Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 61 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 115157585960616263646571111161561 ... SonuncuSonuncu
601 den 610´e kadar. Toplam 7395 Sayfa bulundu

Konu: Honda NC700X

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

1 - Bugün maslak acıbadem e gittiğimizde, çıkışta sadece honda koruma demiri olan kırmızı bir NC700x vardı.
    Ve lastikleri enduro tipiydi ön -arka. Pirelli Corsa yazıyordu. hava kararmıştı daha detaylı okuyamadım, telefonu çıkarıp bakmaya da üşendim

Kısaca ilgilenenler Pirelli CORSA aratsınlar..

tek sorum, titreşim yapar mı acep? he bir soru daha abs nin çalışmasını bozar mı? olumsuz etkiler mi, sapıtır mı :P

2 - Başka bir forumda, NC700s kullanıcısı bir arkadaşın, biten arka balataları için 200 küsür TL ödemesi sonucunda,kendisinin yaptığı araştırmalarda aşağıdaki siteden ön-arka balata setini 40-45 pound a getirtebiliyorsunuz. Bilginize tekrar.

link : http://www.wemoto.com/bikes/honda/nc_700_x/12/

Enduroist Üye YektaFIRTINA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yekta FIRTINA
    Motosiklet
    G650X Country
    Marka
    Bmw

1.ci si dağda taşta performansı kötü olan bir motora enduro lastiği ne kadar mantıklı düşünmek lazım bide metzellerle geliyor üstünde metzelerinde lastiklerinin çoğu hatta belkide hepsi pirelliden iyidir kanımca.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

tek ebat : http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/mo...road%26use%3D1

sanırım bizim motora uyan ebatları üretilen tek lastik modeli sanırım.

ama dediğiniz gibi bu amortisörlerle biraz yaş o iş ama belki Ömer beyin biraz işine yarar.

Metzeler konusunda haklısınız, tutuşları baya iyi. ıslak testleride oldukça başarılı bir lastik üzerinde gelen. tabi bridgestone denk gelmesse

Enduroist Üye YektaFIRTINA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yekta FIRTINA
    Motosiklet
    G650X Country
    Marka
    Bmw

Onada dikkat ederiz yahu alırken para veriyoruz okadar. Ama bridgestone çıkışlı lastiklerde fena değil tabi ama metzeller kadarda değil. Profosyonel kullanıcı değilseniz açıkçası farkı anlamazsınız.

Enduroist Üye
    Isim
    Murat SAYINER
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

NC700x kullanan arkadaslara bir sey sormak istiyorum

Motosiklete YBR ile başladım önümüzdeki sezon icin BMW F650 (ikinci el) yada sıfır NC700X almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? 8-10 yasında bir F650 mı yoksa sıfır bir NC700 mü?

Bu arada bir sahibindeni takip ediyorum. NC700X 'ler baya yüksek fiyatlara satilirken neden NC700S ler cok daha dusuk fiyatlarda? Tutulmuyor mu s modeli.

Teşekkürler.

Enduroist Üye
    Isim
    Kaan Engin
    Motosiklet
    NC 700 X
    Marka
    Honda

Benim bildiğim kadarıyla ilk gelen partilerde metzeller varmış bende alırken sizinle aynı düşüncedeydim ama alacağım dönem içinde gelen farklı bayilere gelen 20 ye yakın motosikletin birinde dahi metzeller yoktu ve tamamen bridgestone a geçildiğini duymuştum.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı ffd2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NC700x kullanan arkadaslara bir sey sormak istiyorum

Motosiklete YBR ile başladım önümüzdeki sezon icin BMW F650 (ikinci el) yada sıfır NC700X almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? 8-10 yasında bir F650 mı yoksa sıfır bir NC700 mü?

Bu arada bir sahibindeni takip ediyorum. NC700X 'ler baya yüksek fiyatlara satilirken neden NC700S ler cok daha dusuk fiyatlarda? Tutulmuyor mu s modeli.

