Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Arda Pakdil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Öncelikle hepimize emniyetli sürüşler dilerim.
    4200 km ye ulaştığım Africa Twin imde, yeni fark ettiğim titreşim ve değişik bir ses var. Daha once varmıydı yokmuydu bilmiyorum ama son iki üç gündür takıntı haline getirmiş durumdayım.
    Her viteste 3250 RPM den başlayıp 4000 RPM e kadar normalin dışında ekstra bir titreşim ve ses hissediyorum. Her viteste olması olayı biraz daha makul kılıyor diye düşünüyorum, sanırım tek viteste olsa daha büyük bir problem olurdu. Boyle bir problem ile karşılaşan veya yorumlayabilcek tecrübeli ağabeylerim cevap verebilirlerse çok müteşekkir olurum. iyi günler dilerim.
    Arda merhaba, hoşgeldin Enduroist'e.
    Bahsetmis olduğun AT'nin motor sesindeki yuksek devirlerdeki değişikliği ben de yaşadım hala da yasiyorum. Özellikle 3500 RPM sonrasi biraz da sıkıştırırsan hafiften bir vuruntu sesiyle motorun sesi değişiyor... Konuyu epey araştırmış hatta servise bile gitmiştim... Servisin cevabi malum "herşey normal" dendi.. Sonrasinda internette aynı şikayetten rahatsiz kimse var mi diye ararken soyle bisey bulmustum...
    http://www.africatwinforum.com/forum...s/17338?page=1

Yorumlar su sekilde.... Kaskindan gelebilir, aksesuarlarindan gelebilir, tekerlerin titresimi ile motorun titresimi rezonansa girerse belli devir araliginda sesi farklilasabilir... Hatta tekeri degistirdim sesin sekli degisti diyen var.... Bence cok kafaya takilacak bisey degil.... Acikcasi benim ses Subap ayarlari gibi geliyor, motorun sesinin harmonisini bozan hafiften bir vuruntu... Bir sonraki bakimda tekrar servisle bir konusacagim konuyu ama bu arada da hic kafama takmaya niyetim yok...

2. Enver kutlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arda Pakdil (03-10-2017)