Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye cihatnuroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihat Nuroğlu
    Motosiklet
    Bmw F650 97
    Marka
    Bmw

Exclamation Bmw F650 97 model karışık bir sorun yardım?

arkadaşlar herkese merhaba;

bir haftadır büyük bir sıkıntı içindeyim bir gün düz yolda giderken motorsikletim bir anda yolda sanki benzin bitmiş gibi tekleyip stop etti kenara çektim baktığımda içinde benzinde vardı çalıştırdım çalıştı fakat gaz verdiğimde 2000 devirin üzerine çıkmayıp motor susmaya çalışıyor elimi gazdan çektiğimde rolantide sayıyordu gaz verdimmi susuyordu derken evin oraya çektim bu sefer karbüratördeki benzini tahliye ettim pislik olabilir düşüncesi ile motoru tekrar çalıştırdım düzeldi gibi ama bu arada sürekli bir patlama sesi var pat çat patlıyor egsozdan ses geliyor bir kaç gün gittim geldim sıkıntı yoktu ve yine yapmaya başladı bu sefer karar verdim depoyu,benzin musluğunu söktüm balata temizleyici ile güzel temizledim karbiratörü sökmedim onun yerine benzini tahliye ettim vidaları sıkıp balat temizleyiciyi içine sıktım doldurdum ağzımla hortuma hava verip çektim güzelce temizleme yaptım tahliye ettim içindeki temizleyiciyi hepsini taktım gittim temiz benzin aldım koydum çalıştırdım ilk çalışmada cikleyi tektim 10-15 sn sonra yine egzosun oradan patlama sesleri başladı ama bir sıkıntı vardı egsoz alev topuna dönmüş turuncu renkte kızgın demir gibi olmaya başladı hemen kapattım motoru ve şuan hala sorun devam ediyor ve rolantide iken rolanti yavaş yavaş düşüyor ve kapanıyor rolantiyi ne kadar yükseltirsem yükseltim bi şekilde yavaş yavaş düşüp motor kapanıyor bu nedir ben bi türlü anlam veremedim?
    Konu cihatnuroglu tarafından (04-12-2013 Saat 02:39 ) değiştirilmiştir.