Teşekkürler.
    Üstad S modeli pek tutulmadı sanırım. sebebi de görsel açıdan zayıf kalması...

Yukarıda bir kaç arkadaşımız daha sormuştu. Forumu takip ediyorsunuz görmüşsünüzdür.

İhtiyaçlarınızı çok iyi belirleyin...F 650 ve NC 700 farklı yapıda motosikletler. Ben ne var kardeşim F 650 unun gideceği her yere bu motorda gider diyerek aldım NC 700 x i ...evet gidiyorda gerçekten ama ama adamın canı cıkıyor o motoru oraya götürecem diye, ayrıca nazikliği sebebi ile motora yapılan eziyet de cabası...

NC 700 X, mükemmel konforlu, torklu, şehir içi şehir dışı kullanımı benim gibi 130-140 aşmam diyorsanız harika bir motor. ( Bu hızların üzerinde sürekli kullanılmasına da kesinlikle karşıyım ayrıca ...çünkü sadece şansa bırakıyorsunuz işinizi bence...umarım taş çıkmaz , umarım yolda yağ su yoktur umarım o araç u dönüşü yapmaz vs. vs. )

Konuyu dağıtmayalım arkadaşlar biliyor bu bahar tenere 660 ABS ye geçme planım var benim mesela....neden ...çünkü ihtiyaçlarımı belirlemeden bu motoru aldım...halbuki dağ tepe gezmek istiyorum. ..

o yüzden eğer kullanım ihtiyaçlarınıza uyuyor ise NC 700 X harika bir motor kesinlikle tavsiye ederim. Alırken kullanırken satarken parça işçilik yakıt vs. her anlamda sizi üzmeyecek bir motosiklet...ayni ihtiyacı görecekse 4-5 yaşında bir bmw yerine kesinlikle tercih edilebilir.

Enduroist Üye burhan çolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    HONDA AFRİCA TWİN CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Teşekkürler ömer .Bu konuda bende kararsızdım.Artık bütün teredütlerim bitti.BMW 1150 gs alma niyetim vardı ancak yazılanlara göre tercih honda nc 700 x olacak herhalde.Son bir nokta var o da artçı sele konforu nasıl(önemli bir nokta).İkinci soracağım nokta da şu honda bayiilerinde ncx bulunmuyor genelde mart ayında gelir diyorlar.Şimdiden kapora yada ön anlaşma mı yapmak gerekir yada bekleyip mart ayında mı almak lazım hangisi daha doğru olur.Teşekkürler

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Burhan Bey; bu motorda artçı olarak sadece 50 km seyahat ettim, artçı olma artçı alma ilkem gereği fazla yorum yapamayacağım. ancak iki kişi gürcistan a gidip gelen arkadaşlar var ve çok rahat olduğunu ifade ediyorlar, aratırsanız bu raporu forumlarda bulursunuz. Bu arkadaşımız afrika seyahatinden önce denemek için gürcistana gidip gelmiş. Nc 700 x afrikaya gidecekti ve harıl harıl hazırlık yapıyordu...

ahanda linki de buldum;

http://attapirati.com/blog/honda-nc-...stan-seyahati/

mart ayında zam geleceğinden ve motor her halükarda sattığından bayiler buyuk ihtimalle kapora ve ön anlaşma yapmaz. Ben alırken epey uğraşmıştım hiçbiri kabul etmemişti. Honda Türkiye yasakladı filan şeklinde şeyler söylüyorlardı.

O ara her gün sabah 5-6 bayiyi arayıp soruyordum adamlar bıkmıştı bazıları sabah beni arıyordu abi gelmedi bu hafta da gelmeyecek haberin olsun diye

Enduroist Üye
    Isim
    Murat SAYINER
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

omercem hocam yanıt için teşekkür ederim. Sanırım NC700X üzerine eğileceğim

Sayfa 61 Toplam 740 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 115157585960616263646571111161561 ... SonuncuSonuncu