşar hem de soğuyunca vizörü öper siye düşündüm. 😉 Bir çoğumuzun bildiği fakan o an aklına gelmediği şeyler.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

14. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (08-02-2016)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu