Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 75 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Alıntı Emre Dalgic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat gorus almak icin viraj birlestirme yapilmaz. Neden? Cunku riski artirmis olursun �� insan gibi kendi seridinde git.
    İnsan gibi gidilmesi konusunda hem fikir olsam da, viraj birleştirme yapılması konusun da aynı fikirde değilim. Görüş yeterince açıksa neden olmasın?
    Bu arada bu süreklilik arz eder ve alışkanlık halini alırsa, görüşün olmadığı yerde de yaparsın diye, bir hocadan kati şekilde eğitim sırasında tavsiye almış olmanız muhtemel.

Hiç bir zaman, bu hareket kesinlikle yapılmaz gibi bir düsturum olmadı, zorda kalındığında bizi hayatta tutmak için her şey yapılabilir. Ancak dediğim gibi bazı aksiyonlar, alışkanlık haline gelip bu vatandaşın düştüğü duruma sokabilir bizi.

Bu arada madem yeri geldi. Şu hız meselesinde söyleyeceğimi buraya ekleyivereyim. Bu eğitim sürüşleri neden hızlı olur? Neden kimse gaz kesmez? Yada, dediniz ki tamam lan ben oldum. Şu sınavlara bir gireyim de belgemi alayım, sosyal medyada alem sürücü görsün. Peki bu sınavlarda neden kimse adam gibi gitmez, neden sürat olmazsa olmaz gibidir? Mesela hiç şile-ağva yolunu ortalama 60 km. hız ile bitirmiş bir öğrenci var mıdır? Veya bu sınavların bir alt km. limiti var mıdır. Ben son gittiğimde Uğur hoca ve öğrencisi köprü öncesi bir virajın içinde içimizden geçti resmen. Şimdi bunun mantığı nedir? Yok pilot yetiştiriyorsanız bunun yeri burası değil. Yok güvenli sürüşse mesele bu hızlı gitme hevesi ve neredeyse zorunluluğu nedir?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Konu Ersan ÖZYURT tarafından (30-11-2015 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

2. Sadık SÖNMEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (03-12-2015),Bora Karayel (30-11-2015)