Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bence adamın niyeti motor satmak değil çalınan motorunu bulmak, eğer şu an elinde motor yoksa bu ilan pasif olmalı, çok insana ulaşmanın bir yolu da bu olsa gerek, üstelik motor camiasından insanlara, buna eskiler kasabalı zihniyeti derler.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye DeepBlue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nadir Salman
    Motosiklet
    Zorunlu aradan sonra
    Marka
    Bmw

Adamin motoru calinmis, cani yanmis...Amac camiadan cok daha fazla kisiye ulasmaksa, bulabilmek icin cabalamaksa, bunu basarmis. Burada yazdiklarimizda bunun ispati...
    Prensipte yanlis olsada, pratikte "Denize dusen yilana sarilir"...Umarim bulunur...

Çoksa Tork'un; Olmasın Korkun..!

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

magdur arkadaşın şu yorumuna dikkat edin.. ileride motor satacakların önemle dikkat etmesi gereken bir durum!

"arkadaşlar 27 03 2012 tarihi itibarı ile evimin garajından çalınmıştır gerekli mercilere resmi başvurular yapılmıştır bu arada tesadüfende olsa görüldüğünde mevcut bulunan telefona bilgi verebilir veya mesaj atabilirsiniz ayrıca dikkatli olunuz ki harita özelliği kullanıldığında motorunuzun adresi net olarak çıkıyor ve alıcı gibi görünüp dikkat dağıtıp daha sonra gelip motoru kaldırıyorlar "
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Üzücü bir olay geçmiş olsun diyorum inşallah bulunur..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence adamın niyeti motor satmak değil çalınan motorunu bulmak, eğer şu an elinde motor yoksa bu ilan pasif olmalı, çok insana ulaşmanın bir yolu da bu olsa gerek, üstelik motor camiasından insanlara, buna eskiler kasabalı zihniyeti derler.
    Ben tam olarak katilmiyorum. Asagidaki yorumdan anlasilacagi uzere

"...ayrıca dikkatli olunuz ki harita özelliği kullanıldığında motorunuzun adresi net olarak çıkıyor ve alıcı gibi görünüp dikkat dağıtıp daha sonra gelip motoru kaldırıyorlar "

Kendi cani da yanmis, baskalarinin cani yanmasin diye de eklemis.
    Ayrica bu ilandaki motoru gorup, baska bir motor almaya gittiginizde bu motoru gordugunuzde alir miydiniz? Ben kendi adima calinan motorun sah ibi ne direk haber verirdim, hatta polis gelene kadar da bi sekilde ayrilmazdim motorun basindan.

Ben 2005 senesinde Besiktas semti Misir Apartmaninda kiraci iken ev sahibi 5 sene sonra evden cikarken hic takilmamis olan mutfak kapisinin parasini kesti. Bu durum o kadar zoruma gitti ki, hem beni yalanci konumuna dusurdu, hem de parami gasp etti. Ciddi ciddi sahibinden.com a kiralik ev ilani cikmayi dusundum. Kapisi olmadigi halde bu ev sahibi boyle bir serefsizlik yapacaktir, dikkatli olunuz diye.

Nezleyim, gribim, alinganlik yapmis olabilirim ama empati yaptim. Kissadan hisse...

Enduroist Katılımcı Üye erkantürkkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERKAN TÜRKKAN
    Motosiklet
    R80 G/S Café Racer
    Marka
    Bmw

Ne olursa olsun, arkadaş mağdur, geçmiş olsun diliyorum.. Kendimi onun yerine koyuyorum da insan çok üzülür be..
    Önemli olan iyi sürmek değil, sürerken iyi hissetmektir...
    Erkan TÜRKKAN
    YAMAHA XJR 1200 SP
    0 532 28 28 704

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

Allah kimsenin başına vermesin...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cümle içinde o kadar fazla aşağılama var ki ,ya ben yanlış anladım yada sitedeki diğer arkadaşlar yazan kişiye göre muamele yaptıkları için yorum yapmamışlar.
    İlk olarak "Bence adamın niyeti çalınan motorunu bulmak " ifadesi enteresan geldi.Niyeti ne olabilirdi ki acaba başka?Senin motorun çalınsa ,çalınırsa belki bulmak için kılını kıpırdatmayabilirsin ,mümkün.Fakat normal insanların yüzde doksanı bir şekilde motosikletini bulmak için forumlara başlık açarlar.Bu sadece bulma amaçlı değil,diğer insanların çalıntı motor almalarını engellemek ve uyarı amaçlı içindir.

"Kasabalı Zihniyeti" Bu ifadeyi ilk defa duydum,belki İstanbul doğumlu olduğum için ,belkide sadece 16 yıldır camiada olduğum için olabilir.Fakat kasabada da doğsam ,veya 36 yıldır camiada olsamda duyduğum zaman yinede mantığını anlayamayacağım ,keza anlamak içinde çaba sarf etmeyeceğim sadece aptalca bir terim olarak görürdüm .

Enduroist Katılımcı Üye savaskayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Savaş KAYAN
    Motosiklet
    R1150gs Adventure
    Marka
    Bmw

Alıntı ALEXANDER 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cümle içinde o kadar fazla aşağılama var ki ,ya ben yanlış anladım yada sitedeki diğer arkadaşlar yazan kişiye göre muamele yaptıkları için yorum yapmamışlar.
    İlk olarak "Bence adamın niyeti çalınan motorunu bulmak " ifadesi enteresan geldi.Niyeti ne olabilirdi ki acaba başka?Senin motorun çalınsa ,çalınırsa belki bulmak için kılını kıpırdatmayabilirsin ,mümkün.Fakat normal insanların yüzde doksanı bir şekilde motosikletini bulmak için forumlara başlık açarlar.Bu sadece bulma amaçlı değil,diğer insanların çalıntı motor almalarını engellemek ve uyarı amaçlı içindir.

"Kasabalı Zihniyeti" Bu ifadeyi ilk defa duydum,belki İstanbul doğumlu olduğum için ,belkide sadece 16 yıldır camiada olduğum için olabilir.Fakat kasabada da doğsam ,veya 36 yıldır camiada olsamda duyduğum zaman yinede mantığını anlayamayacağım ,keza anlamak içinde çaba sarf etmeyeceğim sadece aptalca bir terim olarak görürdüm .
    katılıyorum ,
    Empati herkes icin gereklidir,yoksa canımız yandığında bizi de kimse anlayamaz.
    İster kasabalı ,ister metropol insanı olalım,canımız yandığında arayacağımız çarenin zihniyetini değil,işe yararlığını sorgulamaz gerekir,
    bence arkadaşın yaptığı fevkalade medeni bir davranış,nasıl ki forumlarda "motorum çalındı" diye ilan verilebiliyorsa,her gün binlerce motorcunun girdiği bir sitede de bunu yapması,hem motor arayanları uyarmak, hem de kendi çaresini bulma yöntemi olarak düşünülmelidir.
    O motoru bir başkası alırsa ne olacak? onun da canı yanmayacak mı?Motoru çalınan da ,çalıntı motoru alan da bizim gibi motorcu değil mi?
    Bu yüzden ilan sahibinin kınanmasını yersiz ve gereksiz buluyorum.
    Konu savaskayan tarafından (07-04-2012 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı ALEXANDER 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu konu kapandı sanıyordum fakat tekrar kontrol edince cavap yazma gereği duydum.

İlan sahibi işin özünde motorunu çaldırdığı için satılık ilanı vermiş, eğer direkt olarak olarak çalındı şeklinde ilan verse sistem bu ilanı red edecekti ve amacına ulaşamayacaktı. Önce satılık ilanı verip sonra ilan üzerinde güncelleme yapıp çalındığını beyan etmiş. Sonra da sistemi kontrol edenler bunun amaç dışı bir ilan olduğuna kanaat edip devre dışı bırakmışlar ve pasife çekmişler.
    İlanı yayınlayan site bir sosyal yardım kurumu değil ticari bir kurumdur, elbette karlılığını maksimize etme amacı üzerine kurulmuştur. Her ne kadar standart ilanlardan herhangi bir ücret alınması söz konusu değilse bile bunun yanında aldığı özelleştirilmiş ilan bedelleri ile reklamlardan önemli bir gelir elde etmektedir. Bunun dışındakiler maalesef ilgisini çekmeyecektir ve ilanı kaldırıp gereğini yapmışlardır.
    Bu durum motoru çalınan için ne kadar içinden çıkılmaz zor bir durumsa da Allah kimsenin başına vermesin, arkadaşın yaptığı bir nevi sistemi delme kurnazlığıdır, amacına ulaşır veya ulaşmaz tartışılır. Benim asıl vurgulamak istediğim nokta da burasıdır, bence bu şekilde davranmamalıydı başka motor forumlarında yayınlasa belki çok daha fazla insana ulaşma şansı olabilirdi, yani adres yanlış Bağdat’a kadar gitmemiş sistem geri çevirmiş. Konu ile ilgili cevabi yazımda asla kimseyi küçük görme aşağılama gibi bir düşüncem yoktur. Sadece
    Yapılan işlemin kurnazlıktan ibaret olduğunu belirtmeye çalıştım. Yine eski tabir “ Merdi kıpti, şecaat arz ederken sirkatin söyler “

Bizler sosyal paylaşım forumları olarak kendimizce gerekliliğine inandığımız bir çok konuyu bu platformlarda tartışırız. Her forumun kendine has ilgi ve uzmanlık alanına giren temaları vardır, üyeler fikir beyan ederler doğrular yanlışlar aranır. Bilgi ve kültür seviyesiyle çok takdir ettiğim insanları bu forumlarda tanıdım, yazılarını izlemekten zevk duydum. Buna mukabil içlerinde, art niyetsiz, kelime hazinesi yetersiz, kendini ifade edemeyen insanlar olduğu gibi; art niyetli ve forum kültüründen uzak olanları da gördüm.
    Bizim site içinde dokunulmazlık gibi bir ayrıcalığımız yok, sadece normal üyelerin dışında forum kurallarının işleyişi ile ilgili biraz arttırılmış yetkilerimiz var. Bunun dışında mümkün olduğunca konulara katılımcı olarak fikir beyan etmeye çalışırız, doğruluğu yanlışlığı kurallar çerçevesinde tartışılır, önemli olan herkesin fikrini kendince ortaya koyabilmesidir, forumlardaki sosyal amaç da budur.

Kısa yazılmış bir fikir hakkında ne anlatmak istediğimi anlamak gayretinde olmadığın gibi, konuya müdahil olarak maksadına aşan bir şekilde bana cevap hakkı tanımışsın, lütfen forumlarda kelimeleri seçerek kullanalım, yazılarınızda kısa iğnelemeler şaka yollu takılmalar abartı, mübalağa olabilir. Fakat şahsım adına ve temsil ettiğim siteki görevim adına haddini aşan kelimeleri kabul etmem mümkün değildir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu