Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız inşallah..
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Herkese tesekkurler pazartesi aksami fotolarini paylasacagim bebegimin
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

hocam hayırlı olsun bende 3.5 sene scooter kullandıktan sonra (x9 250 ve silverwing 400) yaklaşık 1 ay önce 2011 model çift renk transalp aldım şu ana kadar bir memnuniyetsizliğim yok tabi bunun %80 i vitesli bir motora geçmiş olmanın verdiği keyif ve heyecan çünkü motoru her seferinde daha iyi tanıyabilmek için yeni bayramlık almış çocuk gibi hergün binmek istiyorsun yeni şeyler denemek istiyorsun (rampa kalkışı,vites küçültme,panik fren durumu gibi)bende diyebilirim ki kesinlikle vitesli motorlar scooterlardan daha kontrollü ve daha dengeli bana binenler söylerdi de inanmazdım sende göreceksin ki fren konusunda scooterlar bir cacık değilmiş dengede oldukları gibi...ama rahatlık konusuna gelince ee hepsi bir arada olmuyor tabi ama ben memnununm halimden.bu arada öyle dendiği gibi yok 6 lt yok 6.5 lt yakar gibi şehir efsanelerine inanma bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir ben hergüm koşuyolu maslak trafiğinde işe gidip geliyorum düm aldığım benzin ölçümünü sana vereyim 9.099 lt benzin aldım yapılan km 198 km şehir içi ve halen altta 3 tık vardı otur sen hesap et rahat trafikte rahat sürüşte yaktığı işte hesap ortada 4.5 ile 4.8 lt ee benim 400 lükte bu değerleri yakıyordu onun için bence sıkıntı yok yani eline hakim bir sürücü isen bir depo ile şehir içinde sanırım rahatlıkla 260 -280 km yi bulursun...ama depo dip yaparsa genelde ben tek tık kalınca benzin alırımki dipteki tortuyu çektirmeyeyim diye..Vitesi 3500 - 3800 devirde değiştirir isen vede bu değerlerde tutarak en fazla 4200-4500 devirlerde kalırsan harcayacağın değerler bunlar ama ne kadar basarsan bas yaktıracağın maksumum yakıt 5.8 ile 6.0 lt olacağı kanısındayım...Artcı konusunda bilgim yok çünkü artcılı kullanım yapmıyorum.bu arad ben ilk aldığımda sıkıntıya düştüğüm durum hararet olayıydı yani motor düşük süratte uzun süre kaldığında vede yoğun tarafikteysen direkt olarak 101 ve 102 derece sıcaklığı anında görüyor ve fan açıyor alttan inanılmaz bir sıcaklık alacaksın servise sorduğumda bu değerlerin normal olduğunu söylediler bir müddet sonra alışıyorsun ve motoru sürekli olarak yoğun trafikte gider durumda tutmaya çalışınca sıcaklık 96-98 lere iniyor yürüyünce sıkıntı yok 4000-4500 devirde sıcaklık 77-78 derecelerde seyrediyor arka frenine daha neüz çok fazla güvenemiyorum ama scotera göre çok üstün tabi ama en güzel yanı zaten trafiği uygun süratte seyreder motoru panik fren durumuna getirmezsen önceden trafik durumuna göre vites küçülterek motor kompresörü ile süratini ayarlayabildiğinden arka frene deön frenede ihtiyaç duymuyorsun...kazasız belasız inşallah iyi günlerde kullan...

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

güle güle kullan, tekerin düz bassın =)

Banned
    Isim
    ......
    Motosiklet
    dl-650 v-strom
    Marka
    Suzuki

Alıntı RaQuEtTe77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hayırlı olsun bende 3.5 sene scooter kullandıktan sonra (x9 250 ve silverwing 400) yaklaşık 1 ay önce 2011 model çift renk transalp aldım şu ana kadar bir memnuniyetsizliğim yok tabi bunun %80 i vitesli bir motora geçmiş olmanın verdiği keyif ve heyecan çünkü motoru her seferinde daha iyi tanıyabilmek için yeni bayramlık almış çocuk gibi hergün binmek istiyorsun yeni şeyler denemek istiyorsun (rampa kalkışı,vites küçültme,panik fren durumu gibi)bende diyebilirim ki kesinlikle vitesli motorlar scooterlardan daha kontrollü ve daha dengeli bana binenler söylerdi de inanmazdım sende göreceksin ki fren konusunda scooterlar bir cacık değilmiş dengede oldukları gibi...ama rahatlık konusuna gelince ee hepsi bir arada olmuyor tabi ama ben memnununm halimden.bu arada öyle dendiği gibi yok 6 lt yok 6.5 lt yakar gibi şehir efsanelerine inanma bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir ben hergüm koşuyolu maslak trafiğinde işe gidip geliyorum düm aldığım benzin ölçümünü sana vereyim 9.099 lt benzin aldım yapılan km 198 km şehir içi ve halen altta 3 tık vardı otur sen hesap et rahat trafikte rahat sürüşte yaktığı işte hesap ortada 4.5 ile 4.8 lt ee benim 400 lükte bu değerleri yakıyordu onun için bence sıkıntı yok yani eline hakim bir sürücü isen bir depo ile şehir içinde sanırım rahatlıkla 260 -280 km yi bulursun...ama depo dip yaparsa genelde ben tek tık kalınca benzin alırımki dipteki tortuyu çektirmeyeyim diye..Vitesi 3500 - 3800 devirde değiştirir isen vede bu değerlerde tutarak en fazla 4200-4500 devirlerde kalırsan harcayacağın değerler bunlar ama ne kadar basarsan bas yaktıracağın maksumum yakıt 5.8 ile 6.0 lt olacağı kanısındayım...Artcı konusunda bilgim yok çünkü artcılı kullanım yapmıyorum.bu arad ben ilk aldığımda sıkıntıya düştüğüm durum hararet olayıydı yani motor düşük süratte uzun süre kaldığında vede yoğun tarafikteysen direkt olarak 101 ve 102 derece sıcaklığı anında görüyor ve fan açıyor alttan inanılmaz bir sıcaklık alacaksın servise sorduğumda bu değerlerin normal olduğunu söylediler bir müddet sonra alışıyorsun ve motoru sürekli olarak yoğun trafikte gider durumda tutmaya çalışınca sıcaklık 96-98 lere iniyor yürüyünce sıkıntı yok 4000-4500 devirde sıcaklık 77-78 derecelerde seyrediyor arka frenine daha neüz çok fazla güvenemiyorum ama scotera göre çok üstün tabi ama en güzel yanı zaten trafiği uygun süratte seyreder motoru panik fren durumuna getirmezsen önceden trafik durumuna göre vites küçülterek motor kompresörü ile süratini ayarlayabildiğinden arka frene deön frenede ihtiyaç duymuyorsun...kazasız belasız inşallah iyi günlerde kullan...
    selamlar. düşük devirde kullanım yakıt tasarrufu saglamıyor. çiğ benzini kullanmadan attıgınız için tersine arttırıyor. motorun bagırmasına izin verin. gaz verince gidecek, hafif bırakınca yıgılmayacak mutlu çizgide tutun. tasarruf oranınız artacaktır.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

benım bıldıgım ve deneyerek tecrube ettığım en yuksek vıteste 90 km ıle gıderken hangı devırse o devır en tasarruflu devır

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Ev arkadaşıma da bir Transalp aldık. iki gündür onunla oynuyoruz. Sormak istediğim bir kaç soru var.

Birincisi, tümsekleri çukurları sanki beklediğimden fazla hissediyor gibiyim. 250 lik maxiscooter da da benzer oranlarda hissediyordum. Daha az hissediyor olmam gerekmez mi?

İkinci sorum ise, motor viteste iken bir miktar titreşim hissediyorum. Boşa aldığımda çok daha titreşimsiz bir sürüş deneyimi yaşıyorum. sanki benim scooter kadar titriyor gibime geldi. Normal mi? Yoksa benim bünyem henüz alışmadı ondan mı?

Teşekkürler.
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Kazsıs belasız binersin insallah
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Alıntı gezencem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar. düşük devirde kullanım yakıt tasarrufu saglamıyor. çiğ benzini kullanmadan attıgınız için tersine arttırıyor. motorun bagırmasına izin verin. gaz verince gidecek, hafif bırakınca yıgılmayacak mutlu çizgide tutun. tasarruf oranınız artacaktır.
    sevgili arkadasim dedigin belkide dogrudur bilemiyorum ama deneyecegim dun sile ovacik agva yol yaptim toplam 244.8 km yol yaptim kosuyoluna gelip depomu doldurdum 9.893 lt yakit aldi hesaba gore 90 - 120 km araliginda ve 4500 - 4800 devirde 100 km de yaktigi 4.04 lt eger benim kullanim tarzimda bir eksiklik varsaki mutlaka vardir diye dusunuyorum senin soyledigin tarzda kullanda bu motor 4 ltrenin altina inerse bana gore bayagi basarili oldugunu gosterir

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu