Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye 35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık YILMAZ
    Motosiklet
    XL700VA
    Marka
    Honda

Aynı sorun bende de vardı karabiber, limon, sprey hepsini denedim pek çözüme ulaşamadım. En sonunda terziye fileli şeklinde 3 torba diktirdim herbirinin içine birer paket küp şeker şeklindeki naftalinlerden doldurdum brandayıp kapatmadan önce bir çarşafların üstüne gelicek şekilde bir adet seleye bir adet deponun üstüne bir adette çamurluğun üstüne koyuyorum ve kedi sorununu çözmüş bulunuyorum tavsiye ederim kesin çözüm
    Giremediğin hiç bir yol senin değildir...

Enduroist Katılımcı Üye Goncatheguide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ayni sorun bende de vardi. Asagidaki urunu aldim.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ey-pmu580.html
    Gayet ise yariyor. Motoru park ettiniginiz yere siksaniz bile yeterli.
    Ilk kutu bitti, su anda kullanmadigim halde binmiyorlar motora, pawlonun kedileri
    Bu ürünü kullanan başka bir arkadasım işe yaramadı dedi yaaa Ama gene de ondaki spreyi alıp denicem. İşe yararsa da vazgeçilmezim olur Tavsiye için teşekkür ederim
    Live to Ride, not to co-ride!!!

Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gonca topcase'e kedi koyuyorsunda sele'ye oturdukları zaman mı problem oluyor Nasıl endurocusun sen
    Turgut Topcase koyduğum kedi zararsız Tırmalamıyor motormu benim derdim sokak kedilerinin motorumu aşk yuvası haline getirmesi

Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim böyle bir sorunum şu anda yok ama bir arkadaşımın metodunu paylaşayım:

Selesinin üstüne bir kapı eşiğinden kırılmış mermer parçaları koyuyordu ve işe yarıyordu.

Bilirsiniz kediler konforuna en düşkün canlılardır. Sıcak ve yumuşacık sele yerine mermerin üzerinde olmayı asla tercih etmezler
    Kediler o kadar arsız ki, o mermerleri düşürüler, düşürüken de motor gene çizilir

Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Öğrendim toplu cevap yazmayı sonunda))

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bınlerce teknık soyleyebılırım ..... karabiber, sheltoks, kedı kaçıran spreyı falan filan ama bunları her gun duzenlı uygulamalısın.... ancak kesın cosum ıkı tane... ya o kedılerı sev, besle motorunun sana aıt oldugunu zaten bılıyorlar, ve sen onlar ı beslersen sadece uyurlar tırmalamazlar (ama mart ayındayız bu ayda kuralları azcık bozabılıyorlar). kesin çözüm şu ben yaptım ve rahat ettim ama sen yapamassın sanırım .... bir gün cinnet geçirtti bana mart kedıleri. motorumu umumı hela ve çiftleşme mekanı olarak kullanıyorlardı, aklıma geldı madem onlar ısıyo kendı bolgelerını belırlemek ıcın ben neden yapmayayım.... bir gece alkollu eve geldım ... ve işaretledim motorumu "bu benim , burası benim mekanım" diye .... o günden sonra ne tırmalamak ne işemek ne çizmek hiç bir şey yok sadece hava soğuk oldugunda selenın ustune cıkıp uyuyorlar... ne olursa olsun eger bır yerde bir kedi varsa hep onun istediği olur.... o yüzden takma kafana boş ver gitsin
    Bölgeni işaretlemek mantıklı Çok güldüm walla
    Bosveremiyorum yaaa, cidden benden cok motoruma bınıyorlar. Kıskanmaya bıle basladım. Zarar vermeseler sıkıntı yapmıcam : ) Ama senın teknıgı sevdım ne kadar uygulama sıkıntısı olsada

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben genelde tekme yöntemini kullanıyorum anlık olarak işe yarıyor.Süreklilik açısından sıvısal kovucular yada Emrah Beyefndinin dediği gibi karabiber işe yarayabilir..
    Tekmeleme yazık yaaaa. Teşekkür ederim tavsıyen ıcın ayrıca

Alıntı ist5934 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selenin üstüne gelecek sekilde bir koliyi ters çevir koy seleyi kapatsın daha gelmezler.
    Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibret olsun diye ikisini bağlıycan motorun arkaya sürüklüycen mahallede... şaka şaka:
    Cani
    Sonra hayvan hakları savunucuları motoru yakar

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    naftalin oneririm, cok etkili
    ben cok bunaldigimda havali tabanca da deniyorum
    Naftalin denemek lazım. Havalı tabanca var evde. Atış da yaparım ama kedilere atmamak lazım

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kışın motor brandalıyken selenin üzerine havlu örtmüştüm. Kışın serin havalarını bu yuvalarında geçirdiler. Kedi de olsa yattığı yere pislemedi hayvan. Yazın ise hiç uğraşamayacağım havluyla falan , çıksın neresini rahat buluyorsa yatsın vallahi , pislemesin yeter.

Çizik olayına gelince , hangi çizik benim eserim hangisi onların eseri karıştı artık iyice , hangisi yeni hangisi eski ben bile anlayamaz oldum iyiden iyiye çiziklerin
    Yatak döşşek hazırlarım ben onlara, yeter ki zararsız olsunlar Ben uyuzum biraz şu çizikler konusunda sanırım sıfır motor almanın yarattığı bir durum. Sabah çizik kontrolu yapıorum binmeyecek olsam bile. Belki zamanla daha da törpülenir bu huyum

Alıntı 35sdk89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de vardı karabiber, limon, sprey hepsini denedim pek çözüme ulaşamadım. En sonunda terziye fileli şeklinde 3 torba diktirdim herbirinin içine birer paket küp şeker şeklindeki naftalinlerden doldurdum brandayıp kapatmadan önce bir çarşafların üstüne gelicek şekilde bir adet seleye bir adet deponun üstüne bir adette çamurluğun üstüne koyuyorum ve kedi sorununu çözmüş bulunuyorum tavsiye ederim kesin çözüm
    Güzel çözüm denenecek Teşekkür ederim

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Kontrol listesine bi madde daha eklemek isteyenler
    - çizik kontrolu

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

sayenizde kötü bir güne gülümseyerek başladım. Motosikletiniz güvenli bir yerdeyse seleyi çıkarıp eve götürün. Motosikletin üzerini bu şekilde kapayın. rahatsız edici metal ortamını görünce (benzin, akü, yağ kokusu) pes edip bir daha gelmeyeceklerdir. değişik mamullere para vermenize gerek yok. saygılarım.

Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontrol listesine bi madde daha eklemek isteyenler
    - çizik kontrolu
    Ben de ki kontrol listesi sizinkinden oldukca uzundur eminim Motoru park ettıgımde ısaretlıyorum yerinı cızgıyle, kımıldatan var mı dıye Meraklısı çok nedense,dokunulmazlık ilan etcem yakında

Isim
    Gonca Kizilhan
    Motosiklet
    Pegaso 650 Trail
    Marka
    Aprillia

Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayenizde kötü bir güne gülümseyerek başladım. Motosikletiniz güvenli bir yerdeyse seleyi çıkarıp eve götürün. Motosikletin üzerini bu şekilde kapayın. rahatsız edici metal ortamını görünce (benzin, akü, yağ kokusu) pes edip bir daha gelmeyeceklerdir. değişik mamullere para vermenize gerek yok. saygılarım.
    o kadar abuk sabuk seyler soruyorum ki tek gülen siz diilsinizdir. Malesef motor guvende ( calınma acısından, Allah korusun!) ancak sanırım sele sökme sıkıntı olur. Teşekkür ederim tavsiye için.

Enduroist Üye osmanlicilegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Dinçer Çelik
    Motosiklet
    XT660R & YBR125
    Marka
    Yamaha

Paranızı kedi kovucu sprey vb. şeylere harcayacağınıza yavrucaklara kıtır alıp karınlarını doyurmayı deneyin derim. Şevkatinizi hisseden kedinin tek yapacağı şey selenizde mışıl mışıl uyumak olacaktır.

Pati izinide kafayı takmayın bence

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu