Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 120 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Oğuz BELELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz BELELİ
    Motosiklet
    Karadul XL 1000
    Marka
    Honda

motosiklet göründüğü gibi kaba pis bir hobi değildir.
    oldukça narin ve detaylı bir uğraştır.
    sabır ister ,
    sizin herşeyden önce biraz sabırlı olmanızda fayda var,

mesela,
    ben 17 senedir motosiklet kullanmaya çalışırım, Afrika'yı gözüm yeni yeni kesiyor
    "Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.R.

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Merhabalar... Uzun süre Bmw 1150 ve 1200 gs kullandım... Şimdi ise dl 650 v stromum var. Sizi sanırım anladım ve bu durumunuzdan şu deneyimlerimi paylaşabilirim:

1- İlk deneyiminizde kesinlikle bmw seçmeyin. Sizi acemi motosiklet sürücüsü yapar. Zira bu marka ve modelleri tüm hatalarınızı bertaraf eder. Yani yolda sürekli güvenli sürüş içerisinde olursunuz; motosiklet kullanmayı öğrenemezsiniz. Belirli bir seviyeden sonra bmw ye geçin. Bmw ustalık eseridir. Usta ister.

2- bmw bakım ve onarımda sizi yorar... Özellikle 1150 gs ve 2007 yılı altı 1200 gs ler canınızı öyle sıkar ki; motosikletten soğursunuz. Diyelim ki almakta ısrarlısınız çok düşük km de ve temiz kullanılmış alın.

3- Ve yine İlla bmw derseniz f 800 gs yi tercih edin. Ya da yeni kasa f 650 gs. Hem yakıtta hem bakım ve onarımda çok sıkıntı çıkarmazlar.

4- Diyelim ki dl 650 alacaksınız. Yolda kalan bir v strom göremezsiniz. Yakıtta cimridir. Tek kusuru ön takımı çok zayıftır. Virajlarda biraz korkutabilir... Araziyi sevmez. Boyun rulmanları dağılabilir. Sürüş keyfi hiçbir zaman bir Bmw kadar da olamaz.
    5- Ez cümle bence siz orta karar bir motosikletten başlayın. Heyecanınızı çok iyi anlıyorum. 2005 veya 2006 model abs olmayan çok titiz kullanılmış v strom alın. Hem fiyat olarak çok uygun olur hemde kişisel motosiklet eğitiminiz için kazanımlarınız çok olur.

Enduroist Üye Berker ÖLÇER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Tesekkur ederim hocam. Biraz vstrom inceleyeyim.

Bu arada ilk motorumu yani cin mali cruiserimi satma nedenim asiri konforsuz olmasiydi. Kendisiyle bir cok kez istanbula gittim geldim. Ama tam bir eziyetti. 70i gectigimde deliler gibi titriyordu. Gidonu birakasim geliyordu. Ancak oturma pozisyonu itibariyle bana cok guvenli gelmisti. Endurolarin oturma pozisyonu bile bana urkutucu geliyor ama ogrenecegim.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar... Uzun süre Bmw 1150 ve 1200 gs kullandım... Şimdi ise dl 650 v stromum var. Sizi sanırım anladım ve bu durumunuzdan şu deneyimlerimi paylaşabilirim:

1- İlk deneyiminizde kesinlikle bmw seçmeyin. Sizi acemi motosiklet sürücüsü yapar. Zira bu marka ve modelleri tüm hatalarınızı bertaraf eder. Yani yolda sürekli güvenli sürüş içerisinde olursunuz; motosiklet kullanmayı öğrenemezsiniz. Belirli bir seviyeden sonra bmw ye geçin. Bmw ustalık eseridir. Usta ister.

2- bmw bakım ve onarımda sizi yorar... Özellikle 1150 gs ve 2007 yılı altı 1200 gs ler canınızı öyle sıkar ki; motosikletten soğursunuz. Diyelim ki almakta ısrarlısınız çok düşük km de ve temiz kullanılmış alın.

3- Ve yine İlla bmw derseniz f 800 gs yi tercih edin. Ya da yeni kasa f 650 gs. Hem yakıtta hem bakım ve onarımda çok sıkıntı çıkarmazlar.

4- Diyelim ki dl 650 alacaksınız. Yolda kalan bir v strom göremezsiniz. Yakıtta cimridir. Tek kusuru ön takımı çok zayıftır. Virajlarda biraz korkutabilir... Araziyi sevmez. Boyun rulmanları dağılabilir. Sürüş keyfi hiçbir zaman bir Bmw kadar da olamaz.
    5- Ez cümle bence siz orta karar bir motosikletten başlayın. Heyecanınızı çok iyi anlıyorum. 2005 veya 2006 model abs olmayan çok titiz kullanılmış v strom alın. Hem fiyat olarak çok uygun olur hemde kişisel motosiklet eğitiminiz için kazanımlarınız çok olur.
    Yorumlarınız yerinde.

1150GS in temizini bulmak zor olabilir(voodoo nun motor var ama ) ama bulununca da hiç fena olmaz.
    Ancak R serisi dediğiniz gibi daha sıkıntılı olabilir.

Bu nedenle F serisindeki fikrinize de katılmakla birlikte, ABS siz dl650 tavsiyenize katılamıyorum.
    Ne olursa olsun, iş öğrenmek bile olsa, ABS li bir motosiklet alınabilirken ABS siz almak bence akıl karı değil.

Daha bugün aldığımdan beri kendi denemelerim hariç Kombine ABS lerimi ilk defa bir tehlikede kullanmak zorunda kaldım ve hızım 40km civarı olduğu için ABS siz bir motorda belkide ön frene uyguladığım kuvvet fazla gelecek ve beni yere serecekti veya frene asılmam bırakmam ve kaçış noktasına kafayı çevirmem 0.5sn bile sürmedi ama o sırada belki elim yada ayağım hala biraz frendeydi, ABS siz olsa ön tekeri kitlemesem bile kaçış noktasına baktığım için yine düşebilirdim freni yeni bıraktığım için ,yaklaşık son 5000km dir ilk defa bu kadar sert fren yapmak zorunda kaldım ama kesinlikle hayat kurtardı bence. hele hele yağmur olsaydı ABS siz düşünemiyorum bile.

ABS konusu dışında F650gs twin ,fiyat tan dolayıda daha tavsiye edilebilir ancak diğer tüm arkadaşların dediği gibi.
    Her ne kadar önceden bir tecrübeniz olsa bile(ama üzerinden zamanda geçmiş) eğitim kurumunun motoruyla eğitim alarak öncelikle motosiklet hakimiyetinizi iyileştirin derim. ardından motosikletinizi alın, eğitim motorunda öğrendiğiniz stille 2-3000km kullandıktan sonra(öğrendikleriniz refleks olduktan sonra) kendi motorunuzla da yine hakimiyet eğitimi almanız ve eğitim seviyesini giderek arttırmanız yararınıza olacaktır.

Alıntı xerophyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim hocam. Biraz vstrom inceleyeyim.

Bu arada ilk motorumu yani cin mali cruiserimi satma nedenim asiri konforsuz olmasiydi. Kendisiyle bir cok kez istanbula gittim geldim. Ama tam bir eziyetti. 70i gectigimde deliler gibi titriyordu. Gidonu birakasim geliyordu. Ancak oturma pozisyonu itibariyle bana cok guvenli gelmisti. Endurolarin oturma pozisyonu bile bana urkutucu geliyor ama ogrenecegim.
    ilginçtir ki, cruiser da düşenler daha çok ayakları motor altında kalıyor sanırım ayaklar oldukça önde vücut geride ve motor alçak olduğundan, enduro da ise genelde üzerinden atıyor,motor ayrı tarafa sürücü ayrı gidiyor genelde o da baş-bel-diz-ayak noktalarının yere dik bir doğrultuda neredeyse aynı hizada olmasından oluyor sanırım.
    Konu Can Ekin tarafından (22-01-2013 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Şunu da belirtmekte fayda var: Bursa da sizi bilgilendirecek çok insan olduğundan eminim. Güvenli sürüş veya toplu sürüş eğitimlerine katılın derim. Zira benim örneğini verdiğim motosikletler güç ve tork canavarıdırlar.. Aman dikkat. saygılarımla

Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Borusan otonun ust yonetiminden biri ile akrabalik iliskim bulunmakta. Kendileri bmw academy i yer sikintisindan oturu yapamadiklarini, ancak ben bursada trafige kapali bir alan bulursam egitmeni gondereceklerini belirttiler. Herhalde baslangic icin iyidir degil mi?

Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Bu arada bmw severlere bir tuyo vereyim. Akrabam oldukca yukarilarda olmasina ragmen en fazla yuzde 6 indirim yapabiliyorlar.

Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Alıntı xerophyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusan otonun ust yonetiminden biri ile akrabalik iliskim bulunmakta. Kendileri bmw academy i yer sikintisindan oturu yapamadiklarini, ancak ben bursada trafige kapali bir alan bulursam egitmeni gondereceklerini belirttiler. Herhalde baslangic icin iyidir degil mi?

Bence bu çok güzel. Mutlaka değerlendirin.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Berker, şaka bir yana aslında uzun süreli bineceksen yani kolay sıkılmıyorsan sıfır motor almak herzaman iyidir. Marşına ilk sen basarsın, rodajını sen yaparsın. En önmelisi garanti kapsamında olur. Ben dl 650 aldım. Fiyatı dışında memnunum. Ama Türkiye de fiyatlar zaten yukarıda. Bahsettiğn seçenekler arasında en iyi motor kuşkusuz f 800 gs.

Isim
    M.Berker Ölçer
    Motosiklet
    Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Beni fiziken goren herkes, oww sana 1200gs lazim diyor. Tecrubemi ve hedefimi de soyleyince, kesin 1200gs almalisin diyor. Tecrubem yok diyorum, olsun fiziken sen bu motoru tasirsin ve egitimi de kendi motorunla yaparsan mukemmel olur diyor. Ekonomik durumumu, aldigim motoru 3 sene kullanmam gerektigini soyleyince, uzulerek 800gs o zmn, ama daha altini dusunme komik durur kisa bir sure sonra degistirmek istersin diyor. Bugun bir egitmenle konustum aynen boyle dedi.

Sayfa 4 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu